0 oy
505 göst.
Diğer kategorisinde (6,072 puan) tarafından
Kızlar benim 2 tane kaynım var evleri bize 15 dk mesafede yürüyerek bile ulaşılabilir bir yerde ama sürekli benim evimdeler biri çalışıyor iş yeri bize yakın haftanın 3 4 günü bazen daha fazla bize geliyor yemeğini yiyor bazen banyo yapıyor gece de burda kalıyor diğeri zaten çalışmıyor sürekli boş önceden onlar da bizim mahallede oturuyorlardı o yüzden burda arkadaşları var sürekli burdalar acıkınca geliyolar bazen yemek kalmaış oluyor saat kaç olursa olsun onlara ayrıyeten yemek hazırlamak zorunda kalıyorum zaten iki çocukla akşama kadar canım çıkıyor işe gitmeyen kaynım bide burda yatınca sabah da öğlene kadar bi yere gitmiyor geçen abileri arayıp zorla eve getirdi kızdı gelmiyosun diye yanlış anlaşılmasın derdim bir tabak yemek değil ama düzenimi bozuyorlar aman gelirler mi yemek isterler mi biraz fazla yapayım biraz az koyayım tabakalara evde yemek bulunsun hep bi diken üstündeyim eşimle baş başa kaldığımız geceler sayılı bu konuda da çok sorun oluyor bizim için anlayın yani. Biri gitse diğeri geliyor haftada 1 gün belki 2 gün ev boş oluyor resmen iç içe yaşıyoruz heleki kışın daha zordu ev sobalı diğer odaya gidip bebeğimi emziremiyorum altını değişemiyorum bile

Bana karşı çok da saygılılar çocuklarımı seviyorlar diye kırmak istemiyorum eşime söylüyorum nasıl gidin diyim diyor valla içime atmaktan patlıycam buraya yazıp rahatlamak istedim 

11 Cevaplar

0 oy
(2,380 puan) tarafından
Evli ise ne alaka ama yinede insan eti ağır el sağlıklımı da yoksa daha çok zoruna gidiyor insanın ama birinin söylemesi gerekiyor bence sana söylediğime bakma bende söyleyemiyorum 
(6,072 puan) tarafından
Bekarlar cnm büyük kaynım da bu şekilde başıma bela olmuştu evlendi kurtuldum çok şükür bunlar daha biri 19 yaşında biri 15 yaşında
(2,380 puan) tarafından
Kayınvalidene uygun bir dille anlatsan geleceklerse haber versinler vs diye
(290 puan) tarafından
Daha küçükler kuzum ya sen Allah için yap
(6,072 puan) tarafından
Yok cnm ya kaynanamda o düşünce nerde şak diye kapıda bitiyolar dün annemlerdeydik nerdesiniz diye soruyolar kapıda bizim gelmemizi bekliyorlar kaynanamda anlayacak kafa olsa zaten daha öncede başka bir kaybına baktım iki yıl dedim artık çağır oğlunu bıktım ben hehe dedi ne çağırdı ne konuştu onun da işine geliyor 10 tane çocuğu var kadının başından gitsinler diye yer arıyor
-Reklam-
0 oy
(3,591 puan) tarafından
Kayınvaliden yok mu canım eğer yoksa tez elden onlara kız bulup evlendirmen lazım :) 
(6,072 puan) tarafından
Var cnm ama kaynanamın 10 tane çocuğu var bıkmış artık başından atmaya yer arıyor hiç arayıp demiyor oğlum nerdesiniz aç mısınız susuuz musunuz başınıza bi iş mi geldi niye eve gelmediniz demiyor
(3,591 puan) tarafından
Yani sen de almak zorunda değilsin bu kadar sorumluluğu niyetim doldurmak değil ama eşin de tavır koymuyormuş ben senin yerinde olsam az söylenir surat yapardım herhalde gelemem darlanmaya
(6,072 puan) tarafından
Yapıyorum mesela bugün geldi küçük olan yemek yedik banyo yaptı hiç konuşmadım belli etmeye çalıştım rahatsız oldugumu şimdi arkadaşları çağırdı mahallede gezmeye çıktı uyumaya gelir yine
(9,325 puan) tarafından
Hepsni geçtim nasl utanp sıkılmadan banyo yapıyor ya?
(6,072 puan) tarafından
Valla geliyorlar yenge temiz havlu versene banyo yapcam diyolar şaka gibiler ya kendi evleri gibi rahat davranıyolar
0 oy
(150 puan) tarafından
Rahatsiz klmakta cok haklisin kendi kardesin bile o kadar gelse bi yere kadar cekersin dedigin gibi insanin duzeni bozuluyor. Burda is eşine dusuyor onun bi sekilde soylemesi lazim
(6,072 puan) tarafından
Diyorum eşime oda bazen diyor lan sizin eviniz barkınız yok mu diye pek umurlarında olmuyor bi gün gelmeseler ikinci gün burda bitiyolar
(150 puan) tarafından
Valla sen bikere soyle o zaman arkadaslarim gelcek cocuklar fln bir iki defa ek anlarlar. Amcamlarda böyleydi büyük yengemdeydiler bekarken hep kadin camasirlarini bile yikardi evlendiler simdi hic bi sebep yokken sirf karilari istemiyo diye kadinin yuzune bakmiyorlar gorusmuyorlar ayni apartmanda hemde :D vefasiz da oluyorlar yani bacim sen sepetlemeye bak fazla emek vermeden
(6,072 puan) tarafından
Valla aynı durumu ben yaşadım 5 kaynım var toplam biri evli birine 2 yıl baktım o vefalı ama arar sorar bi ihtiyacımız olsa yardımcı olur diğer evli olan da ben hamileydim 3 ay baktım ona Ramazan ayında eşim yer yatardı bende hamileyim diye tutmazdın oruç gece kalkardım yazık günah adam oruç tutuyor diye sahur hazırlardım eşimden ayırmazdım tertemiz bakardım herşeyiyle. Çamaşırı olsun yemeği olsun . Yaz ayıydı hamileyken insan daha bi terliyor evin içinde hıtkayla eşarpla çorapla çok zor bi hamilelik geçirdim eşim akşamları kahveye giderdi o benle otururdu gitse diye dualar ederdim bi gitse de üstümü başımı çıkarıp rahatlasan diye . Ve sonuç kaynama dedm doğum yaklaşıyor ben bakamıcam artık küçük bebekle bide onla uğraşamam dedim oda oğluna söyeldi kaynım herkese gidip demiş ki gelin beni istemiyor bana bakmıyor muntazam bir nankörlük
(150 puan) tarafından
Ay canim ya olsun iyilik yap denize at demisler bosver ama insan ilk once kendine merhamet etmeli sonra baskalarina. Kendini zora sokarak yapilan iyiligin pek iyi yani yok
0 oy
(916 puan) tarafından
Kayın karınız muhtemelen yaşımı almış geçmiş akli selim insanlar çok yanlış afedersiniz evet gelsinler 1 tabaktan kimse gocunmaz ama siz de evde bir alınıyım alınıyım dersiniz eşiniz ile vakit geçirmek istersiniz yani çok yanlış emzikli kadın için çok zor habire oda değiş bilmem ne yani ayakkabılarımız içeri koyun kapıyı çaldıklarını da evde yokum filan yere gittim diyin kapının önünde de beklemezler herhalde yatmazlar yani garip ya evlerin de ne demeye durmuyorlar düşüncesizler 
(916 puan) tarafından
Kızzz sinirden düzgün de yazamamışım :D
Olmadı eşine de böyle böyle yapcam hani en azından eşin anlaşıldıysa de ama sonra benim kardeşlerimi kabul etmiyorsun bilmem ne derse tartışırsınız anlat durumunu emziremiyorum de ben rahat edemiyorum de bir çözüm yolu bul de misal gelecekleri zaman arıyorlarsa filan işim var de ayakkabılarını içeri al geldiklerine zile bassınlar dursunlar ararlarsa da şurdayım burdayım de yani 5 dklık gelebileceğin yerdeyim deme havalar ısınıyor zaten evde kalmazsın evleri o kadar yakınlarsa gelsinler mahalle de takılsınlar gitsinler her hafta yatı zor
(6,072 puan) tarafından
O zaman da gelmemizi bekliyorlar mahallede gezip sonra oturma odası ön cephede bizim. Lambayı görünce geliyolar hemen . Dünde aradı biri dedik annemlerdeyiz ne zaman geleceniz bende siz gelene kadar arkadaşlarla takılırım diyor tam dayaklıklar ya
(916 puan) tarafından
O zaman direk konuşacaksın madem eşin bir şey diyemiyor eşin de olsun yanında de bakın siz benim her zaman kardeşimsiniz her zaman da evim açık ama benim de bir düzeni var gene gelin ayda 1-2 ama her hafta olmuyor kardeşim de banyo yapcam yapamıyorum ayıp olur diye de emzircem emziremiyorum de eşiniz ile konuşun ben kardeşlerin ile konuşcam de onun gönlüne bak bakalım tabi bir de kayınvalide var bu sefer o da benim çocuklarımı kabul etmiyor şöyle böyle der mi? Veya sen konuşma kayınvaliden ile konuş anlat banyo yapamıyorum ay başı oluyorum rahat edemiyorum emziriyorum rahat edemiyorum eşim ile oturamıyorum de gelsinler elbet ama her hafta her gün olmuyor de benim de yapmam gerekenler var de temizlik yapcam yapamıyorum de yani bilemedim ki nasıl çocuk bunlar 19-15 yaşında zaarlar
(6,072 puan) tarafından
Kaynamaa söylemyeyi düşünüyorum ailecek çok rahatlar bunlar söylesem dediğin gibi yanlış anlayıp çocuklarımı istemiyor filan diyecek ama ilallah geldi artık pek umursar mı bilemiyorum çünkü başka kaynıma da 2 yıl baktım söyledim yüzüne istemiyorum gitsin artık dedim hehe dedi tmm dedi ama bişey yapmadı hayır söylemiyim söylrmiyim kırmayayım diyorum çünkü gerçekten iyi çocuklar ama düşüncesizler çocuklarımı çok severler marketten bişey lazım olsa gidin alın derim ikiletmezler abilerinin bi işi gücü olsa yardım ederler para istese verirler karşılık beklemezler hatırları var hani kırmayayın diyorum ama anlayışsızlar yani bıktırlar artık akşam zil çaldığı zaman eyvah yinemi diyorum artık abileri de diyor oğlum sizin eviniz yok mu lan dilber misiniz filan diyor küçük olana geçen baya küfür etti saçını saçma sapan kestirmiş kız gibi diye bidaha evine gelirsem o. Çocuğu olayım dedi bi hafta dolmadan yine geldi kötü laftan da anlamıyorlar iyilikten de
(916 puan) tarafından
Zor gerçekten Rabbim kolaylık versin ama abla kardeş olarak konuş canım abin de küfür etmesin karşısına alsın düzgün dille konuşsun ay valla zor banyo yapamadığını bile anlatmak bu kadar mı olur ya
0 oy
(154 puan) tarafından
Canım yaşları nasil benim eltim eşime ve küçük kaynima bakmis 
(6,072 puan) tarafından
Biri 19 biri 15 cnm ama anneleri babaları sağ iki kat evleri var kocaman kendi odaları yatakları var en güzelinden ama gitmiyorlar yani. Bi kaynım daha var o başka yerde şuan 2 yıl da ona baktım devamlı bizimle yaşadı çalışmak için eşimle. Ondan kurtuldum şimdi de bunlar
(154 puan) tarafından
Bizim farklı durum bizim annelerj yık babaları var ve aile apartmani eltim şimdi 42 yasimda 20 senelik evli esim 39 yasinda kucuk kaynimda 30 eltim 2 bakti ben kucuk kaynima bisey demiyorum yapmiyorum da o kendisi yapıyor ben mesafeli biriyim
(6,072 puan) tarafından
İstisnalar ayrı tabi gerçi öyle bir durumda da kendilerine göre bir düzen kurmaları gerekir ama bunların evi de var yeni genç odası aldılar bi görsen insan özeniyor yani anneleri babaları var doğalgazlı evleri var kışın bile bizim ev sobalı oldugu halde gelip mall gibi soğuk odada yattılar sıcacık evleri varken biraz değişikler yani
(154 puan) tarafından
Allah kolaylık varsın
0 oy
(3,770 puan) tarafından
Bak ben söyleyeyim. Fake hesap açtırırdım en yakın, en sırlı birine. Ama kendi tarafımdan olacak, art niyetsiz ve beni gerçekten anlayacak biri olacak. O fake hesaptan kaynınla sevgili olacak. Yazışıp kendine bağlayacak. Muhabbet açılıp yazıştıkça veya konuştukça abime gidiyorum, yemek hazırlıyor yengem falan deyince,"ayy inanmıyorum, kusura bakma ama bu yaptığın çok ayıp, zaten iki çocukları var yazık günah değil mi o kadına, kocasıyla başbaşa da kalamaz" Falan diyecek üzerine gidecek. 

Ya kaynın kıza bağlanıp sizin evi terk edecek ya da kaynın ısrarla gelince "kusura bakma ama ben bu kadar anlayışsız bir adamla yapamam" Deyip kız kaynından ayrılacak. 
(6,072 puan) tarafından
Yok canım kimsem yok ki öyle uğraşacak zaten sevgilisi de var birinin. Öyle ipe sapa gelecek gibi değiller anneleri rahat alıştırmış birgün arayıp oğlum niye eve gelmediniz başınıza bir iş mi geldi noldu diye sormuyor kimseye yük olmayın demiyor
(3,770 puan) tarafından
Birinin varsa ötekinin yok. Ben gayet ciddi yazdım, bu plan tutmazsa B planına geçerdim.
(475 puan) tarafından
Kizz kahkaha attım sanırsın yasak elma dizisi çekiyoruz. Kız bu kadın yemek yapmaktan resmen kafasını kaldıramıyor. O entrikayi tutturana kadar oğlanlar evlenir ztn. Bence sen direk B planı bul :))
(3,770 puan) tarafından
B planı, herkesi yok et planı :)
0 oy
(236 puan) tarafından
Benimde yanımda 2 kaynım var biri 19 diğeri 16 yaşında ama çok şükür ikiside çalışiyor babaları vefat etti anneleride memleket teler bazen bende çok sinirleniyorum ama olsun yazıklar günahlar onlarda 
(6,072 puan) tarafından
Allah seninde yardımcın olsun cnm bende diğer kaynıma iki yıl baktım beraber yaşadık gerçekten çok zor günlerdi annesi babası da sağ çok şükür ha gitti ha gidecek iki yıl bizimle kaldı
0 oy
(1,421 puan) tarafından
Benim kaynım melekmis ya benden daha kötüleri varmış canim.esinde bitiyor olay böyle iş.olmaz.essek kadar olmuşlar banyo yapmak nedir gitsin kendi evinde uyusun 
0 oy
(83 puan) tarafından
Çok şükür kayinlarm bu konuda çok iyiler karşı dairemde kalıyor bir tanesi tek başına akşamları bizde yemek ye dyorum asla gelmz anca esim arar öyle gelir oda çok nadir esim yokken eve girmzler kapimi bile kolay kolay calmazlar Allah razı olsun.
(83 puan) tarafından
Ve sen cok haklsn yani insanın öz kardeşi bile böyle yaparsa bir zaman sonra insan rahatsz olur
0 oy
(475 puan) tarafından
Canim valla işin zor senin. Bana afakam bastı okurken. Banyo yapmak ne yaa kocaman herseyden anlar yastalar küçük değiller ki. Valla bak benim abimlerke evim çok yakındı sürekli gelip giderlerdi birde gelip beni kendilerine götürürdü. Gelmeyim işim var derdim zorla gelip alıyordu. Okadar sıkılmıştım ki eşimle artık kavga ediyorduk. Adam diyordu evimizde huzurla oturamaz olduk. Sonra evi uzak yere taşıdım. 4 aydır öyle huzurluyum. Cat kapı geldim diyen yok illa bize geleceksin diyen yok. Gerekirse evi taşı. Ne o öyle iç içe.  Biri ergen biri e.ssek kadar adam hiç gerek yok yani 
0 oy
(525 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım çok zor bi durum. Çok şükür kaynım yok eşim tek oğlan. Bi ara eşimin teyze oğlu bekarken çok sık gelir hatta kalırdı bizde. Kayınbabam sağolsun rahatsız oldu sonuçta namahrem. Benim kendi annem de aynı şekilde hiç hoşlanmadı. Sonra bu çocuğun annesi birgün sordu bana "murat sürekli size geliyor rahatsız oluyor musunuz bu durumdan" diye. Ne diyeyim belli ettim rahatsız olduğumu. Çok şükür evlendi yakamızdan düştü. Ama çok rahat yetişmiş uygunsuz şakaları vardı. İnsanlar yanlış anlamaya başlamıştı. Mesela ben doğuma girerken eşimin yanında kalmış. Bana diyo ki "yatağınız çok rahatmış" annem bunu duydu ve nasıl böyle bir şey der dedi. Kendince doğuma giderken beni güldürecek moral verecek. Ama hiç hoş bi laf değildi tabii. Öyle işte her türlü sakıncalı. Allah tez zamanda kurtarsın seni. Kayınlarına da akıl fikir versin. Kaynanana en önce empati duygusu versin. Ne ayıp yaa. 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 570 göst.
11 Kasım 2020 Aile kategorisinde ❤️İsmiAŞK❤️ (10,411 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 223 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Znurr (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 207 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Znurr (15 puan) tarafından soruldu

381,921 soru

11,433,447 cevap