+1 oy
148 göst.
Aile kategorisinde (1,470 puan) tarafından
Kızım 20 aylık olmak üzere, önümüzde ki ay oyun gruba götürmek istiyorum ama korkularım var. Benim kızım yabancılardan aşırı korkar ve asla yabancı birinin ona dokunmasına izin vermez. Böyle bir durumda nasıl davranıyorlar acaba

5 Cevaplar

0 oy
(380 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Asıl bu sebepten gitmeli canım önceleri ebeveynli olarak takilirsiniz o ortama girdikten sonra bir süre sonra sizin bişey yapmanıza gerek kalmadan adapte olup kaynaşır merak etmeyin
(1,470 puan) tarafından
İnşallah öyle olur, önümüzdeki ay düşünüyorum. Eşim de korkuyor asla durmaz bizim kız diye ama her giden çocuk uyumlu değildir diye düşünüyorum ben
(380 puan) tarafından
Instagram da takip ettigim bir fenomen vardı onun kızı baya uysaldi ama diğer çocuklarla iletişim istemiyor diyordu annesi geçenlerde oyun grubunun faydaları diye paylaşmış artık diger çocuklarla iletişimi el becerisi falan gelişti diyordu bence her çocuk ilkte aynı sorunu yaşar merak etme
Benim yaşadığım şehirde yok olsa bende götüreceğim
-Reklam-
+1 oy
(1,656 puan) tarafından

Benim oğlum da öyleydi şimdi tam gün kreşe verdim düzeldi ilk bı kaç zorlar ama alışır 

(2,273 puan) tarafından
Kaç aylık kreşe verdin canim
0 oy
(2,806 puan) tarafından
Yabancılara karşı olan tepkisini aşabilmesi için de sosyalleşmesi gerekiyor ama. Bana kalırsa hemen can ciğer olmasını beklemezler zaten, gide gele yüzleri kişileri tanıdıkça çocuğunuz kendiliğinden adapte olabilir ama hemen zorlamalarına izin vermeyin ya da siz zorlamayın, zaman verin çocuğunuza.
(1,470 puan) tarafından
Bende o yüzden istiyorum, sosyalleşmesi ve dil becerisi gelişsin diye. Ama korkuyorumda çok ağlar diye
0 oy
(684 puan) tarafından
Ücretli oluyor demi oyun grupları benim oğlumda yapışık ikiz gibiyiz ama anlaştıgı kişiler arkadaşı olursa beni unutuyor 

Yani alışıykr zamanla 
0 oy
(12,644 puan) tarafından
Emin olun en doğru karar. 14 aylikken başladı Defne'de zaten sosyal bebekti, yaşıtları ile vakit geçirmek aktivite yapmak çok iyi geldi,22 aylık şimdi uysal kendi kendine yetebilen bebek
(1,470 puan) tarafından
Ayy inşallah, kızım çok şımarıktır bunun sebebi biziz biliyorum ama bu onu da yoruyor. Kalabalıktan hiç hoşlanmaz. Teyzesi bile gelse hemen oynamaz, önce alışması gerekiyor. Tabiki normal bunlar ama bazen yapışık ikiz gibi oluyoruz ve bu çok yoruyor bizi
(12,644 puan) tarafından
Bi an önce sosyalleşmesi,kalabalığa alışması lazım. Tabi yorar sizide tek çocuk sanırsam
Her bebeğin yapısı farklı ama biz yönlendiriyoruz,
Benim kız haftada bir iki babbannesinde kalır,dişarı çikinca keyifli vakit geçirir,yaşıt bebe görünce elini tutar merabalaşır ,tek başına oyun kurar oynar
Bunların hepsi oyun grubu katkısı olduğunu düşünüyorum
(1,470 puan) tarafından
Kuzenleri ile falan oynar ama beni her zaman göz hapsinde tutar. Tek çocuk ve 1 aylıkken  uzun zaman hastanede kaldık bu sebepten eşim çok fazla şımartı. Zamanında çok ağladı şimdi ağlamasın diye. İster istemez bu durum da bizi yoruyor şuanda. Birde insanlardan devamlı korkma durumu var, bunun sebebinin de hastaneden kaynaklı olduğu söyledi. Bizde oyun grubu ile yarar mı diye düşünmeye başladık.
(12,644 puan) tarafından
İnşallah yarar ki olumlu sonuç olucak bence. Sağlıcakla büyütün inşallah ♥️♥️

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 106 göst.
26 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,348 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,043 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Frezya (686 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 215 göst.
14 Eylül 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Merveck (27 puan) tarafından soruldu