+1 oy
586 göst.
Aile kategorisinde (23 puan) tarafından
3 buçuk yaşında oğlum var ikincinin tam zamanı diye düşünüyorum sizce...

48 Cevaplar

+2 oy
(334 puan) tarafından
5 yaşında hala diyemiyorum :)
(23 puan) tarafından
Niye kız çocuk bakma korkusu mu doğum korkusu mu
-Reklam-
+1 oy
(1,286 puan) tarafından
4 yaşında ama cesaret edemiyorum 
(23 puan) tarafından
Neden canım bak ne güzel maşallah 4 yaşına gelmiş
(1,286 puan) tarafından
Gurbetteyim ben kimse doğumuna gelmez eşimde pek yardımcı olmaz çocuk bakımına o yüzden
(23 puan) tarafından
Hmm anladım canım
+1 oy
(13,198 puan) tarafından
Şu an oğlum 2.5 yaşında kararı verdim ama uygulamaya geçmedim hem maddi olarak biraz rahatlamamız gerekiyor hem de oğlumun 3 yaşını geçmesi nasipse 3.5 4 yaş olsun istiyorum 
(23 puan) tarafından
Aynen canım herşeyin hayırlısı
+1 oy
(1,191 puan) tarafından

İlk oğlum 14 aylıkken:D2. İkinci oğlum 2 yaşındayken 3.:D

+1 oy
(230 puan) tarafından
5 yaşındayken dedik 
(230 puan) tarafından
Hemde cok oglum 5 yasindayken bebek fikri tam oturdu 6 yasina yakindi gebe kaldim anaokuluna basladi rahat gebelik gecirdim ilkokul da simdi ikincim de bir yaşına girmek uzere birbirlerine arkadas oldular
tarafından
Bende hiç düşünmüyorum ama olurda insan bazen bı bebek sevmek istiyor o zaman belki.suan oğlum 3 yaşında ve aşırı yaramaz hiç sabrım Yok şu anlık inşaallah Allah hayırlısını nasip
(803 puan) tarafından
Yag mur bizimkiler de öyle olacak allah nasip ederse  şuan 6 haftaligim bazen acaba erkenmiydi daha diyorum ama çocuğun kardesede ihtiyacı var bence biraz vicdan yapıyorum sadece bu aralar kızımı ihmal etme korkusu var biraz
(230 puan) tarafından
Baslarda cok zor oluyor yalan yok hele yardimci olan yoksa... Ama 6 aydan sonra iki cocuga yetmeyi de her ikisini ayni anda idare etmeye de alisiyorsunuz korkmayin cok guzel duygu Allah saglikla kucaginiza almayı nasip etsin
(803 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim sağol canım  İnşallah herşey güzel olur su korku tedirginlik kismininda anlatabilsem çok iyi olacak inşallah ❤️
+1 oy
(867 puan) tarafından

Valla biz karar vermedik  o istedi geldi:D ilk kızım 15 aylikti öğrendiğimde tam 2 yasadi doğduğunda da

0 oy
(2,762 puan) tarafından
İki çocuğum arasında tam 4 yıl 3 ay var tam zamanında olmuş dedim :) sende şimdi yapsan aralarında yine en az 4 yıl olacak 
0 oy
(13,046 puan) tarafından
bence de tam zamanı ikinci doğduğunda 4 yaşında olacak benim kızım 
0 oy
(645 puan) tarafından
2 yasindayken hamile kaldim 1.ci cocugum 3 yasindayken dogum yaptim suan 1i 4 bucuk biri 1bucuk yasinda biraz zorlandim haylada zorlaniyorum ama iyiki yapmisimda diyorum ufagim abisine cok duskun arada didisselerde beraber vakit geciriyorlar ve sıkılmıyolar 
(237 puan) tarafından
Benimkiler de öyle olucak doğduğunda inşallah:) kardeşini çok kıskandı mi nasıl bir yol izlediniz en basta
(645 puan) tarafından
Kiskanclik oldu evet ama en basta karnimdayken hep karnimi sevdirdim sen bizim ilk goz agrimizsin gbi cumleler kullandim cok zorlu gecmedi sukur ama elbet kiskanclik oluyor suan bile oyuncagi paylasamiolar biri ikisi oynamasa kiymeti yok 1 ay durur bi yerde ama biri oynayinca illa onu istiyor digeri
0 oy
(1,414 puan) tarafından
3 yaşında oğlum var 10 haftalık hamileyim doğum sonrasını düşünmekten uykularım kaçıyor 
0 oy
(411 puan) tarafından
İlki dogurdukdan 6 ay sonra başlamıştım eşime ikinci için Allah'tan kocam akıllı çıktı oğlum üç yaşını geçince düşündük 4. Yas dokdu kızım oldu ama hangi akılla demişsim bilmiyorum oğlum sakın bı cocuktu  ona güvenip demistm kızım tam çingene:D kafa yedrtmelik yanj
0 oy
(1,508 puan) tarafından
Evet gerçekten tam zamanı çünkü büyük kızım 4 yaşındaydı ortancam dogdu ama ortancam 20 aylıktı küçügüm dogdu ve çok zordu en iyisi 3 yaş üstü daha iyi oluyor bakımı konusun da  rahat ediyorsun 
0 oy
(4,243 puan) tarafından
Hamileyken 3.5-4 yasina gelince 2.ye hamile kalirim diyorum. Dogurdugum gun 2.yi artik dusunmedim.
0 oy
(51 puan) tarafından
Oğlum 5.5 yaşında canım. O cesaret bende hiç yoktu hicte gelmeyecek gibiydi ama eşimle guzelce konuştuk ve ortak bir karar aldık suan 24 haftalık hamileyim :D Yani diyeceğim rahatlığa alışınca daha zor oluyor karar vermek bence düşünüyorsan bakabilirimde diyorsan tam zamanı 
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Sanırım hiçbir zaman :)))) 
0 oy
(864 puan) tarafından
Tam zamanı bencede . Benimlesin arasında 2 yas 1 ay var zor oldu hala zor 
0 oy
(433 puan) tarafından
Tam 5 yaş doğum gününü kutladık oğlumun yarınsı gün hamile olduğumu öğrendim ideal aralık nekadar Bılmıyorum ama bana göre 5 yaş altı olmamalı ikisi küçük aradan çıkarlarada katılmıyorum seninde kafa aradan çıkar cünkü en azından şuan oğlum kendi ihtiyclarını görebiliyor zorlamaz beni sadece kıskanclık zorlar 
(179 puan) tarafından
Ay kahkaha attım :D senındd kafan aradan çıkar diyince :D bencede kesınlıkle doğru kızım 6 yasındaydı oğlum doğduğunda ve zorlanmadım 1.Sınıf bıtmek uzereydı zorluğu kalmamıştı kolay gectı herşey şuan kızım 11 yaş oğlum 6 yaş zaman zalimce geçti...
0 oy
(70 puan) tarafından
Benim oğlum da 3.5 yaşında bende cesaret edemiyorum. Ha bakamayayacağımdan değil, desteğim olmadığı için. Yıpranan bu süreç içerisinde ben oluyorum. Ha eşimde yardımlaşmış olsa düşünürüm evet ama eşi yardımcı olmayan birisi, değil 2 çocuk 1 çocuk bile fazla 
0 oy
(900 puan) tarafından
Oğlum tam 2yasındayken hamıle kaldım şuan 6haftalık hamıleyım
0 oy
(2,528 puan) tarafından
Benim 2.doğduğunda aralarında 4 yaş 2ay olacak. 10 ay deneme yaptık ancak tuttu ama daha iyi oldu sanki böyle. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 78 göst.
0 oy
1 cevap 76 göst.
0 oy
1 cevap 37 göst.
12 Ocak 2024 Aile kategorisinde denizyh33 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 182 göst.
12 Ocak 2024 Aile kategorisinde denizyh33 (2 puan) tarafından soruldu

380,541 soru