+1 oy
232 göst.
Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından
Merhaba aranızda yeniyim uygulamayı arkadaşım söyledi üye oldum hemen 6 aylık bir oğlum var 2.800 kg doğdu hep bir iştahsızlığı vardı gören 3 aylık sanıyor çok üzülüyorum :( şuan 6.300 civarı kilo alması için neler yapabilirim bu konuda tecrübeli anneler varsa yardımcı olabilir mi rica etsem

11 Cevaplar

+1 oy
(119,604 puan) tarafından
3 ayda kilosunu 2 ye katlamos daha ne olsun bak benimki 4 yasinda 12bucuk kilo seninki 3 ayda 6300 cok cok iyi
(4 puan) tarafından
Persentilin alt sınırında dedi doktor canım
(931 puan) tarafından
6 aylıkmış bebeği ama 3 aylık gibi görünüyor diyor
(119,604 puan) tarafından
ama kilosu iyi yaa genede zaten yazif dogmus
-Reklam-
+1 oy
(1,575 puan) tarafından
Doktora götürüp tahlillerine baktir canim bir de diş dönemi artık iştahı pek olmaz
(4 puan) tarafından
Ay evet diş dönemindeyiz çok huzursuz hiç yemek istemiyor
+1 oy
(894 puan) tarafından
benim bebeğim de 2800 doğdu 6 aylıkken 6400 du millet zayıf falan diyor da hiç takmıyorum çünkü hem dokturu hem hemşiremiz sağlığı ve kilosu gayet iyi diyor ..
(4 puan) tarafından
Çok şükür bizimde öyle
+1 oy
(6,179 puan) tarafından
doktor ne diyor? doktor iyi diyorsa duyma kimseyi, o da zayıf derse mamaya başlarsın 
(4 puan) tarafından
Mama içiyor zaten doktor da zayıf buluyor :(
+1 oy
(4,457 puan) tarafından
6 aylıkken doğum kilosunun iki katını görmesi beklenir. Zaten iki katından fazla kilo almış. Gayet iyi yani
(4 puan) tarafından
Teşekkür ederim rahatladım biraz
+1 oy
(1,372 puan) tarafından
Benim ikizler de 2300 doğdu.  6 aylıkken 7 kiloydu Dr 1 kilo fazlası var diyordu doğum kilosuna göre.  Gittiğin Dr biliyor mu doğum kilosunu bence çok iyi maşallah 
(4 puan) tarafından
Biliyor canım teşekkür ederim rahatladım biraz
+1 oy
(396 puan) tarafından
Benim oğlum da 2500 kg doğdu 7. Aya gireceğiz 7500 4 aydan sonra kilo alımı durdu Dr götürdüm ileri derecede kansızlık ve demir eksikliği anemisi çıktı ilaç verdi şuan ilaç kullanıyoruz iştahı da düzeldi ayın 14 de tekrar çağırdı inşallah düzelir sonuç sağlıklı olsun da kilo pek önemli değil bence canım 
(4 puan) tarafından
Kilonun hiçbir önemi yok gerçekten ama insanlar sürekli aynı şeyi söyledikçe sinir bozucu oluyor
+1 oy
(612 puan) tarafından
Benim kızımda 34haftalik prematüre doğdu 2450gram doğdu 2250ye kdr düştü ilk ay sdce 300gram aldı bı hafta önce Aptamil prematil maması başladım 1hafta sonra dün tarttik 2900gram olmuştu bı haftada 500gram aldı çok şükür toparladı 
(4 puan) tarafından
İyi bari canım benimki minyon olacak sanırım
0 oy
(578 puan) tarafından
6 aylıkken iyi bence kilosu ek gıdaya başla kilo alır milleti takma kafana 
(4 puan) tarafından
Ek gıdaya başladıkta yemiyor çok iştahsız
(578 puan) tarafından
Allah Allah yaa
0 oy
(4,394 puan) tarafından
Doktor bana 6. Ayında doğum kilosunun iki kati ise sıkıntı yok demişti.Benim kızım var 4 yaşı bitecek 15 kilo oda zayıf ama sağlığı yerinde çok şükür.
0 oy
(195 puan) tarafından
Benim oğlum da o aylarda o kilolardaydı aynı şekilde çok zayıf, sütün mü yaramıyor, niye bu kadar çelimsiz dedi ilk gören herkes. Maalesef size ''kilosu iyi'' desek bile kabul ettiremeyeceğiz çünkü ayyynılarını yaşadım ve asla ikna olmadım. Kilo alması için elimden gelen her şeyi yaptım sütüm olmasına rağmen mama bile aldım verdim ama yok olmadı yani. Şuan 18 aylık 10 kilo hala çok zayıf hala ilk gören herkes çok zayıf diyor :D ama büyüdükçe şunu fark edeceksiniz ki gerçekten kilonun hiçbir önemi yok. Konuştuğunda yürüdüğünde hatta bacak kadar boyuyla millete laf yetiştirdiğinde ne kilo ne boy aklınıza bile gelmicek. Aynı yollardan geçmiş ve canını aylarca sıkmış bir anne olarak geçmişime seslensem (bir nevi size) kesinlikle şuan canını buna sıkma birkaç ay sonra hepsini unutacaksın derdim. Siz sadece tahlillerine odaklanın kan değerleri normalse bırakın akışına, insanlar patavatsızca laf söylediğinde benim bebeğim çok fit maşallah diyin gülün geçin bebişi de bolca sevin :)
(4 puan) tarafından
Ay çok teşekkür ederim çok haklısınız valla takmayacağım kimseyi artık:)
(195 puan) tarafından
Rica ederim mutlu huzurlu büyümeler bebişe :))

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 165 göst.
20 Mart 2023 Diğer kategorisinde ...Merve... (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 284 göst.
21 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 259 göst.
0 oy
17 cevap 620 göst.
10 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,761 soru

11,428,924 cevap

34,988 kullanıcı

...