0 oy
147 göst.
Diğer kategorisinde (255 puan) tarafından
Kizlar dün suyum siziyordu acile gittim 2 cm aciklik var dedi sanci da cikti eve gonderdi bugun sabahta nisanim geldi ama sanci agri sizi bisey yok bekliyorum oyle. Dusa girdim hareket ediyorm yuruyorm ama tahmini ne zamana dogar bi yardim edin ne yapayim ben

12 Cevaplar

0 oy
(851 puan) tarafından
Kız olaki acilman olmuş ama sancin yok..hastaneye git suni verirler Canm bekleme bence ..Baktın birden bebek geldi napacan o zaman 
(255 puan) tarafından
Ama eve gönderdi bosuna yatirmayalim burda cekecegine evde cek suyun gelirse yada sancik t dk da bi olursa gel dediler
(851 puan) tarafından
Allah Allah..ama suyun gelmiş nişan gelmiş...şuan peki su sızıntısı filan varmı ? Bebeğin suyu biterse Allah korusun doğum zor olur diye diyorum
(255 puan) tarafından
Suyum cok gelmedi sizinti seklindeydi dun ama bugun hic gelmedi sadece nisanim geldi
-Reklam-
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm benim bi avazda kurtarsın inşaAllah cnm 2 santim açılman varmış bu iyi doğumun yakındır inşaAllah sancılar başlayınca doğar inşaAllah 
(255 puan) tarafından
Insallah cok tesekkkur ederim
(2,835 puan) tarafından
Doğum yaptın mı cnm seni çok merak ettim iyisindir inşaAllah
(255 puan) tarafından
Hala yapmadim :) bugun kontrolum vardi 2.5 3 cm aciklik var dedi mst de sanci da cikti ama hala tik yok beklemedeyim. 3 gun snra acil kadin doguma gel dedi 1 hafta sonrada kontrole
0 oy
(2,691 puan) tarafından
Suyun sızıyorsa tehlikeli canım hastahanede gözetim altında olman daha iyi bir avazda alırsın bebeğini kucağına inşallah
(255 puan) tarafından
Suyum dün siziyordu bugun yok bende anlamadim sabah nisanim geldi ama bekliyorum sabahtan beri
(2,691 puan) tarafından
Bebeğin suyu biterse tehlikeli canım gitsen iyi olur aslında anlamamış olabilirsn suyun gelip gelmediğini işini şansa bırakma tekrar git bir muayene ol
(255 puan) tarafından
Olmadi gideyim ya ama bugun ic camasirim islanmadi dunki gbi
0 oy
(7,783 puan) tarafından
Suyun gelmeye devam ediyor mu eğer ediyorsa 1 Saniye bile durma evde
(255 puan) tarafından
Yok canim gelmiyor dün siziyordu bugun bisey yok sadece sabah nisanim geldi 6 da
0 oy
(194 puan) tarafından
2 cm açılman varsa az kalmış canım her an hazırlıklı ol sancıyı bekleme suyun gelirse 
(255 puan) tarafından
Tamam canim cok tesekkur ederim
0 oy
(1,537 puan) tarafından
Aslında duşa gir biri de senin sırtını ovsun sıcak suyun altında işe yarar birde merdiven in çık yap hadi bir avazda kurtarsın Allah'ım seni 
(255 puan) tarafından
Dusa girdim canim sicak suya az once yuruyorumda evin icinde bekliyorum hayirlisiyla
(1,537 puan) tarafından
Hadi hayırlısı olur inşallah ❤️ haber et dogum olursa
0 oy
(223 puan) tarafından
Bol bol yürü dizlerine çok kalk yap dus al ara ara ama sakın tuvalete gidip ikinma kanama hafif artınca acile git
(255 puan) tarafından
Tamam canim cok tesekur ederim
0 oy
(38 puan) tarafından
Eve mi gönderdi 2 doğumumda direk yatış verdiler 39 haftalık hamileyim bacak aralarımda sancı var ağrı var gitmiyorum bilerek gidersem yatış verecekler biliyorum  ikinci oglumdada bacak aralarim ağrıdı 3 cm açıklık vardı direk yatış oldu 
(255 puan) tarafından
37 haftalik hamileyim canim ben ama yatis vermediler eve yolladilar dün gece bugunu de evde gecirdim hala biseyim yok
0 oy
(136 puan) tarafından
Peki ultrasondan bakınca suyun için ne dediler? Ben tam 41 haftalıkken doğurdum 2 cm açılma vardı ne ağrı ne sancı sabah da nişanım gelmişti yatış vermediler bana da bende açılmam kolay olsun diye sukuat felan yaptım çömel kalk hareketleri felan gece 4 buçukta suyum gelmeye başladı işer gibi başta anlamadim işiyorum sandım sonradan anladım aralıklı geldiği için sancılarım başladı gittikçe şiddetlendi hastaneye gidince 8cm açıklık vardı doğum haneye çıkana kadar 9cm olmuştu yarım saat içinde de doğmuştu kızım 
(255 puan) tarafından
Masallah canim, suyum icin bisey demedi sadece suyun gelirse gel dedi o sizintida sumuydu bilmiyorum bana gore suydu ama dr daha iyi bilir tabi. Bakalim bekliyorum ya rabbim hakkimda hayirlisini versin
(136 puan) tarafından
Ben hamileliğim boyunca Melike yoganın hareketlerini yaptım sanada tavsiye ederim haftama uygun olan hareketleri çok fazla faydasını gördüm. İnşallah seninde doğumun kolay geçer canım bir avaz da doğurursun
(255 puan) tarafından
Insallah sagolun, birsey soracagim suyunuz geldiginde cisimi yapiyorum sandim dediniz ya bnde coo wcye gidiyorum ama tutabiliyorum kacirmiyorum suyum mu acaba yoksa tuvaletim mi bilemedim. Ilk oglumda suyum birden gelmisti kovayla dökülüyor gibi bu cok farkli
(136 puan) tarafından
Canım tutabiliyosan o çistir su olsa tutamazsın. Dedim ya ben ciş yapıyorum sandım kendimi sıkıyorum tutmak için banamisin demiyo :) hastaneye gidene kadar da öyle ara ara geldi çok tutmaya çalıştım olmadı suyum sızıyodu benim dogumhaneye çıkana kadar da ara ara geldi suyum
(255 puan) tarafından
Anladim canim, tamam cok tesekkur ederim :)
0 oy
(1,061 puan) tarafından
Vakit geçirme bence hastaneye git biranda daha fazla gelir ve çok zor.olur senin için.
(255 puan) tarafından
Gidicem canim
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Suyun gelmesi çok riskli bebeğin suyu biterse oksijensiz kalabilir açılma da varmış niye eve gönderdiler ki
(1,084 puan) tarafından
Bende 39 haftalıkken 2 cm açıklık ve kesik kesik suyum gelmişti doktor 1 hafta daha tutarım bebekte hareket azalırsa gel dedi :D
(6,053 puan) tarafından
Böyle durunlarda haftası erkense bekletebilirler ama yinede riskli . Artık 39. Haftaya gelmiş suni sancı verirler diye biliyorum böyle bi durumda. Ya bana denk gelen doktorlar çok pimpirikliydi yada sizinkiler rahat kız :D
(1,084 puan) tarafından
Bunu devlet demişti :D
(255 puan) tarafından
Ben hala bekliyorum bu arada sanci yok bebek cok hareketli yarin yine kontrolumvar bakalim ne dicek
0 oy
(222 puan) tarafından

Benimde suyum geldiğindr hastaneye gitmiştim 2 cm açıklıkla suni sancı verdiler akşam 11den sabah 6.30 a kadar anca doğurdum :D

(255 puan) tarafından
Ilk dogumumda benimde suyum birden geldi sabah 9da yatisim yapildi gece 12 de dogurdum suni sanci ile ama bu sefer sizinti seklindeydi birkac sefer geldi baska gelmedi nisan geldi sanci yok beklemedeyim, yarin kontrolum var :)

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 60 göst.
9 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 71 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Dilankaya (949 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 102 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Aynuur (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 123 göst.