0 oy
337 göst.
Diğer kategorisinde (1,308 puan) tarafından

image

Eşim almış çok mutlu oldum ❤️ Ama bakımı nasıl yapılıyor bilmiyorum yardımcı olur musunuz 

12 Cevaplar

0 oy
(1,178 puan) tarafından
Bende bakıyorum beyaz çok güzel açtı bu yil ben 3 günde bi haftada 1 su veriyorum fazla ışık göstermiyorum sararmiyomus o zaman 
(1,308 puan) tarafından
Sulamasını nasıl yapıyorsun farklıymış sanırım
(1,178 puan) tarafından
Fisfisla haftada bir veriyorum
-Reklam-
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Haftada bir su vermen yeterli. Güneş ışığında bırakma. Böyle belli belirsiz güneş ışığı alsa yeterli. Arada birde toprağını değiştiirirsen uzun ömürlü olur
(1,308 puan) tarafından
Sulaması farklıymış nasıl oluyor canım hiç bakamam çiçek aslında inşallah ölmez
0 oy
(544 puan) tarafından
Ben asla bakamadım cnaım bu çiçeğe ne yapsam olmadı :) umaeım güzel bakarsın :) ben kaç orkide öldürdüm Sayısız :) ben öldürürdüm eşim alırdı alma artık dedm bakamıyorum çiçek bana göre değil :) 
(1,308 puan) tarafından
Bende bakamam ya buna elimden geldiği kadar bakmaya çalışıcam
0 oy
(2,235 puan) tarafından
Belkide son kez bukadar güzel olacak orkide bakımı çok zor be
(1,308 puan) tarafından
Demeee demee evet çok zormuş inşallah hep böyle kalır ☺️
0 oy
(625 puan) tarafından
Şu etrafımdakiler orkide sevmediğimi bi öğrenemedi gitti çiçeklerin günahına giriyorum yazık valla ya :/ Doğum günümde, doğumuma herkes orkide göndermiş. Elimden geldiği kadar bakmaya çalışıyorum ama olmuyor en sonunda kuruyup ölüyorlar. En son gelenin yaprakları canlı duruyor ama öyle duruyor ne uzuyor ne kısalıyor. Herkesin yılda birkaç kere çiçek açarmış, benimkinde tık yok. Güneş görmeyen aydınlık yerde, haftada 1-2 de suluyorum. Başka ne yapmam gerekiyor ben de merak ediyorum. 
(1,308 puan) tarafından
Altta arkadaşlar bilgi vermiş bak istersen canım inşallah bende öldürmem hiç güvenmiyorum kendime
(625 puan) tarafından
Bakayım canım teşekkür ederim. Ben de aynıyım valla..
0 oy
(418 puan) tarafından
Bende çok seviyorum orkidyicok zarif duruyor ama bakımı korkutuyor birde çocuk var
(1,308 puan) tarafından
Bende çok korkuyorum ya inşallah beceririm
0 oy
(56 puan) tarafından
Kız nazar olur aaa maşaAllah diyim canım
(1,308 puan) tarafından
Ayy olmasın olmasın çok güzel ama bakımı sıkıntılı inşallah öldürmem
0 oy
(154 puan) tarafından
Geceden muz bekletilmiş su veriyordum ben. Araştırın isterseniz orkidelerle ilgilenen bir kadının yazısında görmüştüm iyi de gelmişti sanki. Çok suyu sevmezler haftada bir yarım su bardağımı 1 su bardağı mı neydi. Birde yerlerinin çok değiştirilmemesi lazım diye hatırlıyorum
(1,308 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim ☺️
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Maşallah çok güzelmiş canım güle güle kullan 
(1,308 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah beceririm bakmayı ☺️
0 oy
(244 puan) tarafından
Seramik saksidan cikarin direk.gunes almasin tul perdenin arkasindan almali ruzgar alan bir konumda olsjn esintiyi severler sulamasida haftada bir yapabolirsin yada kokler yesilden gri renge donunce yapabilirsin yazin sicak saatlerde su fisfislayin serinlesin birde seffaf saksiya delikler acin oradanda hava alsin
(1,308 puan) tarafından
Az önce video izledim söylediklerinin aynısını yaptı . Teşekkür ederim bilgi için canım
0 oy
(844 puan) tarafından
Ben 3 senedir bakıyorm canm her 6 ayda bir orkide toprağıyla toprağını değiştiriyorm . Haftada 1 legene su doldurup orkidenin toprak kısmını suya bastırıyorm yarım saat bekletiyorm . Daha sonra aynu yerine koyuyorm . 3 senedir aynu yerde canm hiç yerini değiştirmedim küsüyormuş çünkü. Salonda camın önğnde yemek masam var onun üstüne koyuyorm hafif güneş vuruyor orayada gayet güzel açıyo kurumuyo
(1,308 puan) tarafından
3 senedir bir şey olmadı mı maşallah canım seramik saksıda altında plastık saksı var orkide saksısı mı almam gerekiyor. Yarım saat suda bekleticem doğru anladım değil mi
(844 puan) tarafından
Evet canm orkide saksısına geçersin 2 ay sonra felan . Toprağınıda orkide toprağı al kuzum toprağınıda değiştirirsin yeni saksıya alırken . Canm leğene su dokdur saksıyı içine koy yarım saat beklesin sonra mutfak tezgahında 1 saat kadar bekletki suyu süzülsün yerinr al canm sonra
(1,308 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim ☺️
0 oy
(7,662 puan) tarafından
Öncelikle saksısını değitirmek gerekiyor ama çiçekli orkide saksı değişimine bir bak. Öyle değiştir. Su olarak bekletilmiş su vermek böyle çiçekler için daha faydalı oluyor. Ya da soğan kabuğu suyu da verebilirsin nadiren vitamin olur 
(1,308 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 126 göst.

378,336 soru

11,324,173 cevap

34,775 kullanıcı

...