0 oy
183 göst.
Diğer kategorisinde (101 puan) tarafından
Benim bebik 16 aylık cirtli etkinlik kitapları çok hoşuma gitti onlardan almayı düşünüyorum resimli masal kitapları ahşap bul tak puzzle falan şimdilik anlamasa bile dikkatini çeker diye düşündüm  bı de instagramda görüyorum evde kolayca hazırlanabilecek bebek aktiviteleri oluyor sizler neler yapıyorsunuz hadi azıcık sohbet edelim 

8 Cevaplar

0 oy
(1,989 puan) tarafından
Kendim çocuk gelişimciyim 

oğluma çok yaptırdım 

Şu an 4 buçuk yaşında bir senedir kreşe gidiyor 

Yaptirdigim etkinliklere o kadar pişman oldum ki bıkmış çocuğum okulda yaptiramiyorlar istemiyor yapmak 

Demem o ki oyuncak vs eğitici şeyler oynasin ama etkinlik özellikle kağıt etkinlikleri yaptırma 
(101 puan) tarafından
Öyle mi dersiniz bu da farklı bı bakış açısı belki ilgisini çeker canı sıkılmaz diye dusunmustum
(494 puan) tarafından
Bence alakası yok bende çocuk gelisimciyim kızım asla sıkılmadı 5 yaşına kadar etkinlikler yaptırdim. Ben kreşte çalışıyordum sabah benimle kreşe gelir öğleden sonra anaokuluna giderdi. Çok başarılıydi asla sıkılmadı her çocuğun kişiliği farklıdır
(1,989 puan) tarafından
sizinki sıkılmamış olabilir

Ama her çocuk bir değil

Benim oğlum gibi sıkılan çok çocuk var
-Reklam-
0 oy
(2,619 puan) tarafından

Ben ilk çocukta çok kitap okuyup, ince motor gelişimi için bişeyler alıp yapmıştık beraber. 2.doğunca onda nasıl olcak bilmiyorum:)

0 oy
(1,573 puan) tarafından
Cırtlı kitaplar çok eğlenceli. İndirim vardı 4 tanesini 300 tlye aldım. Aldığımdan beri kızım elinden düşürmüyor. Bazen canı sıkılıyor hadi kitabını getir diyorum onca kitaptan cırtlı kitaplarıno getiriyor. Tavsiye ederim bilgilendirici kitaplar. 
0 oy
(3,145 puan) tarafından

En güzeli eline kalem ver cizsin ve bol bol kitap oku :)

imageiki buçuk yaşında araba ciziyo kopek ciziyo ahtapot çizdi geçen gün  

(1,126 puan) tarafından
Benim de oğlumun 17 aylık olmasına 3 gün bar kalemi veriyorum eline Allah ne verdiyse çiziyor yemek masam çizim masası oldu beyaz olunca :D
0 oy
(758 puan) tarafından
Ben yapıyorum mesela dün kare kare kâğıtlari rengarenk boyadık renkleri öğrenmesine yardımcı oluyorum bugünde aynı renk oyuncakları ayircaz 
0 oy
(1,987 puan) tarafından
Evet başına beraber oturuyoruz 2. Dakika ben kendim devam ediyorum ve kendim tamamlıyorum. Asla umrumda değil. 
0 oy
(178 puan) tarafından
Ben bul tak oyunu almıştım onla güzel oynuyor 
0 oy
(602 puan) tarafından
Şu an etkinlik için çok erken. İlgi ve odak noktaları şu an o yönde değil. Oğlum 15 aylık. Ablasının bultak puzzlelerini geçen yapmayı denedik. Eline alıp inceleyip ağzına attı ya da tak tak diye etrafa vurup durdu. Algıları şu an onun mekanizmasını ve mantığını çözecek kadar gelişmedi. Gelişmesi için evet yapılabilir beraber ama yine de belirli bir süre yapacak güçte değiller. Şu an dolap delik dağıtma peşinde. Çekmecelerin içine oturma peşinde. Enerjisi, gücü neye yetiyorsa ona izin veriyorum kendine zarar vermeyecek şekilde. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 73 göst.
19 Kasım 2022 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,023 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 89 göst.
18 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 139 göst.
0 oy
19 cevap 226 göst.
14 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde hamislerdenbiri (121 puan) tarafından soruldu

381,701 soru

11,427,032 cevap

34,987 kullanıcı

...