0 oy
116 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (220 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Anneller;  1 yaşına yeni girdi oğlum bu yaz annem ve ben oğluma tuvalet eğitimine başlicaz sizce nasıl yapmalıyız tecrübeli annelere sormak istiyorum bide atacagım resimdekilerin hangisini alayım sizce yada şunu al bu daha iyi diyebileceğiniz varsa sizde bana resmini atar mısınız daha almadım lazımlık, yada tuvalet adaptörü alacagım tecrübeli anneler yorumlarınızı bekliyorum

image

image

6 Cevaplar

0 oy
(3,926 puan) tarafından
3 çocuk annesi olarak diyorumki . Tuvalet eğitimine sen değil çocuk karar veriri canım. Öncelikle hazır olması lazım o olgunluğa erişmesi lazım kaslarınınki kolay öğrensin bir krize sebep olmasın çocuklçta tramva yapmasın. Mesela sabah kalktığında bezi ya kuru ya bir iki kez çiş yapılmış şekilde olmalı. Çocuk kakasının farkında olmalı. Üstelik 1 yaş çok erken . Benim ilk kızım 2 yaşına 2 hafta vardı 1 günde öğrendi. Oğlum tam iki yaşındaydı 3 günde öğrendi. Şimdi en küçüğüm 2 yaş 3 aylık ama onda öyle bir ışık yok . Yaza anca.  Arkadaşım inat etti kızına 1 buçuk yaşında illa öğretcem dedi 2 ay uğraştı sonra vazgeçti.
(220 puan) tarafından
Cnm yazın için teşekkür ederim hemen zaten olcak diye bir şey deniycez olmassa 1 ay durur snra gene devam ederim yavaş yavaş alisdirmaya calişcam hemen ogrencek diye kural yok
(3,926 puan) tarafından
Bu süreç çocuk için sıkıntı işte canım.  Kalıcı karakteristik özelliklere sebep olur. Aşırı savurganlık ya da aşırı cimrilik gibi. Üstelik sizi de çok yorar. O öğrenemedikçe stres olursunuz. Çocuk öğrenemedikçe 2 yaşında öğreneceği varsa 3 yaşı bulur gibi
(220 puan) tarafından
Zaten alişamaz herşeyden korkuyo 2 yaşda anca aliscak bana kalirsa
(3,926 puan) tarafından
Bence hiccccc yorma o zaman kendini. İnan hazır olan cocuk 2 günde alışıyor
-Reklam-
0 oy
(5,000 puan) tarafından

Merhaba cnm 1 yaş için çok erken deiilmi acaba ..

Onu siz daha iyi bilirsiniz tabi  şöyle anlatayım bn kızımı tqm imi buçuk yaşta kestim artık kendini ifade ediyor anlıyordu bazı şeyleri 18aylikken bı denedim olmadı bağladım taaaki 32aya kadar. Geçen ay artık tak etti başlamalıyım evim socak zaten niye yazı bekliyorum dedim bir anda kestim anlattım tamm dedi . Ben lazmlik falan hiç bişey almadım alaturka ya götürdüm ilk başta sonra alışınca klozetle devam ettik .   Bu süre zarfında gece 2 kere yaptı gündüzde taş çatlasın 4 kere falan oda koşarak yetişmeye çalışırken gecede baglamadim şuan iyiyiz elhamdülillah .

Tek sıkıntı büyük abdest normalde yapınca köşelere girer yapardı şimdi   direk yapınca korktu 1 hafta on gün zoor oldu iki üç gub yapmadı  o sürede zorlandik ama ben bu kadar kolay olacağını düşünmedim...

Demem o ki kendini hazır hissetmesi lazm çocuğun..
(220 puan) tarafından
Evet cnm erken ama  bı alisdirak dedik
(5,000 puan) tarafından
Bnm görümcem kızına ² yaşta başladı kızda konuşma geriliği öldü biliyor musun konuşan kız kekelemye başladı  kız 3 buck yaşına kadar bağladı şuan gündüz bıraktı gece bağlıyor . Ben bir anda kestim  kızıma soryyorim bazen hadi uyan diyorum artık karsmyrm çok şükür yapmıyor
(220 puan) tarafından
Alla alla ne alaka konuşma geriliği anlamadım doğrudur cocukdan çocuğa degisir
(5,000 puan) tarafından
Çocuk hazır değildi oda devam etsin istedi . Dedim ya. Cnm oncelik çocuğun hazır olması lazm
(220 puan) tarafından
Hazır değilse devam etmicem zaten cnm
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Niye bu kadar acele ediyorsunuz. Çocuk yaşına daha yeni girmiş . Çok yıpratıcı bir durum tuvalet eğitimi. Hem çocuğa hemde kendinize yazıl ediceksiniz . Çocuğun daha kasları bile gelişmemiştir. Yani çişini kakasını tutması pek mümkün değil gibi bu yaşlarda. 2 yaşını doldursun bir bence bekleyin biraz daha. Çocukta travma kalabilir. Mesela benim oğlumdan örnek veriyim

2 bucuk yaşında tuvalet eğitimi verdim. Çişini ilk gün öğrendi hiç kaçırmadı. Ama kaka da çok korktu çünkü parça düşüyor ondan ve etkilendi. Makat çatlağı oluştu. Kaç gün karnım ağrıyor diye dolandı ateşi çıktı stresten. Lavman yapıldı 2 kez hastanede bunlarıda düşünün derim 
(220 puan) tarafından
Yok acele etmiyoruzda alisdirak dedik havalar ısınıyor ama tabikide erken olduğunu biliyoruz
0 oy
(589 puan) tarafından
Bende çok düşünüyorum ikinci çocuğum olacak 1 sonra. Ama benim çocuğum 2 yaşında. Daha yeni yeni öğrenmeye başlıyor gibi. Yaptığında, ya da yaparken gösteriyor altını. Yani bu bir anda olacak bir şey değil. Çocuğun kendini hazır hissetmesi lazım
(220 puan) tarafından
Aynen cnm bende biliyorum yavaş yavaş alisdircam
0 oy
(53 puan) tarafından
Bir yaş çok erken sonra bezlemek istersen çocuk uzun bi süre bırakamıyo  tam ifade etmesi lazım bence kendini lazımlıkta 2. Güzel yanında taşırsın bi süre küçük çünkü çocuk 
(220 puan) tarafından
Nebilim annem yavaş yavaş alisdirak dedi zaten hemen hazır hissetmez çocuk
0 oy
(658 puan) tarafından

image

image

Canim kızıma 15 aylikken ogretmeye basladim 17 aylikken tamamen ogrendi.. ilk lazımlık pek sağlıklı degil benimde aynisindan vardi buyuk abdestini yaparken zorlandi ikeadan yeni bi tane aldim onda rahat yaptı sen millete bakma sabırlı bir sekilde ogretmeye basla sonra buyudukcede altina yapmaya alışıyor bu seferde bezi birakmiyor  benimki beyazli olan

(220 puan) tarafından
Valla cnm zaten alisdirmaya başlicamm hemenn ogrencek diye kural yok ama yapıcam ogreticem

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 117 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (767 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 144 göst.
9 Kasım 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
23 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mehal (619 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 155 göst.