+1 oy
363 göst.
Diğer kategorisinde (836 puan) tarafından
Birisiyle tanıştım, kendisi bebeği 3 aylıkken hamile kalmış. Şimdi 1,5 yaşında bir kızı, 5 aylık bir oğlu var. Zor olmuyor mu diyorum oluyor ama Allah dağına göre kar veriyor diyor. Sizce de zor muydu? Çok merak ettim.

12 Cevaplar

+2 oy
(2,795 puan) tarafından
Tam anlattigin sekilde arkadasim var cok zordu doğuma kadar sezeryan dikişleri patladi acıdı dogurdu ikisi birden ilgi istiyor kizina kaynanası bakiyor mecburen o aldi büyütüyo
(2,795 puan) tarafından
Evet farkli semtlerde duruyolar bakıyodu en son naptilar bilmem
(336 puan) tarafından
Valla ben pek doğru bulmuyorum bu durumu elbette zorluğu olur ama kız ilerde pişman olur keşke ikisini ben büyütseydim diye kaynanasının baktigi anne olarak babaannesini bilecek
(2,795 puan) tarafından
Bende çok karsiyim ama tercih onun yapacak bisey yok bizim babannemiz alt katta 2 ci olunca alirim benle kalir eder diyodu kızım 4 yasina girecek anca çocuk düşünebildim alamasin diye korkuma onada vermem ayirmam diyodum zatende ya bakamaz mecbura kalıp verirsem diye hep korktum valla
(336 puan) tarafından
Korkma bakamama gibi birsey olmaz bence ilk bi zamanlar zor oluyo düzeni kurunca hersey tıkır tıkır işliyor hastalikta zor oluyo sadece
(2,795 puan) tarafından
Valla bakalim hayırlısı nasil olucak
-Reklam-
+2 oy
(6,256 puan) tarafından
büyük konuşmayı sevmem ama dikkatli olacaksın. sen elinden geleni yapacaksın ha olursa yine başım üstüne ama bu kadar küçük olması anneye büyük eziyet. ilk çocuğa da haksızlık gibi geliyor. 

ne olursa olsun önemini alacaksın. 
+1 oy
(601 puan) tarafından
Ben kızım 7 aylıkken hamile kalmıştım. Şimdi biri 30 diğeri 14 aylık. Bu konularda büyük konuşmaya gelmez. Rabbim ne verirse hayırla versin. En güzelini murad etmiştir. Ama çok çok çoookkk büyük bir sorumluluk ve külfet. İnsan bir anda yaşlanıyor. İki yıl önceki fotoğraflarımla şu anki fotoğraflarımın arasında en az 15 yaş var gibi duruyor abartısız.
(2,696 puan) tarafından
Hele ben ikizlerimle şu sıra daha çok yaşlandim sanki diş huzursyzluk burunları da doldu şu sıra valla ruh gibiyim.
+1 oy
(119,667 puan) tarafından
esimin kuzeni var 40 ciktikdan snr ilk ilismide gebe kaldi ve dogurdu  kizcaz 1 yil icinde 2 dogum yapmisti resmen bi kac kez gordum ve agladi aglayacak bi haldeydi 
0 oy
(504 puan) tarafından
Bizim komşumız 40 ı çıktığı gibi hamile kaldı ayy o kadının ağlayışı bayaa kötüydü 
0 oy
(711 puan) tarafından
Kaynanam 40 çıktığı gibi hamile kalmişti süren kesmeden devam etti doğumdan sonra birngogsune bir oğlunu diğer göğsüne diğer oğluna veriyordu
0 oy
(385 puan) tarafından
İki bebek aynı anda büyüten biri olarak arkadaşın doğru söylemiş diyorum:) Allah öyle bir yardım ediyor ki sen bile anlamıyorsun günler aylar nasıl geçiyor o bebeklerle inanamazsın yeter ki sabretmeyi bilmek lazım 
0 oy
(7,350 puan) tarafından
Bencede Allah dağına göre kar veririr ne korunanlar var istemeden hamile kalan ne korunmayanlar var yıllarca çocuğu olmayan o çocuğun nasibi varsa Allah veririr ve kaldıramayacağı yükü yuklemeZ 
0 oy
(836 puan) tarafından
Post yukarı.....
0 oy
(336 puan) tarafından
Benim büyük 18 aylık küçük 5.5 aylık okadar bi zorluğunu görmedim gece uykuları iyi gece dinlenince gündüzde pek zorluğu olmuyo 
0 oy
(438 puan) tarafından
Benim ablamda öyleydi ikinciyi öğrendiğinde büyüğü 3 aylıktı daha. Hatta emzirmeyi biraktircam diye çok ağlamıştı ikiside sezeryan oldu ilk sezaryeni daha kötüydü bir ay boyunca yatalak gibi kaldı yatakta ikinci sezeryanida hiç doğum yapmamış gibiydi maşallah. Hatta kurban bayramına denk geldi bayramda iki günlüktü bebek biz ablama ziyarete diye gittik ablam tek başına bayram çıkardı valla et vs. Herşeyi yapmak te başına bakakaldik ablama :D :D şimdi biri 1. Sınıfta diğeri anasinifinda. Baya zorlandı tabiki kolay değil.. Ve şuan üçüncüye hamile oda oğlan:)) diğerleri de kız :)) 
0 oy
(948 puan) tarafından
Aynen o şekil hamile kaldım..çok ağladım çok üzüldüm...ama çok şükür bin şükür şuan biri 4 yaşında biri 5 o kdr iyi anlaşıyorlar ki..ikisi de oğlan ve arkadaşa gerek bile duymuyorlar..parkta bile birlikte oynuyorlar..Rabbim yardım ediyor 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 182 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (419 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 259 göst.
11 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 48 göst.
22 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 214 göst.
9 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu

382,173 soru

11,442,739 cevap

35,012 kullanıcı

...