+1 oy
247 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3 puan) tarafından
Hanımlar merhaba 

İkiz gebeyim inşallah sağlıklı sıhhatli kucağıma almak nasip eder sizlerinde sağlıklı sıhhatli kucağınıza almak nasip etsin durup dururken aklima takıldı çokta önemi yok ama ikiz gebelikte sezeryan ücreti 2 tane mi alınıyor yoksa tek mi alınıyor bilgisi olan varmı özelde doğum yapacağım çünkü daha 10 haftalik bebeklerim ama aklıma takıldığı için sormak istedim sağlıklı günler dilerim anneler 

12 Cevaplar

0 oy
(505 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benimde ikizlerim var devlette doğum  yaptım ama arastirdigimda ikiz doğum ücretini farklı istediklerini gördüm.Yani tek doğum gibi istemiyorlar maalesef.Ki ayrintilida bile farklı ucret aliniyormus
(3 puan) tarafından
Allah bağışlasın sağlıklı bir şekilde büyütmek nasip etsin inşallah istanbulda mi yaptiniz doğum peki
(505 puan) tarafından
Kocaeli canım, amin hepimize insallah
-Reklam-
+1 oy
(4,197 puan) tarafından

yok daha nelar :) tek cani

ole sacmalik olmaz tek ucret tabiki

+1 oy
(523 puan) tarafından

Hastaneden hastaneye göre degisir 

Sağlıklı bir sekilde bebislerini kucağına alırsın insallah<3

0 oy
(623 puan) tarafından
Tek ucret alinmasi lazim sonucta bi dogum yapacaksin 
0 oy
(283 puan) tarafından
Tek tabiki kız :) 
0 oy
(119,349 puan) tarafından
10 haftada sezeryan dusunme belki sezsryana gerek kalmaz
(1,960 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canim burda ikizleri doktorlar riskli buluyor ,geneli direk sezaryana alıyor ,hani illa anne tutturursa,doktorun dediğine uymazsa , binde birdir ikiz gebe normal doğuran , yoksa önermiyor Türkiye'de ki  doktorlar çoklu gebelikleri , riski gebelik olarak adlandırıyorlar ikiz hamileliği direk sezaryan burda
Tek gebelik olsaydı normal doğuma yönlendiriyorlarda ,sezaryana almazlarda ,çoklu gebelikleri direk sezaryan yapıyorlar Türkiye'de
(1,960 puan) tarafından
Ben doğuma girerken hatta ikiz bir gebelik gelmişti anne normal doğum istedi ,baya da ısrarcı idi bu konuda ,hocam dedi iki çocuğa dayanamazsin normal doğuma bayilirsin bebeklere birşey olur o riski almam dedi ,anneyi istemeye istemeye sezaryana aldılar kadını, sonra kresde ikizlerimiz var o bayanda normal doğum istemiş doktoru zorla sezaryane almış oda aynı şeyi söylemişti malesef ,hani çok da ümitlendirmemek lazım bayanı o yüzden yine doktoruyla konuşsunda genelini burda çoklu gebelikler sezaryan malesef
(3 puan) tarafından
Bende normal doğum istiyordum ama 5 6 doktora gittim konuştum kendime gore iyi bir doktor bulmak için hepsi riskli gebelik çoğul gebelik dediler zaten sezaryan öneriyoruz normalde olabilirsin ama riskleri var bu riskleri almak istersen yaparız 1 doktor anlatınca öyle bende sezeryan olmaya karar verdim riskli olmasa idi önceliğim normal doğumdu tabiki de
(119,349 puan) tarafından
allah yardimcisi olsun tum gebelerin
(3 puan) tarafından
Amin <3
0 oy
(933 puan) tarafından
Herkes tek demiş ama burda detaylı utrason bile tek çocuklar 1000 iken ikiz 2000 di .Doğum da aynı şekildeki yüksekti
0 oy
(274 puan) tarafından
Canım özele gidiyorum bende sordum tek bebek ikiz bebek fiyatları farklı. Mesela tek bebek 15 binse ikiz 30 bin 
(3 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm ama simdi oylede sacma geldi çünkü 1 kere kesiyorlar 2 tane bebek çıkıyor 1 tam 1 yarim alirlar diye düşünmüştum bende
(274 puan) tarafından
Benim özel hastane farklı alıyor ve çok uygun diğer illerde hastaneler doğum 50 80 binden basliyormus
(3 puan) tarafından
Hangi hastane sizin hastane acaba
0 oy
(3,862 puan) tarafından
ya emin degilim ama kendi dogumum icin hastaneden fiyat alirken coklu gebelik mi tekli mi diye sordu , fiyat farkli da olabilir , hastaneye sormak lazim emin olmak icin
0 oy
(41 puan) tarafından
Kardeşim ikizlere gebe ankara da özel.hastamede 65 bine paket aldı tek çocuk 45 di
(3 puan) tarafından
Benim hastaneden tek cocuk fiyati almıştım da ikiz unuttum gidince soracagim bende 32 bin dediler istanbulda hastane benimki de
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Özel hastanelerde çoğul gebelik ücreti değişiyor. Bunu arayıp sormanız lazım. Ama doğum yaptığım hastanede o şekildeydi. Hatta doğum paketi incelerken en altta çoğul gebelikte ek ücret çıkacaktır yazıyordu
(3 puan) tarafından
Hangi hastanede yapmıştınız acaba
(1,475 puan) tarafından
Akademi Meram hastanesi
0 oy
(114 puan) tarafından
Canım selam 4 sene önce özelde doğum yaptım tek çocuk fiyatı verdim ikizdi benim de 4000 bine sezeryan olmuştum 
(3 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım
Hangi hastanede doğum yapmıştın peki
(114 puan) tarafından
Saol canım Ankara’da canım il yazayım sadece şimdi şurda doğum yaptım desem tanıdık falan çıkar :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 355 göst.
11 Ağustos 2022 Aile kategorisinde GulsahGulsah (1,152 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 332 göst.
20 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Ikimelekannesii (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 236 göst.
15 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Tazeanneyim (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 55 göst.