0 oy
68 göst.
Diğer kategorisinde (1,012 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İlk hamileliğimde çok iyi bir doktorum vardı hamileliği düşünmeye başladığımızda inofolic önermisti hem hamileliği kolaylaştırır hem de düşünmeye başladığında folik asit alınmalı diye. Ben bunu hamile kalmadan 3 ay kullandım kaldıktan sonrada Biraz kullandım. Neyse ki biz şuan hayırlısi ile bir bebek dusunuyoruz bugün sağlık ocağında bir işimiz vardı gitmisken doktora bunu da söyledim folik asit kullanmali miyim diye. Hayır diyor hamile kaldıktan sonra kullanılır tüp bebek miydi ilki dedi bende hayır normal dedim. Kan değerini az görmüştür ondan folik içmişindir öyle bir şey yok dedi geçti... Açıkçası benim diğer doktorum çok çok tecrübeli biriydi şuan gidemiyorum ona yerini değiştirmiş yanlış bir bilgi ile icirdigini asla düşünmüyorum. Hamilelik düşünüldüğünde folik asit kullandınız mı?

6 Cevaplar

0 oy
(6,176 puan) tarafından
evet canım hamilelik öncesi en az 3 ay kullanın derler hatta
tarafından
Katılıyorum
(1,012 puan) tarafından
Yaa bu sağlık ocağındaki beni tersler gibi iş yaptı. Düşük mü yaptın da tüp bebek mi folik asit niye kullanacakmışında ne gerek var dedi ters konusması ile... Ama benim ilk bebegimdeki doktorum tam tersini söylüyordu önemini anlatıyordu bebeğin tutunmasını dahi sağladığıni söylerdi hamileliği kolaylaştırır diye.

Birde ben inifolic kullanmıştım ama şuan o aşırı pahali tanesi 20tlye geliyor 6-7 ay kullansam 4 5 bin vermek istemiyorum buna... Folbiol diyorlar ama onunda değeri 5mg yazıyor çok fazla benim o kullandığım 400 mcg ydi ne kullanacağım ki
(6,176 puan) tarafından
folidays kullanmıştım ben.
kadın doğum doktoruna görün canım o yazar sana bir tane
-Reklam-
0 oy
(133 puan) tarafından
Evet ben ve çevremdeki arkadaşlarım kullandı. İlkinde evlenir evlenmez hamile kalmıştım diye sadece hamilelikte kullanmıştım 2.yi düşününce folik asit başladım direk doktora da danışarak hatta aile hekimine de sorunca kullanmaya başla demişti
(1,012 puan) tarafından
Zaten bu doktor bana hiç güven vermemisti hakliymişim canım. Diğer doktorum candı yaa... Peki ben ilkinkinde inofolic kullanmıştım ama o da çok pahalı tanesi 20 TL'ye geliyor 5-6 ay kullansam 4-5 bin vermek istemiyorum ama folbiol diyorlar o da 5 mg değerinde. Normali 400 mcg o çok fazla nasıl olacak. Siz ne kullanmıştınjz
(133 puan) tarafından
Aile hekimi folbiol verdi ama kadın doğum uzmanım yetersiz bu ısrarla bazı doktorlar aynısını veriyor dedi. Içinde 400 mcg olan herhangi birini kullanabilirsin dedi. Ben şuan ocean mummy kullanıyorum omega 3 ve vitaminler içeriyor
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Kadın doğumcular öneriyor önemli olan da bu bence. Ben de kullanılması gerektiğini düşünüyorum
0 oy
(2,121 puan) tarafından
Ben de öncesinde kullanmaya başladım çünkü değerim aşırı düşüktü. Folik asit önemli bir şey bebeğin beyin gelişiminde önemli rol oynar. Yine de kan tahlili yaptırın ona göre kullanıp kullanılmaması durumuna bakın derim. 
(1,012 puan) tarafından
Bunda hangi değere bakılıyordu da canım hatırlıyor musun. Ben unutmuşum hiç hatirlayamadim :)
(2,121 puan) tarafından
Folat canım
0 oy
(868 puan) tarafından
Gebeliği planladigimdan itibaren başladım 
0 oy
(5,006 puan) tarafından
Bnm gorumcemde sağlıkçı oda bana gebelik düşündüğün gibi kullnmaua başla demişti cnm
(1,012 puan) tarafından
Peki önerisi ne canım hangi folik asidi öneriyordu
(5,006 puan) tarafından
Bn özele gifiyordum folbiol vermişti bana  iki çocuğumda bunu kullandım cnm

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 115 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde oykununannesii (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 121 göst.
22 Eylül 2023 Aile kategorisinde est16 (464 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 242 göst.
7 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 221 göst.
27 Ekim 2021 Diğer kategorisinde sumram (33 puan) tarafından soruldu

381,711 soru

11,427,369 cevap

34,987 kullanıcı

...