+1 oy
391 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,975 puan) tarafından
Kızlar çevremde birkaç tane arkadaşım var çocuğu olmayan. Birinin iki üç senedir birinin 10 senedir. Benim de ellerinizden öper iki tane. Hatta biri çok yakınım.  İnanın bazen nasıl davranacağımı bilmiyorum kıracak bir şey yapar mıyım üzecek bir şey söyler miyim. İnsanlık hali oluyor çocuğumun altını değiştiğim zamanlar banyo yaptırdıgim yemek yedirdiğim illaki denk geliyorlar. Onlar zaten üzülüyor biliyorum ama üzen ben olmak istemiyorum. Doğum günlerinden tutun hamilelik dönemleri çocukların bebeklik zamanları. İllaki burada da çocuğu olmayan arkadaşlar vardır siz de fikrinizi söylerseniz çok mutlu olurum. Rabbim gönlünde merhamet olan herkese nasip etsin. 

12 Cevaplar

+1 oy
(340 puan) tarafından
10 yıl bebeğim olmadı 2 aşılama 3 tüp bebekle anne oldum çok şükür ama bebekli arkadaşlarımın vs bu konuda eksikmişim gibi davranmaları daha çok üzerdi beni heralde ki kimse öyle yapmadı hayat bu kimine verip şükrünü, kimine vermeyip sabrını sınav ediyo Rabbim, demem o ki akışına bırak özellikle bişey yapmaya çalışırsan daha çok incinir bence.. 
(1,975 puan) tarafından
Aslında kirmamaya çalışırken ortaya çıkan saçmalıklar. Sizin kadar olmaz tabi ama iki taraf içinde zor olduğunu düşünüyorum.
(340 puan) tarafından
evet zor kesinlikle ama herşey Rabbimden o yüzden çok takılmamaya çalış hissederse daha çok üzülür
(1,908 puan) tarafından
Aynı şeyleri yaşamış biri olarak söylüyorum normal davranın alınmasın diye uğraşmak fln daha çok üzer insanı.. benimde 7 sene olmadı görümcem evlendi kaynanam hemen çocuk yapma önce abinin olsun fln diyordu hamile kaldı çok sevinemedi bile böyle şeyler daha çok üzüyor insanı ben çok sevindim oysaki hep sevdim bebeğini şimdi kocaman oldu yenge yenge diye kucağıma atlar..
-Reklam-
+1 oy
(2,762 puan) tarafından
Ben zaten çocuğumu her yerde paylaşmam. Öyle doğum günü gibi şeyler bana hep saçma ve gereksiz geldi onları da kutlamıyorum. Ki evlilik yıl dönümü su bu da kutlamıyorum kocam var diye gösterişe gerek yok. Bir başkasının kendini eksikli hissedeceği her şeyden kaçınıyorum. Bunları yapmayınca hayatımda eksiklik de olmuyor. Keşke herkes sizin gibi düşünüp halini tavrını ona göre yaşasa. Ama göze sokmamak en orta yolu 
(1,975 puan) tarafından
Ben de çok dikkat ederim böyle şeylere özellikle göze sokmamaya. İşte diyorum ya mesele biz veya bir başkası değil kendi içlerinde
(2,762 puan) tarafından
Bize düşen bu kadar kuzum. Onların yanında çok çocuk sevmiyoruz öpmüyoruz. biz daha ne yapabiliriz ki.
0 oy
(13,161 puan) tarafından
Ne gözlerine sok ne de onlardan sakin. İkiside incitir 
(1,975 puan) tarafından
Mesele bunu başarabilmek işte.
(13,161 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Zor değil bence altını değiştirmen yemek yedirmen illaki denk gelir onların yanında banyo yaptırmayıp erteleyebilirsin. En önemlisi de işte ne sevgi sözü ne çocuklardan şikayet içeren muhabbetlere girmemeli
0 oy
(3,586 puan) tarafından
Çocuğu olmayan insanlar daha hassas kırılgan oluyorlar kuzenim kızı doğduğunda cirkindi kendisi dalga geçiyordu aman bakmayın nazar değer diye gülerek biz alınmadık onunla beraber bizde güldük çocuğu olmayan kişi alınmıştı benim çocuğum olmuyor diye nazar değdircegimi düşündü diye hâlbuki ironi yapmıştı kötü niyetle dememisti 
(1,975 puan) tarafından
Aslında bize komik gelen şeyleri alınabiliyorlar bir yanları kırık olduğu için. Biz de bunları anlayabilecek kadar Üstün düşünceli insanlar değiliz. Elimden geldikçe olmaya çalışıyorum ama benim için de zor.
0 oy
(97 puan) tarafından
10 sene sonra anne olmuş biri olarak bu düşüncelerin ne kadar ince rabbim gönlüne göre versin.evet çocuklu ortamlar bazen zor oluyodu benim için hele dogum anlarini anlattiklarinda bende anlaticam birgün derdim arkadaslarima bıkıcaksınız anlattıklarından der gulerdik.hamile biri görünce beye bebek kıyafetleri görünce boğazım dugunlenirdi bu kıskançlık filan deil sadece ozlemdi rabbim banada nasip etti.anneligi hak eden bekleyen herkese nasip etsin insallah 
(1,975 puan) tarafından
Amin canım Rabbim herkesin gönlüne göre versin. Yani biliyorum aslında mesele çocuğu olan insanlar değil çocuğu olmayanın kırıklığı. Bunlara dikkat etmek istiyorum. Yakın çevremde gerçekten çok iyi olduğum 3 kişi var üçünde çocuğu olmuyor. Ödüm kopuyor evlerine gittikleri zaman benim herhangi bir hareketimden üzülecekler diye.
(97 puan) tarafından
Öyle düşünme canım biraz hassaz olunuyo senlik bı durum deil.sadece şunu diyebilirim çocuklarını onlardan sakınma bırak gonunlerince sevsinler içlerindeki çocuk özlemini öyle gidersinler ben en yakın arkadaşıma öyle derdim kız benim için dugurdun bu cimcimeyi diye oda he derdi gülüp gecersik
0 oy
(1,231 puan) tarafından
Kendi adıma söyleyim olmuyor nasip olmadı tedavi lik durumda yok diyorlar şimdi bende sonra evlenen bütün arkadaşlarımın hep bikaç ay sonra bebeği oldu açıkcası ne üzer dersen sürekli arayıp yok cinsiyet partisi ne yapsam yok mercimek olmuş vs diyen arkadaşlarıma sinir oldum olası çünkü durumumu biliyorlar bi kaç yaş çocuğu olan arkadaşlarımda aradıklarında ya çocuğa kıyafet aldım yok çocuğumla şunu bunu yaptım yani kısa öz çocuğumuz olmadıpı için çocuk bebek gözümüze çok sokulsun istemiyoruz tabiki konuşulacak ama günlük rutin konular vs konuşulunca göze çok batmıyor tabikide çocukla yapılanları anlatacak ama bu sürekli ön planda olunca batıyor aşağalanmış gibi olıyor yani şahsen napıyorsun dediğimde çocuğu yatırıdm çocuğun temizliğini yaptım çocuklu hayat zor çocuk sakinleri kahve içtim demek yerine çocuğu uyuttum temizliğini yaptım kahvemi içiyorum demek batmıyor ama her lafın başı çocuk olunca kötülük için diyodur demiyorum ama o hayalleri tatmak istediğimiz için öfke üzüntü duyuyorum yoksa bu size sunulan bir nimet tövbe haşa yargı yapamayız iki taraf içinde konuşulması doğru değil fazla ön plana getirmek çocuğa nazar etmeyede gerek yok karşı tarafı üzmeyede bunlar şahsi düşüncem şimdi bol bol evladınıza sarılın öpün post sahibi hassasiyet sorusu için tebrik ederim kesinlikle bunu düşünen insan eminimki zaten gereken hassasiyeti vermiştir arkadaşlarına arkadaşları anlamıyorsa onlarda onun sorunudur
(1,975 puan) tarafından
Kesinlikle gereken hassasiyeti verdiğimi düşünüyorum ama işte ne elimizden bir şey geliyor ne de o an insanın içine su serpecek bir şey yapabiliyoruz. Tabii ki aynı şey değil ama yakınım için arkadaşım için belki onun kadar üzülüyorumdur. Yine de kıracak bir şeyler yapmaktan çok çekinirim çok sakınırım.
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Benimde abimin olmuyor 12 sene oldu asla bilemiyorum nasıl davranacağımı
0 oy
(1,412 puan) tarafından
Benim eltimin de olmuyor ama aklıma hiç öyle kırılır mı diye düşünmek  gelmedi açıkçası oyunlarda oynadı kucağında salladı bilgiler yedirdi altını bile almışlığı var hatta şimdi siz öyle yazınca bi düşündüm şimdi acaba üzülüyormuydu bunları yaparken 
(1,975 puan) tarafından
Bir arkadaşım da benimkilerle çok oynar çok sever hediyeler alır ilgilenir ya bir öpüşü var görsen sanki o doğurmuş öyle Candan öyle sıcak. Ama o bakışından zaten anlayabiliyorum içinde o an bir şeyler koptuğunu.
0 oy
(623 puan) tarafından
Ya benimde var 3 kere dusuk yapti bende 2 cocuk oldugu icin pek gorusmek istemedim cunku uzuldugunu gorunce bende baya uzuluyorum 
(1,975 puan) tarafından
Aslında sen de haklısın ama umarım bu durumdan dolayı görüşmediğini anlamamıştır. Daha üzücü olur
(623 puan) tarafından
Yok canim anlamadi esler surekli gorevde pek gorusmeye de firsat bulamiomus gibi davrandim
0 oy
(869 puan) tarafından
Doktor MFK yani Mehmet Fatih Karsli doktoru takip etsin instagramdan, çocuğu olmayanlara ve çevrenize duyurun bu doktor dogal takviyelerle kac kişinin duasını aldi. 
(1,975 puan) tarafından
Bilmiyorum ya onlar zaten elindeki bütün imkanları değerlendiriyorlar. Birinin Rahmi yok olması imkansız, 3 veya 4 tane düşük yaptı. Hamile kalsa da olmuyor. Bazılarının problemi doğal tedaviden ilaçtan daha ötede. Rabbim nasip eder inşallah ne diyeyim
0 oy
(1,558 puan) tarafından
Benim çevremde de var mesela yanyana gelince çocuklarımı ovecek bişey demem onların yanında annem oğlum yavrum kuzum tarzı kelimeler kullanmam çok ilgilenmem uzulmesinler diye tabi kapıdan çıktık ki yine öper koklar sarılırım bebeklerime ben yöntemi böyle buldum.

Ve asla naptın tedaviye devam mı diye sormam onlar söylemek isterse dinler konuşurum 
0 oy
tarafından
Benim yengem amcamın eşi 20 yıldır evli hicbisekilde olmadı kadın bikere yengeme demiş senin çocuklari. Ağlarken ben üzülüyorum benim çocuğum yok demiş üzülmüş eltimde 10 yıldır gelmiş geçen sene doğurdu 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,184 göst.
18 Ekim 2019 Aile kategorisinde Mavi09 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 161 göst.
18 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 252 göst.
14 Ekim 2022 Aile kategorisinde Gupse (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 731 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,972 puan) tarafından soruldu

380,320 soru

11,387,400 cevap

34,889 kullanıcı

...