0 oy
294 göst.
Diğer kategorisinde (2,617 puan) tarafından

Bi sefer iki sefer değil sürekli. 

Kızım 15 kilo. Sık sık markete gideriz hep market arabasına binmek ister kaldırırım indiriririm. Gece tuvaleti geldi mi kucaklayarak tuvalete götürürüm ya da bi şekil uyuyup kaldı mı yerine yatırırım.

19.haftadayım bunlar zararlı mı? Alışık olduğum için zorlanmıyorum fazla ama bugün markette denk geldi biri iyi yapmadığımı söyledi. Korktum valla tecrübeli biriydi:sideways:

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kişiden kişiye değişiyor canm ben 42 de doğurdum her gün taşıyordum ona ramen doğmadı bendeki 22 di :))) çıkmadı dışarı ama işte erken doğumu tetikleyenlerde oluyor
(2,617 puan) tarafından
İşte acaba tetikler mi diye korkuyorum ben de. İlki 40ta doğdu ama ilkti yani hiç ağır bişey kaldırmamıştım.
tarafından
Işte vücuttan vücudu değişiyor canım yabancılar mesela videolarda görüyorum karın 9 aylık ama Beni kaldırır işte doktorlar önermiyor ama
-Reklam-
+1 oy
(110 puan) tarafından
Valla bende 20.hatadayım bende kucaklıyorum hiç bişey olmuyo çok şükür olacak olan kucaklamasanda oluyo bu kadar da pamuk ipliğine bağlı değil ki 
(2,617 puan) tarafından
Kucaklayıp yürümek değil de öne eğilerek kaldırmaya çalışırıyorum falan orda oyalanmış oluyorum onu merak ettim.
(110 puan) tarafından
Gebeliğin riskli değilse hiç bişey olmaz Allah'ın izniyle ben çalışıyorum yeri geliyo 15 kilodan ağır paketleri kaldırıyomrum daha önce ki gebeliğim de doktor tuvalet dışında ayağa kalkma dedi hiç kalkmadan yattım ama olmadı 6. Hafta da kaybettim bebeğimi kızımda da aynı şeyi söyledi ama bu sefer yatmadım 8 ay çalıştım tabi dikkat ettim ama çok sakınmadım çünki sakınan göze çöp batıyor malesef
+1 oy
(4,453 puan) tarafından
Normalde de sürekli kızını kucaklıyorduysan ki muhtemelen öyledir ve riskli gebeliğin yoksa hiçbirşey olmaz. Sporcular son haftalara kadar halter kaldırıyor. Önemli olan hamilelikten önceki olağan hayatın devam etmesi. Senin vücudun buna zaten alışık
(2,617 puan) tarafından
Evet öyle. Bu doğum olana kadar geçerlidir değil mi? Yani mesela son aylar biraz daha dikkat etmek gerekir mi?
(4,453 puan) tarafından
38.haftada kendine bebek arabası bağlayıp her gün 7 km koşan arkadaşım var. Yani sana bağlı biraz da. Kendini yokla. Zorlanırsan ağrın olursa son haftalarda ona göre davranırsın
(2,617 puan) tarafından
Nasıl yani kendine bebek arabası bağlayıp?:D Bi çocuğu daha varmış bebek arabasına koyup kendine bağlayıp mı koşmuş? Gerçi öyle de nasıl olacak canladıramadım kafamda.
+1 oy
(601 puan) tarafından
Ben doğum yapan kadar sürekli ama sürekli kızım kucağımdaydı benim. Ay olarak küçüktü biraz ama iri bir bebekti. 16 kiloyken doğurdum. Hiç bir şey olmadı ama sürekli tutmayın tabii ama kucağınıza almanız gereken durumlarda da içiniz rahat olsun.
(2,617 puan) tarafından
Çok teşekkürler yorumlar biraz rahatlatıyor
+1 oy
(3,500 puan) tarafından
Son haftalarda çok zor oluyo kaldırmak karın büyüdükçe çocuk üstüne baskı yapıyo bebeğin kemikleri batiyo sanki
(2,617 puan) tarafından
O zamana kadar bırakır inşallah
(3,500 puan) tarafından
Sanmıyorum iyice yapisiyolar
+1 oy
(7,466 puan) tarafından
10 kilo oğlum mecbur kaldırıyom istiyo kucak 
(2,617 puan) tarafından
Vaktiyle doğumlarımız olsun inşallah
+1 oy
(234 puan) tarafından
Benim kizimda 10 kilo çoğu zaman taşırım hamileyim 29 haftalık çok baskı yapiyor doktora söyledim karninızı zorlayacak hiçbisey kaldırmayın demişti ama ne yapayım mecbur kaldırıyorum 
(2,617 puan) tarafından
Olabildiği kadar az kaldırmak lazım galiba
+1 oy
(788 puan) tarafından
Bende 10 haftalık hamileyim 15 kg oğlum mecbur taşıyorum bazen oturma odasında uyuyor yatak odasına getirmek zorundayım orda uyuyamicegine göre 
(2,617 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun:)
+1 oy
(15,336 puan) tarafından
Mecbur yaptım ben de. Şükür sağlıkla dünyaya geldi bebeğim. Oğlum 2.5 3 yaşındayken tuvalet eğitimi verdim her gece en az 2 kez tuvalete gotururdum. Park beşiğin dibinden kaldirip da. Şükür bişey olmadı. Ama zorlandım yani 
(2,617 puan) tarafından
Maşallah. İşte ben de onu kastediyorum öne bükülüyorum bazen.
(15,336 puan) tarafından
Yani kaldirmamak pekmmumkun olmuyor. Her an yanimizda biri olmuyor. Olsa bile çocuk bizim ilgilenmemizi istiyor annesi olarak. Napalim. Şükür bişey olmadı yani. Zorlanıyodum ama öyle asiri da değil. Dikkat etmekte yarar var tabi yine de
+1 oy
(3,110 puan) tarafından
Bence 2 3 çocuklu her kadın öyledir. Hamileliğimin başından kızımı kaldırıyorum o zamanlar 12.5 kiloydu şuan neredeyse 14 halen kaldırıyorum mecbur 33 haftalığım 
(2,617 puan) tarafından
Sağlıkla doğsun inşallah
+1 oy
tarafından
Yani çok fazla bı kilo değil düşük tehliken yoksa 
(2,617 puan) tarafından
Yok canım da etkiler mi diye çekindim bugün
+1 oy
(12,747 puan) tarafından
Hiçbir şey olmaz Allah'ın izniyle

Defne'yi doğuma kadar taşıdım üstelik her gün çıkarırım dişsrı
(2,617 puan) tarafından
Sağlıkla kavuşalım da inşallah
(12,747 puan) tarafından
Amin çok amin
+1 oy
(751 puan) tarafından
Kanamalı gebeliğim var mecbur kaldırıyorum benimki de 13 kilo. Mama sandalyesi ve beşik için kaldırıyorum valla 
(2,617 puan) tarafından
Sağlıkla kavuşalım inşallah
0 oy
(1,035 puan) tarafından
Ben doğuma gireceğim sabah oglumu çiş için uyandiriodum 16 kiloydu bişi olmadı elhamdülillah 
0 oy
(345 puan) tarafından
Valla hamile olduğumdan beri eşim kaldırıyor ben hiç ellemiyorum benm kızım da 16 kilo ama hiç almadım 4 aydır hep eşim alıyor alınacak yerde 
0 oy
(265 puan) tarafından
Sende bir tane bende iki tane biri 12 digeri 15 kilo ikisini de mecbur kaldrdigim oluyo.kucuk zaten 2 yaşında hep kucak istiyo karnıma oturuyo birde brn 10 haftalıkken baza kaldrdm canm riskin yoksa birşey olmaz o kadar kilodan

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 132 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Sevgidolu (167 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 262 göst.
10 Mart 2024 Diğer kategorisinde 241224 (5,184 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 155 göst.
8 Ekim 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (335 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 89 göst.