+1 oy
184 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (970 puan) tarafından
Arkadaşlar yeğenime öğretmeni ödev vermiş alın teri ile ilgili bi hikaye yazması gerekiyo. Sizde var mı çocukşar için olabilecek bi hikaye

10 Cevaplar

+3 oy
(1,021 puan) tarafından
Yanlış anlama canim ama bu zaten cocugun kendi becerisini geliştirmesi için bir ödev. Hani kafa patlatacak kendisi buna, biz yardımcı olsak ona kötülük yapmis oluruz.
(970 puan) tarafından
Evet bende katılıyorum sana bu konuda ama 2 gün oldu yapamadı artık stres oldu çocuk benden de yardım isteyince bişeyler yapmak istedim
-Reklam-
0 oy
(7,992 puan) tarafından
Allah çocukların yardımcısı olsun :D 
(970 puan) tarafından
Amınn :)
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Alin terinin ne demek oldugunu anlatin ona sonra gerisini onun hayal dunyasina birakin cunku odev onun yapmasi gereken bisj bu konuda siz sadece alin terinjn aciklamasinda yardm edebilirsnz 
(970 puan) tarafından
Aslında başta koşup terlemek olarak anlamış bilmiyo alın terini sonra anlattık ama ilk kez öğrendiği için bişey yapamadı
(1,160 puan) tarafından
Ozman anlatimlarinzi dahada genisletin ornekler vererk oyunlar oynayarak arastma yaparak telefnu bole guzel bi sekild ekullanabilrsnz mesela acik cesitli ogretci videolr izletebilrsnz bu konuda onun yasina uygun olan yani hayal dunyasini genisletin ama asla siz yazdrmayin sadece tesvik edin
(970 puan) tarafından
Zaman olsa evet de yarın pazartesi
0 oy
(48,833 puan) tarafından
babasının calismasini alin teriyle oara kazanmasini anlatsın 
(970 puan) tarafından
Evet mantıklı babası da asgari ücretle markette çalışıyo da nasıl hikayeleştirebiliriz
(48,833 puan) tarafından
bir adam varmis uzun ugraslar sonucu evlenmis cocugu olmus hayat bu ya zalim hayatta parasiz hicbir halt olmazmis calismak zorundaymis ☺️☺️☺️
(970 puan) tarafından
:))  evet buda güzel. Sonunda yaptık bişeyler umarım öğretmeni beğenir
0 oy
(3,610 puan) tarafından
Yardım edebilirsin ama şöyle edebilirsin ona alın teri ne demek tanımı yap örnekler ver sonrasında anladığında emin olduğunda ondan bh ödevi kendi anladığı şekilde yapmasını iste
(970 puan) tarafından
Şöyle alın terini normal ter olarak koşup terlemek olarak algıladı anlattık ona işte çalılıp emek harcayarak akıtılan ter falan neyse ama çocuğun bi tihafına gitti ilk kez duyduğu bişey ve bunda hemen bi hikaye üretmesini istedi hocası ama bişey bulamadı bende bi hikaye uydurumadım işin doğrusunu söylemek gerekirse. Ben yapamadum çocuk nasıl yapsın
0 oy
(8,423 puan) tarafından
Ay ben kesin dayanamayıp ödevi bile kendisi yapan velilerden olacağım galiba
(970 puan) tarafından
Hımm belkide bende de olur bu durum ama sorumluluk sahibi olsun da isterim. Bakalım hele okul çağları bi gelsin de :)
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Kaç yaşında acaba? Eğer ilkokul zamanıysa somut işlemler döneminde.  Yani onu mutlaka somutlaştırarak anlatın ki çocuk o deyimin ne olduğunu bilsin ona göre yazsın. Kendi babasından yola çıkabilir aslında. 
(970 puan) tarafından
2.sınıf :) tamam ona anlattık bende anlamda anlattık ama gel bundan bi hikaye yaz diyince bişey yazamadı
0 oy
(7,787 puan) tarafından
Kısa ve öz bir metin yazacak sadece. Sizse ona bu şekilde kolay yolu gösteriyorsunuz
(970 puan) tarafından
Ana konusu alın teri olan bi hikaye yazması gerekiyor
(7,787 puan) tarafından
Tamam ama işte dediğim gibi buraya sorarak ona direkt balığı veriyorsunuz. Balık tutmayı öğrenmelisiniz.
(970 puan) tarafından
Balık tutmayı bende bilmiyorum ki ;)
(7,787 puan) tarafından
İşte bu yüzden anne olurken ve olmadan önce kendimizi geliştirmeliyiz. Çağ teknoloji çağı. Evlatlarımız bizi yetersiz görmemeli.
(970 puan) tarafından
Evet katılıyorum.
0 oy
(13,397 puan) tarafından
Size bize düşen tek şey alın terinin ne olduğunu anlatmak hatta verebilirseniz somut örnekler vermek hepsi bu gerisi ona kalmış zaten öğretmen çocuğun hayal dünyasını anlatış şekline not verir 
(970 puan) tarafından
Evet de stres yaptığını görünce çocuğun insan bi şeyler yapmak istiyor
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Benim aklıma hikaye olarak, bir mahallede biri şans oyunu ile zengin olmuş diğeri gece gündüz çalışıp zengin olmuş. Şans eseri zengin olan, parasının değerini bilememiş. Ama alın teri ile kazanılan para olduğu için, düzgün kullanıp. Parasını çar çur etmemiş. Hikaye olarak böyle geldi, siz daha detaylı girip. Giriş, gelişme ve sonuç olarak yazabilirsiniz. 
(970 puan) tarafından
Hımm evet güzel aslında aradığım buydu yanii  teşekkür ederim geri kalan kısmı birlikte yapacağız artık.
(2,321 puan) tarafından
İnşallah beğenir öğretmeniniz. Ben çok kitap okuyorum, ona rağmen aklına zar zor geldi. Çocuğu düşünemiyorum.
(970 puan) tarafından
Evet bende bi yetişkin olarak bişey bulamadım uyduramadım da yanii

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 409 göst.
1 Ekim 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,133 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 76 göst.
21 Mart 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Gozdeh (6,179 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
6 Kasım 2023 Kültür-Sanat kategorisinde ...... (664 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,628 göst.
25 Temmuz 2022 Kültür-Sanat kategorisinde N!ho de bana (14,428 puan) tarafından soruldu

381,753 soru

11,428,855 cevap

34,988 kullanıcı

...