+1 oy
252 göst.
Aile kategorisinde (598 puan) tarafından
Selamün aleyküm değerli arkadaşlar:) 2 evladım var canları sağolsun fakat hiç bir işim yetişmiyor bende mi var acaba Bir anormallik ne temizlik ne yemek saati saatine yetiştiremiyorum buyuzden hep modum düşük topladığım yer anında dağılıyor:( varmı tavsiyelerde bulunacak bacilarim kızım 2 oğlum 6 yaşında 

13 Cevaplar

0 oy
(38 puan) tarafından
2 oğlum var biri 3 diğeri 1 yaşında ve 38 haftalık hamileyim inanın bende onlara yetişmeye çalışıyorum sabah 8 de ayağa dikerler beni kahvaltı derken ikisini oturma odasına atarım televizyon acarim oyuncaklarinı veririm  işlerimi hallederim daglcaksa oda dağılsın yani öyle kırılacak eşya yada üstüne cikabilecekleri bi esya  koymadım Tv'de duvara montalı  devamlı böyleyiz ama evde dagilmiyor değil en ufak bir oyuncak görsem evde sinirlerim zıplıyo o bitane oyuncak gözüme çok batiyo 
(598 puan) tarafından
Mutfak fayanslarimi bugün zor bela sildim öyle kirlenmiş ki kendimden utandım daha silinecek mutfak dolaplarım var onuda bu gece çocuklarım uyuyjca yapacağım  işlerim bitmiyor
(38 puan) tarafından
Neden kendinden utanıyosunki bekar bireyler değiliz sonucda çocuk bakması çocuklardan iş yapılması kolay bişey değil bende bazen çocuklar uyuyunca yaparım kalan işlerimi öyle yatarım gecenin 3ünde banyo lavabo yikadigimi biliyorum gercekden dert bunları bence  rabbim hepimize kolaylık versin insallah
-Reklam-
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Uyku düzeni yaparsanız hallolur bende 3 bebe var elhamdülillah. Öğle uyutuyorum bir saat flan. O ara kahvaltı ortalık hallediyorum akşam da kışın 9 yazın dokuz buçukta uyutmus oluyorum o zamanı da isim varsa evime yoksa eşime ve kendime ayırıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım çok şükür 
(598 puan) tarafından
Benim isim hiç bitmiyor bacım evdeki işim Bir türlü bitmiyor çocuklarım uykusu düzenli elhamdülillah kızım öğleden sonra uyur oğlum artık 6 yaşında 4 yaşına kadar öğlen uykusu uyutabildim sonrasında istemedi geceleri yapacağım artık temizlik işlerimi düşünüyorum da başka çarem yok gibi
(1,014 puan) tarafından
Akşam bence ikisini 9 gibi uyutup on ikiye kadar iş yapmak iyi yada haftasonu eşiniz ilgilenir birkaç saat o şekil yaparsınız bende öyle yapıyorum genel temizliği haftada bir o şekilde
(598 puan) tarafından
Eşim gurbette çalışıyor bacım yanımızda değil malesef olsaydı elbette ilgilendirdi ama şuan için hem ana hem baba figüründeyim
0 oy
(4,973 puan) tarafından
Aynı bn vala yazlıkları sercem yapamıyorum halılar ağır çocuklar peşimde yaptığım dağılıyor hemen  kocamı beklyrm o yardım edecek yani öyle umuyorum gerçekten artık belim kopcak gibi
(4,973 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyordum ama vallahi cnm akşam pert oluyorum çocuklar ugunca kendimi uyumuş buluyorum . Cvremdekiler çoktan sermiş evi bmde hala yerimdeyim . Şuan o kdr mutsuzum ki anlatamam toparlanmiyor bı turlu  gel sarılıp ağlayalım;)
(598 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ayyy hemde nasıl ağlamaya ihtiyacım var bir bilsen kendimi çok yetersiz yavaş ve pis hissediyorum  işlerim yetişmiyor elimde şıplık istiyorum  Rabbimden
(4,973 puan) tarafından
İnan cnm bnm evde şuan öyle bnde hiç mutlu olamym ev dağınık olunca
(598 puan) tarafından
Dağınık artı yaptığım temizlik gözle görülür olmuyor malesef canım sıkılıyor
(4,973 puan) tarafından
Yarın niyet ettim girmeye bakayım nasıl olcak
0 oy
(12,650 puan) tarafından
Kız ikiye girecek azı dişleri çıkıyor ateşli oğlan grip olmuş 4 aylık. Bu ara çok fenayım

Ev işini pek takmam ben çocuklari her gün dişarı çikarırım yatmadan duş aldırirım yer içerız 

Gece onlar uyuyunca yaparım geç yatıyorum 
(598 puan) tarafından
Ben temizliğimi bundan sonra gece yapıp gündüz sadece sil süpür ve yemek yapmayı düşünüyorum bakalım böyle yetişecek mi
0 oy
tarafından
Benim şuan 3 çocuk var. Henüz 20 günlük düzene giremedik pek ama 2 çocukla nasıl yetiştirdiğimi söyleyeyim. Öncelikle erken kalkıyorum. Büyük kızım okula gidiyor onun saatine göre kendimi ayarlayıp kahvaltı için kalkıyorum. Kahvaltı öncesi mutfakta dağınıklık varsa topluyorum genelde akşamdan toplayıp yatarım sabah da makinayı boşaltırım. Erken kalkınca çabuk bitiyor aslında işler. Öğlene kadar mutfak temizliği ve ev sil süpür işleri bitiyor. Tuvalet banyo bazen günlük bazen 2 3 günse bir yıkarım ve ben haftada 1 gece mutlaka ya geç yatar ya hiç uyumazdım ütü çamaşır ya da küçükle yapamadıklarımı yapmak için. Şimdi 3 çocukla aynı düzeni oturtmaya çalışıyorum

Akşamdan evi ve mutfağı toplu bırakmanın çok faydasını görüyorum
(598 puan) tarafından
Çok teşekkür EDERİM bacım Allah razı olsun
0 oy
(986 puan) tarafından
Benim kızımda 3.5 yaşında bendede aynu canm tek çocuk bide . Bir yeri topluyorm diğer yer dağıluyo bunaldım valla canm bnde allah yardımcımız olsn 
(598 puan) tarafından
Amin ecmain bende geceleri yapmaya başlayacağım temizliğimi bir yerden biri gelince inan çok utanıyorum yetiştiremiyorum
0 oy
(239 puan) tarafından
Benimde iki evladım var biri 4 aylık diğeri iki yasında iki yasında olan surekli dibimde bana iş yaptırmıyor bende yapabildiğim kadar yapıyorum napıyım hepsi yetişmiyor valla 
(598 puan) tarafından
Aynen öyle hepsi yetişmiyor yapamıyorum çocuklarım çok hareketli inşallah düzelir bu durum geceleri yapacağım bende başka çarem yok artık bir yerden misafir çıkıp gelince utanıyorum maalesef
(239 puan) tarafından
Bende oyle gece cocukları uyutuyorum anca o sekil yapıyorum gunduz buyuk oglum dagıtmadık yer bırakmıyor malesef camasırları cekmeceden alıyor atıyor
(598 puan) tarafından
Yaptığım temizlik gözle görülür olmuyor malesef çok canım sıkılıyor aniden biri gelse yerin dibine giriyorum
0 oy
(995 puan) tarafından
Valla benim de aynı. Kızım 2 yaşında oğlum 7 yaşında.günlük işlere anca yetisiyorum. Yemek bulasik camasir yetiyor zaten.bi de evi süpurursem tamaam :)) Gecen sene daha cok takiyordum. Bu sene niye burası daginik niye burası temiz değil diye. Simdi cocuklarin pesinde kostugum icin pek vaktim olmuyor valla. Öğlen uyusa zaten yemek yapmayla geçiyor. Amaan artik oldugu kadar. Canları sagolsun.
(598 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(2,011 puan) tarafından
benm kizim 5 oglum 2 yasinda ayni sorun bendede varfi cozumi erken uyanmakta buldum en azidan onlar uyanmadan sessiz olan isleri yapıyorum birz rahat oluyor
(598 puan) tarafından
Bende bugün mutfak fayanslarimi sildim bungece de mutfak dolaplarımi sileceğim diye niyet ettim ama elim kolum kalkmıyor uyuttum az önce bende uzandım yorulmusum :(
(2,011 puan) tarafından
ya inanki bu kadr ev islerini dert etmemek gerek bize yazik yani ama sende kendince bir duzen kur gun içinde bitirebilirsn cokta zor olmaz
(598 puan) tarafından
Allah izin verirse öyle yapacağım bende teşekkür ederim
0 oy
(137 puan) tarafından
Kızım 3 oğlum 8yasinda evim tertemiz yemeğim her zmn hazır gezierim de tozarimda düzenin yok belki cmm senin 
(598 puan) tarafından
Hay maşallah evet düzen kuramadım Bir türlü banada taktik ver bacımmmmmm
0 oy
(70 puan) tarafından
Benim oğlan 2 yaş sendromunda ikinci oğlan 2 aylık .. bende yetiştiremiyorum pek. Bulasiklae bazen alıp başını gidiyo süpürgeyi ha dedimmi acamiyorum. Kayın validem gelir bakar büyüğe bazen ozaman yaparım eksikleri. İki gün çamaşır asmak için sepette bekledi geçen gün hatta fırsat bulamadım hiç. Her çocuk aynı olmaz her anne de aynı olmaz. Kiminin Sabri az kiminin çok. Kimi çocuk laftan anlar kimisi hiperaktif olur durduramazsin. Herkes aynı değil ama emin ol çoğumuz bir işi yapiyosak bı iş eksik kaliyo . Bu arada asla çocuklari gece uyutunca iş yapanlardan değilim . Uykumu almadan hiç bişey yapamam o yüzden uyutunca yatar uyurum bende dinlenirim. 
(598 puan) tarafından
AHHH bacım bendeki çocukların asla enerjisi bitmiyor ben tükendim onlarin gözleri hala fal taşı Gibi yeni uyuttum bugün mutfak fayanslarimi sildim bungece de mutfak dolaplarımi silmek için niyet ettim fakat elim kolum kalkmıyor malesef uzandım bende
0 oy
(2,450 puan) tarafından
Daginiklik onlar yattiginda da toplanir onemli olan temiz olmasi. Ev temizse daginikligi cok dert etmiyorum. Yemekte eger sabah vaktim varsa yaparim yoksa yenecegi zaman yapar yeriz. Temizlikte en iyi gece oluyo, genelde silme isini birakirim uyku sonrasina. Her zaman hersey yetisemez. Bazen de bi salarim aman ev pazara doner :)
(598 puan) tarafından
Saldiktan sonra toplamak okadar zor oluyor ki
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Yetişilmez. Robot değiliz sihirli güçlerimiz yok. Baba yapacak annenin yapamadığı işleri. 
(598 puan) tarafından
Malesef ben eşleri yanında olan diğer kadınlar gibi şanslı değilim benim eşim gurbette çalışıyor uzağız olsa elbette yardımcı oluyor elinden geldiği kadar
(3,378 puan) tarafından
Anladım. Allah yardımcınız olsun. Yormayın kendinizi iş yetiştireyim diye.buzlukta yemek için hazır şeyler atılabilir. Kek pişirip koyan arkadaşım var. Yemek olduktan sonra gerisini boşver :)
(598 puan) tarafından
Teşekkür ederim hepimizin inşallah

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 165 göst.
0 oy
2 cevap 88 göst.
28 Nisan 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,682 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 225 göst.
0 oy
2 cevap 240 göst.