+1 oy
406 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (224 puan) tarafından
Kızlar 36.6 günlük hamileyim bugün doktora gittim    normal mi Bebeğimin kilosu 39 hafada sezeryana alınacağım en son  1 martta hastane gittiğimde 1.750 gramdı  şimdi ise 2.700 gr sizlerin bebişleri nasıldı

17 Cevaplar

+1 oy
(224 puan) tarafından
Postum üste çıksın 
-Reklam-
+1 oy
(17,659 puan) tarafından
Bi tık zayıf ama canım 
(1,389 puan) tarafından
2 kilo doğdu bebeğim kızlar :D  41. Haftasında
(224 puan) tarafından
Sağlıkysa gerisi önemli değil canım ama işte bizim gibi insanlar takıyoruz takmamak gerek Sağlıklı olsun gerisi mühim değil demek gerekiyor
(1,389 puan) tarafından
Küveze bile girmedi canım
(17,659 puan) tarafından
Şişi filan inerse bu bebişte 2 kilo doğar doktor normal dediyse takma
(224 puan) tarafından
Sağlıklı olsun da gerisi önemli değil bacım Onu anladım yorumlardan
+1 oy
(901 puan) tarafından
Olsun doğduktan sonra aliyolar zaten canım ya 
(224 puan) tarafından
Orası öyle canım Ama hani bu büyüklerin baskısı beni korkutuyordu öbür türlü şu an sağlık olması için elimde gelen her şeyi yapıyorum
+1 oy
(405 puan) tarafından
Doğuma kadar kilo alır 3500 civarı olur  ya sağlıkla doğurda emzirirsin kilo alır 
(224 puan) tarafından
Amin inşallah canım sağ olasın çok teşekkür ederim
+1 oy
(504 puan) tarafından

Sağlıklı gelsin bebişin canım <3 bence iyi kilosu 

+1 oy
(3,663 puan) tarafından
Minyon musunuz? Bebeğiniz çok kilolu olmaz büyük ihtimalle. 3 civarı doğar gayet normal
(9,971 puan) tarafından
Beb 1.57yim esim 1.80 ama onlarda 3 kilo dogmuslar. 2900 falan hatta. Kayinvalidemde baya kisa. Benim babam 5.700 dogmus ama. 50 kiloyla hqmile kaldim ben ikisinede yani bence annenin minyonluguna pek bakmiyo illaki etkilidir ama kesin olacak diye bisey yok. Benim annem 50 kiloyu hic gormemis mesela hep cok zayifmis ama 3 bebegide 3500 ustu
(3,584 puan) tarafından
Melekk e sordum canım.  Benim gebeliğimde bebek 1800 dü. Ayrıntılı ultrasondaki doktor anne-baba minyon olunca bebek kilolu doğarsa eğer bil ki o bebekte mutlaka bir sıkıntı vardır demişti.  Ben zaten milyonun eşim çokta iri yarı kalıplı değil.
(9,971 puan) tarafından
Ne sikinti olacak kiz. Masallah ikiside gayet saglikli oglum 3.5 yasinda kizim 1 yasinda suan. Esim 1.80 ama normal yani öyle. Sutumde hep cok guzel besledi mesela ikisinide herkea bunlar seninmi derdi bebekken sen kucucuksun. Hep fazla fazla kilo alip ilerlediler
(3,584 puan) tarafından
MaaşAllah diyelim ozaman :)
(224 puan) tarafından
Yok kız maşallah duba gibiyim 1.70 boyum var 83 kiloyum :D
+1 oy
(172 puan) tarafından
Ben 36 haftalikti doğum yaptım 2.300 doğdu 
(224 puan) tarafından
Sağlıklı olsun da gerisi önemli değil vallahi Onu anladım yorumlardan bazen anneler korkabiliyor
+1 oy
(2,438 puan) tarafından
Protein ağırlıklı yemeğe çalış çocuğa sadece o kilo yapar dedi benim doktorum. Kırmızı et özellikle 
(224 puan) tarafından
Sağ olasın canım Allah razı olsun Teşekkür ederim
+1 oy
(5,234 puan) tarafından

Maşallah kilosu gayet iyi birde zaten son bir haftada bile kilo alabiliyolar bence 3 kg nin üstüne çıkar

Çıkmasa bile iyi kilosu
Sağlıkla doğsun inşallah
(224 puan) tarafından
Amin inşallah sağlıklı olsun da gerisi önemli değil yorumlar içimi öyle ferahlatı ki çok sağ olun çok teşekkür ederim canım
(5,234 puan) tarafından
Rica ederim canım sağlıkla kucağına al❤
(224 puan) tarafından
Amin inşallah canım ❤
+1 oy
(158 puan) tarafından
Oğlumu 36 haftalık doğum yaptım 2750 idi canım sonra 2500 e indi 
(224 puan) tarafından
Sağlıklıysa  önemli değil bacım gerisi fasa fiso olduğunu anladım ben
(158 puan) tarafından
Şu an senden benden iyi maşAllah
(224 puan) tarafından
İyi çok şükür canım rabbim hastalık vermesin inşallah
(158 puan) tarafından
Amin canım inşallah
+1 oy
(5,713 puan) tarafından
Çoğu zaman ultrasonda anlamıyorlar kilosunu cnm o yüzden takma yani medela benmi kızıma 3kilo dediler 4100 Gr doğdu doktorlar da şok oldular
(224 puan) tarafından
Doğrudur canım sağ olasın çok teşekkür ederim:)) sağlıkla büyüsün ler inşallah
+1 oy
(2,737 puan) tarafından
Ultrasonda + - 400grama kadar oynayabiliyor. Ama bence gelişimini tamamladıysa kilosu çok önemli değil.  2 kilo doğup direk eve çıkanı da gördüm, 3.800 doğup 10 gün hastanede küvezde kalanı da. O yüzden sağlığı ve gelişimi daha önemli. Hiç takma. 
(224 puan) tarafından
Aynen öyle canım sağ olasın çok teşekkür ederim:))
+1 oy
(430 puan) tarafından
Ben 37 haftalık yaptım 2800 doğdu kuveze falan girmedik 39 . Haftaya kadar 3 kilo olur geçer bile takma bence 2 kilo doğan bebekler var doğunca zaten hemen kilo alıyorlar bide ultrasona çok güvenmiyorum ben 2 kilo dedi doktor 2800 doğdu aman boşver sağlıgı yerinde olsun
(224 puan) tarafından
Öyle öyle bacım haklısın sağlıklı  sıhhatli  olsun da gerisi  mühim değil
+1 oy
(560 puan) tarafından
Bnim oglumda 2.750 gram doğdu 8 aylıkken kilosu aynıydı son ay gelişim geriliği başlamıştı Sağlıcakla kal kucağına 
(224 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun çok teşekkür ederim  :))
(560 puan) tarafından
Rica ederim cumlemizden ☺️
+1 oy
(604 puan) tarafından
Ben şu an 38 haftalığım 3500 olmuş.ben de normal düşünüyorum kilo almasın istiyorum ama nafile galiba.2700 gayet normal.benim bebiş 3 kgdu hatta sancım olunca üç gün sonra gitmiştim 3484 olmuştu 3 günde almış yani.Seninkide daha alır.3 günde yediğimde kefir içtim 1 L ceviz yedim bir de bol bol sanırım onlardan aldı diyorum
(224 puan) tarafından
İnşallah canım alır muzdur hurmadır cevizdir Bunlar çok yemeye çalışıyorum Şu an zaten Oruçluyum öyle yani kafiri bir türlü sevemedim ben ya oda çok faydaliymış  sağ olasın çok teşekkür ederim
(604 puan) tarafından
Kafirin orman meyvelis var çileklis var bende sade içemiyorum onlar hüptirk gbı çok güzel en çok kiloyu da kefir aldırdı bende
(224 puan) tarafından
Onlari deniyim olmadı canım
0 oy
(9,504 puan) tarafından
3 kiloyu geçer o bence herkes zayıf demiş ama bende 36. Haftada 2700 dü 38de seseryanla doğumla yaptım 3.500 kilo doğdu
0 oy
(1,540 puan) tarafından
O olcumler hicbi zaman dogru degil cnm. Ben dogum yapmadan 3gun once 3200demisti doktorum 4200 dogdu. Ama ilk 1 ay hic kilo almadi mesela sutum yetmedi koca bebek yani doyuramadim. Onla beraber kucuk dogan arkadasimin bebegi 1 ay sonunda oglumu yakalamisti kilo yonunden. Kiloya takma kucuk bebek daha cabuk gelisiyo

İlgili bir soru bulunamadı

378,396 soru

11,326,421 cevap

34,778 kullanıcı

...