0 oy
185 göst.
Diğer kategorisinde (2,698 puan) tarafından

Bana yardım edin lütfen öldürmeye de kıyamıyorum çok üzülüyorum bana en keskin karıncalara zarar vermeyecek bir yöntem söyleyin nolur iyice çoğaldı malum çocuklar kırıntı yapıyor süpürsemde evi dip köşe gene geliyolar hatta dün gördüm kek kırıntısına gelmişler büyük parça diye mini parçalara ayırıp verdim nolcak benim bu halim 

17 Cevaplar

0 oy
(4,355 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

image

İste bu dostum efsane bişey 
(2,698 puan) tarafından
Tamaam her yöntem mübah artık valla çok bunaldım
(4,355 puan) tarafından
Zaten bunu kullan bidaha gelmiyorlar kız denedim ben hem hamam böceğinden hem karincadan kurtuldum
-Reklam-
0 oy
(1,039 puan) tarafından

Şey aklıma geldi ya anasınıfna mı gidiyordum ilkokula mi gidiyordum hatırlamıyorum yanlışlıkla mı ne karınca öldürmüştüm Allah ım ne olur beni cezalandırma diye ağlamıştım :D 

(2,698 puan) tarafından
Haha den beni dün görseydin kek kırıntısına gelmişler büyük parça taşıyamadılar diye alıp mini parçalara böldüm :)
(1,039 puan) tarafından
Bizdeki bu kalp :D
0 oy
(3,441 puan) tarafından
Bitane toz var rahimoş sulandırıp sprey şişesine koyup sıkıyorsun gelmiyorlar 
(2,698 puan) tarafından
Adı ne acdp kız dün görseydin beni gülme krizine girerdün kek parçasını taşıyamadılar diye parçalara ayırıp verdim ya gi hatta video bile çekdim izledim onları :)
(3,441 puan) tarafından
Bilmiyorum ki adını ama yaz bi belki çıkar geçen yaz konteynerler de acayip vardı komşu almış bir paket hepimize dağıttı sıktık dahada gelmediler
Allah seni ya birde besliyor e tabi gitmezler ☺
(2,698 puan) tarafından
Hahaha ama napim görsen kaç kişi olmuşlar taşıyamadılar bende üzüldüm video bile çekdim kank hepsini aldılar gittiler izledim rabbim ne büyük nede güzel yaratmış
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Nane yağı gelmiyorlar bir daha eşim hepimizi nane yağına boğdu ama kurtulduk :D
(2,097 puan) tarafından
Kesin çözüm aylardır gelmiyor :D ama bir ay odaya giremedim sen düşün benim kocam boca etmişti sen seyreltip damlat ya da 3 5 damla fazla değil
(320 puan) tarafından
nane yağını pencere veya kapi kısmınamı yaptiniz yoksa odanin herhangi bir yerinede olurmu acaba
(2,097 puan) tarafından
Nerden geliyosa oraya damlattık canım
(2,097 puan) tarafından
Fazla damlatmayın sıkıntı olur sonra brn öektim aylarca odaya giremedim eşim baya bpca etmişti çünkü dikkat edin buna
(320 puan) tarafından
tamam canim deneyecegim tesekkurler
0 oy
(536 puan) tarafından
Valla ben girip çıktıkları yerleri takip ettim, çıktıkları yerlere poşet falan kesip kesip yerleştirdim çıkamıyorlar. Bende de çok fazla çıkıyor öldürmek istemiyorum hiç bende böyle yöntem buldum napim 
(2,698 puan) tarafından
Nane yağı diyo yorumda onu deniycem canım bari öldürmeden gitsinler kıyamıyorum ben
(536 puan) tarafından
Nane yağını nasıl yapacaksın
(2,698 puan) tarafından
Şişeye koyup sıkacakmışız
0 oy
(588 puan) tarafından
Ben takip ettim çıktığı noktaları bulup tıkadım. Eşiğin altındaki minik boşluklardan geliyorlardı oraya da silikonla tıkadım. Çok azaldı. Öldürmek yerine yollarını kapatırsan bir daha gelmiyorlar.
(2,698 puan) tarafından
Her yolu deniycem canım parke aralarına bişey yapamıyorum malesef eski çapraz parke olduklarından aralarına giriyorlar
0 oy
(7,183 puan) tarafından
Bunu çekmeyen bilmez bizim binanın önünde ağaç var onun altinda yuvaları varmış binamızda eski herkes yaşlı alismislar onlarla yaşamaya ilaclamayi kabu etmiyolar her sene bu mevsim ömrümden ömür gidiyodu resmen ne yöntemler denedim ne yöntemler limon koydum olmadı tarçın koydum olmadı karbonat döktüm olmadı çamaşır suyu döktüm olmadı ilacladik yine olmadı 10 15 gün kesilip geri geliyodu çocuk var kırıntı oluyo her an mutfağı topayamiyorum olmadı olmadı bi seyden fayda gördüm pudra şekeriyle kabartma tozunu karıştırıp döktüm bi kaç gün ellemedim kokusunu sevmiyolarmis o odaarda fayda etti suurgeliklerin önüne döktüm ellemedim bi kaç gün sonra temizledim odalardan kesildi tezgahı nasıl temizlemicem mecbur temizliyorum ona da karıncanın geldiği yeri buldum geçemeyecek şekilde çizgi halinde tuz döktüm benim tezgahla alt dolabın arasından geliyodu tam o çizgiye boylu boyunca döktüm tuzu o gün kesildi sonra yemek yaptım falan tezgah ıslandı o tuz etrafa yayılmış oldu silmedim ertesi gün temizledim şuan çok şükür kurtuldum 
(2,698 puan) tarafından
Hadi yaa. Valla nane yağı varmış onu deniycem senin dediğinize deniycem evden onları kovana kadar devam mücadeleye
(7,183 puan) tarafından
Abla bak beni dinle swn önce bi kabartma tozu pudra şekerini dene evinde vardır illa
(2,698 puan) tarafından
Pudra alırım  o kolay
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Allah affetsin ama bende de çok oluyordu.hep doğal öldürmeden yol aradım.iki sene uğraştım ne limonlar ne tuzlar ne duyduysam denedim olmadı.en son bende ilacladim
(2,698 puan) tarafından
Bakalım en son çare artık olmadı yaa onlarla yaşıycam yada ilaçlama son çare ama
0 oy
(4,355 puan) tarafından
Eczane yada trend yolda var filit jel hem kara bocekleri hem karıncaları kovuyor evden al bana dua et ama benim evim hamam böceği doluyordu onu kullandım vallahi 1 tane bile gelmedi bidaha
(2,698 puan) tarafından
Aslında bi gsne almış eşim jel de karıncalara hç denemedim
(364 puan) tarafından
Nerelere sıkılıyor bu jel ben de alayım
(4,355 puan) tarafından
Görünmeyen yerlere çok az miktarda sıksaniz yeter
(2,698 puan) tarafından
Eşimin aldığından sıktım vardı bakalım işe yarayacak mı
0 oy
(386 puan) tarafından
Cnm süpür at  ben geldikleri yöne domestos  döküyorum kokudan kaçıyorlar bazen öldürüyorum alalh affetsin ne yapim
(2,698 puan) tarafından
Kız ben yemek bölüyorum onlara düşün ayyy çare bulursam tamaam ama bulamasam son çare artık
0 oy
(332 puan) tarafından
Cnm bizim binada heerkezde var küçük karınca çocukların yataginda bile var eşim gitmiş anlatmış adama bitane ilaç  vermiş bı kapak sulandir gece her yere sık yada gündüz sık çocukları parka çıkar adam hiç bişe yapmaz çocuklara demiste ben yinede gündüz sıkiyom bı iki sat parka gidiyoz ve bunu yapınca bir yıl gelmiyo karınca oğlanı uyutuyom birazdan foto atıyım al iki üç yil kullanirsin rahat 
(332 puan) tarafından
Tezgahada sık hiç bişe olmuyo tuvalet banyo balkon odalar anliycaginn her yere iyce sık
(2,698 puan) tarafından
At bakim kız her yolu deniycem
(1,268 puan) tarafından
Aynen. Tablet aldım doğal yol hiç bir işe yaramıyor
0 oy
(7,280 puan) tarafından
Geçen kuşun yemine dolusmuslar bende gidin yoksa süpürgeyi açar hepinizi çekerim dedim kızla oynadık süpürgeyi getirdim bı baktım hepsi gitmiş benimkiler söz dinliyo kız bugün sabahta gördüm 1 tane süpürgeyle çekerim gidin dedim yine gitmiş :)))
(2,698 puan) tarafından
Hahaha valla mı hend deneyim ama benimkiler arsız anacım her yolu denemek lazım
(7,280 puan) tarafından
Ciddi ol gaddar gibi şöyle sen keki bölüp verirsen onlar gidermi kız :)))
(2,698 puan) tarafından
Bu defa ciddi olucam tamam :)
(7,280 puan) tarafından
Hadi görim seni karıncanın poposuna iki de yapıştırmaya bu seferde :))
0 oy
(320 puan) tarafından
ayni sorun malesef bendede var :( bir türlü cözüm bulamiyorum cocuklarim gördükce anne karinca diyor elinle alip disari atiyorum yaz gelince dahada cogalacaklar ne yapacagimi  bnde bilmiyorum
(2,698 puan) tarafından
Bekle bakalım burda herkes öneride bulunuyor çözüm bulucaz çaresi yok
(320 puan) tarafından
aynen canim insallah çözüm bulunur
0 oy
(920 puan) tarafından
Yuvalarını bulup salatalık kabugu koyun ise yarıyor 
(2,698 puan) tarafından
Sırasıyla hepsini demeyim bakim nasıl olacak hahha doldu öneriler hepsini denemek lazım yoksa evi onlara vericem :)
(920 puan) tarafından
Bu kesin valla benim de vardı gittiler bana da bir karınca mağduru arkadaş önermişti:D
0 oy
(332 puan) tarafından

image

cnm unutmuşum ilacı atmayı kusura bakma
0 oy
(680 puan) tarafından
Elektrikli süpürgeyle çek karincalari  ama temizlik çok mühim hergun süpürme şart en geç iki günde bir yani yoksa hiçbir şey çözüm olmaz 
0 oy
tarafından
Bir sprey aldım 2 fısladım :D cesetleri bile bulamadım ahahaha sen düşün
tarafından

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 67 göst.
2 Mart 2023 Diğer kategorisinde glstn34 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde prensesimvar (33 puan) tarafından soruldu
+1 oy