0 oy
137 göst.
Diğer kategorisinde (26 puan) tarafından
Merhaba ben normalde grafikerim çalıştığım restoranın grafik işlerini yapıyorum ancak işverenim muhasebe işlerini yap sana ekstra para veririm muhasebe programı araştır gerekirse alırız falan dedi ama ben kim muhasebe kim bunu kabul etmezsem çıkacağından şüphe ediyorum çünkü haftanın 3 günü gidiyorum tam gün sigortam ödeniyor ve evime çok yakın ne yapacağım nasıl yapacağım düşünmekten gece karabasan bastı 

10 Cevaplar

0 oy
(2,087 puan) tarafından
Eğitim tarzı bir şey yok mu alabileceğin?
(26 puan) tarafından
Youtube videolar var ama anlayabilirmiyim bilmiyorum birde temel olarak iş yerinde neler yapmam gerektiğini de bilmiyorum
(2,087 puan) tarafından
Bilgisayara hakimsindir o sıkıntı olmaz grafikermişsin. Ama patronun sana bu işi yap diyorsa bi eğitim falan bir şey ayarlaması gerekiyor.
(26 puan) tarafından
Konuşacağım tekrardan ben elimden geleni yaparım ancak muhasebe konusunda tecrübeli değilim bana ne istediğinizi net belirtin bende bunda yoğunlaşayım derim
(2,087 puan) tarafından
Aynen bacım gerekirse öğretecek biri falan varsa bulsunlar
-Reklam-
0 oy
(4,485 puan) tarafından
Muhasebe göründüğü kadar kolay olan bir olay değil bir rakamı yanlış girsen bütün envanteri mahveder o yüzden iyi düşün taşın Ben yıllarca muhasebe işi yaptım şuan girsem yapamam diye düşünüyorum uzun ara verdiğim için 
(26 puan) tarafından
Ya bende ondan korkuyorum işte ya gözümü korkutup beni kaçırtmak istiyor bana dediği şu gelir fişleri işlicen 30 kg et sattıysak ne kadar kâr ettik falan ya sürekli düşünüp içim sıkılıyor başıma ağrı girdi vallaha
(4,485 puan) tarafından
Kar zarar ay sonunda hesaplanir isde yinede eğitim veren kurslar var madem öyle kursa göndersin seni
(26 puan) tarafından
Vallaha bayram zehir oldu bana
(4,485 puan) tarafından
Resmen adam iki işçiye vereceği parayı tek işçi üzerinden halletmeye çalışıyor sende açık açık soyle yoksa zaten işine son verecek muhtemelen
(26 puan) tarafından
Kayınvalidem gidicek memlekete kızım 2 yaşında ev kredisi var vallaha can sıkıntıdan düşünüp düşünüp ağlıyorum
0 oy
(553 puan) tarafından
İçini biraz olsun ferahlatmak için yazayım bende endüstriyel tasarımcıyım ilk çalıştığım şirkette ön muhasebe planlama bütün işleri öğrenmiştim patron yaptırıyordu bende ilk işim tecrübe olur diye yapmıştım. Tabi bana çalışanlar öğretmişti ama hiç zor değil. Logo Tiger kullanıyorduk tabi o çok kapsamlı bir program. Restoran işi için daha basit bir program öğrenmen yeterli olur. Başka çalıştığım yerde de now diye bir program kullanıyorlardı. 

Ön muhasebe işi yapan biri varsa yardımcı olurlar 
(26 puan) tarafından
Ücretsiz bir program buldum onu karıştırdım falan ama zor birde puan ne istediklerini de bilmiyorum
(553 puan) tarafından
Restoranın aldıklarını sattıklarını tutarsın. Şirkete bardak alsak muhasebeci tutuyordu.Şitket aracının benzin parası bile yazılıyordu öyle söyleyeyim. Zaten patronun ne istediğini ne beklediğini söylemesi gerekiyor
(26 puan) tarafından
Bu şekilde hesap tutmaksa kolay Excel de kod yazmasını biliyorum kod ile de kendime tablo yapar onları tutarım ama alacak verecek karışık
(48,888 puan) tarafından
defterin sol tarafini kasaya girenler sag tarafini cikanlar olarak düşün excell biliyorsan formül oluşturursun yaparsin
0 oy
(372 puan) tarafından
Bilgisayardan YouTube de öğrenilen bi meslek olsa üniversitesini okumazdi kimse herkes bildiği işi yapsın bence.
(26 puan) tarafından
Ya dimi bana dediği 6 tane program biliyorsun bunuda yaparsın dedi ama onla o bir mi Allah aşkına
(372 puan) tarafından
Hesap kitap işleri ile grafikerlik benzer olabilir ama aynısı değil sonuçta ve muhasebe de hata götürecek bir is değil
(26 puan) tarafından
Ya sadece gelir ve gider fişlerini kayıt edeceğim
Ya stok takibi yapacağım
(372 puan) tarafından
Sen bilirsin benim diyeceklerim bunlar.
(26 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(3,478 puan) tarafından
Halk egitimde programli kurs var lucadan kolay tutarsin program alicaksaniz 
(26 puan) tarafından
Vallaha bilmiyom canım çok sıkkın
(3,478 puan) tarafından
Canıni sıkma halk egitime basvur netsis eta sql programi ogrendim ben  on muhasebe sertifikam var 3 yilda mali musavir yaninda calistim zaten surekli faturalai kontrol ediyorsun
0 oy
(9,710 puan) tarafından

Hangi program kullanacağını öğren ilk önce. Luca ve mikro en kolayları. Logo bana çok karışık gelmişti.  Sandığın kadar da zor değil:) 

(48,888 puan) tarafından
eski is yerime.hic alakasi olmayan bir mal kizi aldik.ise isi ben ogrettim zorla yedi yildir calisiyo o sala.k yapiyosa herkes yapar
(9,710 puan) tarafından
Demi bence herkes yapabilir bu mesleği
0 oy
(6,297 puan) tarafından
birbtane arkadaşım hiç alakası yokken yapmaya başladı. eğitim vs mutlaka vardır. öğrenebilirsin bence sonra belki başka yerde bile işine yarar
(26 puan) tarafından
Kendimi şöyle gazlıyorum biraz kızım 6 tane yabancı program biliyorsun yaparsın edersin diye gazlıyorum kendimi ama hesap kitap denilince puf geri sönüyorum
0 oy
(2,100 puan) tarafından
Ben ön muhasebeciyim, mali müsavirleri yok mu o sana yardımcı olur. Genellikle micro kullaniyorlar en basit o ama öğrenmen gerekiyor YouTube videoları var, ama temelin olması gerekiyor canim öyle pat diye hadi otur bu faturayı işle demeleri saçma olur. Çok dikkat gerektiren bir meslek. Herşeye hakim olman gerekiyor
(26 puan) tarafından
Var mali müşavirleri bakalım cumartesi konuşacağım
(2,100 puan) tarafından
Konuş canim, fazla para vermemek için sana yaptırmak istiyor
0 oy
(48,888 puan) tarafından
yaparsin kolay sadece bastan karışık gelir sonra alışırsın. hangi programi kullaniyorlar
(26 puan) tarafından
Benim bulmamı istediler en kolay ve en basit program hangisi
0 oy
(1,746 puan) tarafından
Çokta zor birsy degil önceden çalıştığım yerde biraz mecburen görmüştüm ama birinin başta ogretmesi lazım yada kurslar oluyor onlara gidebilirsin 
(26 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 159 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde fatos18 (881 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 340 göst.
18 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 320 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu