0 oy
194 göst.
Diğer kategorisinde (2,324 puan) tarafından

Şuan bir kitap okuyorum. Afganistan'da bir kadın, kocasını evinin bahçesinde küçük bir kız çocuğuna (8) cinsel istismar uygularken yakalıyor. Kadın, kocasını baltayla vurup öldürüyor. Ve tutuklanıyor tabi ki, kendimi onun yerine koydum. Yapar mıydım bilmiyorum. Çünkü kendi kızımda var, ona o cinsel istismarı yapan kendi kızınada yapabilir. Ama onu öldürüp, kendim hapise girince kızıma ne olacak o var ? Çok büyük bir seçim.. siz olsanız ne yapardınız? Biraz sohbet edelim <3

6 Cevaplar

0 oy
(367 puan) tarafından
çok çok zor Allah korusun öncelikle.. o anki ruh halini kim tahmin edebilir ki sağlıklı düşünülebilir mi insan bilemedim :(
(2,324 puan) tarafından
Daha bitirmedim kitabı, hapiste olan kadınların anlattıkları filan vaya etkiledi beni. Kadın olmak gerçekten çok zor..
(367 puan) tarafından
bu konuda empati yapmak çok zor dimi o bile insanı etkiliyo..
(2,324 puan) tarafından
Aynen öyle, özellikle Afganistan gerçekten dünyada kadınların cehennemi. Allah yardımcıları olsun..
-Reklam-
0 oy
(7,809 puan) tarafından
Kesinlikle müdahale ederdim. Duramazdım. Çünkü küçücük olaylara bile sessiz kalamıyorum. Geçen gün üç tane genç oğlan market arabasını hunharca kullanıyorlardı eğlence amaçlı. Yere atıyorlar, hırpalıyorlar filan. En son arkamı döndüm. Ne yaptığınızı zannediyorsunuz siz diye bağırdım. Onu çabuk markete teslim edin, sizi şikâyet ederim yoksa filan. Yani demem o ki, bu küçük meselede bile durmuyorsam orada hiç duramam
(2,324 puan) tarafından
İnsanın evladi olunca daha bir sakin kalamaz ya. O anki duygu ve düşünce ile herseyi yapar insan..
0 oy
(15,797 puan) tarafından
Refleks olarak o an aynısını yapabilirim sanırım. Bilmiyorum Allah yaşatmasın 
(2,324 puan) tarafından
Bende okurken baya kötü oldum. Karar yetisini kaybedebilir insan. Ne kadar sakin kalabiliriz sansakta..
0 oy
(8,476 puan) tarafından
Kesinlikle kayıtsız kalamazdım.Esim değil babam bile olsa bende vurabilirdim.
(2,324 puan) tarafından
Evet, o an sanırım evlat filan aklına gelmezdi insanın..
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Bu gibi durumlarda katil olana ceza verilmemeli diye düşünüyorum o an çoğu kadın aynı tepkiyi verebilir bence
(2,324 puan) tarafından
Afganistan olunca söz konusu kadın suçlu oluyor..
0 oy
(8,934 puan) tarafından
İnsanın o anki ruh haline ve psikolojisine bağlı hangi ülke olursa olsun cinayetler genelde Bi anlık göz kararmasiyla islenmiyor mu
(2,324 puan) tarafından
Genelde kadınlar daha sakin kalıyor. Ama böyle bir durumda çok zor..

İlgili sorular

+2 oy
20 cevap 266 göst.
18 Kasım 2023 Diğer kategorisinde ❤️Asmin Deroş❤️ (4,759 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
4 Eylül 2023 Aile kategorisinde Serapse (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 123 göst.
3 Mart 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,505 puan) tarafından soruldu

382,068 soru

11,438,721 cevap

35,007 kullanıcı