0 oy
128 göst.
Aile kategorisinde (129 puan) tarafından
Hanımlar yaşım oldub28  2 kızım var birib3yasinda diğer kızımda 19 aylik 

Artık gençlik yıllarım geride kaldı yaşımda geldi kaoanmakyi o kadar çok istiyorum ki ama kendime yakıştıramıyorum yüz yapım uzun diye ama bir yandan kapanmak istiyorum öyle zaten acik giyinen biriside değilim yazın bile uzun kollu giyiniyorum kısa koymuş falan giyinemiyorum

Artık kızlarım büyümeden kapanmayida istiyorum 

Sizler birden nasıl kapandinizbanada fikir verirmisiniz ..

3 Cevaplar

+2 oy
(49 puan) tarafından
Ben ağır dereceli Atatürkçü bi aileden geliyorum, ailemde tesettürlü kişi sayısı çok az, aşırı rahat yaşayan ve ne yalan söyliyim cok aşırı açık giyinen biriydim, annem ablam bile tesettürlü değil, konservatuarda tiyatro anasanatdalınds okuyordum ve kapanmama babam da dahil olmak üzere herkes karşı çıktı. Buna rağmen tesettüre girdim, aşırı zorlandım ama yapmak istediğim şeyin bu olduğuna kanaat getirdim. Çünkü dinini bütünüyle yasayan bi adama aşık oldum ve bi gün karşıma bir video çıktı; videoda diyordu ki erkeğin imtihanlarının en çetini hanımındsn dolayı olacak, onu dinle taniştırsbildin mi ona dini anlatabildin mi onun bu dünyada yüzünü güldürebildin mi ahireti için yönlendirebildin mi tarzında ve ben kendi ahiretimle birlikte onun da ahireti için kapanmaya karar verdim. Şu anki eşim bile o dönem kazanacağıma ihtimal vermemişti, giyecek hiçbir şeyim yokken pat diye kapandım bi anda. Düğünümde annem ablam açıktı ben tesettürlüydüm. Dinimizin emri ama günümüzde tercih meselesi, gerçekten içinden geçeni yapmalısın. Doğru zaman olduğunu düşünüyorsan gurur duyulacak bir şey 
(49 puan) tarafından
Hayatım ben hâlâ Atatürkçüyüm, ne aşağılaması? Ancak onur duyarım bununla. Yazdıklarımı tekrar okumanı temenni ediyorum. Başlangıçta virgülle  sıraladığım şeyler benim kendimle ilgili verdiğim bilgiler, bunlara rağmen içimden geleni yaptım kapandım diyorum sanırım cümleler arasi bağ kurmaya uğraşıyorsun hani Atatürkçü olduğum için açık giyiniyorum o yüzden ailemde kapalı yok diyorum gibi ama olay şu bak açık giyinmeme rağmen kapandım etrafımda açık pek kimse olmamasına rağmen kapandım Atatürkçü bi ailem var ve kapanma kararını kendim almadığımı bunun bana dayatıldigini düşündükleri için karşı çıkmalarına rağmen kapandım. Kendimi doğru ifade edebildigimi düşünüyorum aslında :)
(1,131 puan) tarafından
3 5 kendini bilmez asıl yobazlar için Atama laf söylettirmem ama bende
(1,131 puan) tarafından
Anladım canım ben yanlış anlamışım özür diliyorum senden o zaman :)
(49 puan) tarafından
Çok sevindim birbirimizi doğru anladığımıza, vallahi gece gece zaten uyku tutmuyor bu sefer hiç uyuyamazdım doğrusunu anlatamasam dert edinirdim biliyor musun :))
(1,131 puan) tarafından
Yok hayır olur mu ben kimseyle öyle kavga etmeyi hakaret etmeyi sevmiyorum belki görmüşsündür yorumlarımda da hep seviyeli olmaya çalışırım çünkü ben sizi görmüyorum tanımıyorum hakkınızı alarak Allah a öbür tarafta hesap veremem ve sende kendini gayet güzel açıkladın insanın burada tartıştığı olduğu zaman cidden siniri bozuluyor çok az rastlıyorum ama işte her insan da bir olmuyor :)
-Reklam-
0 oy
(678 puan) tarafından
O içinden gelen sesi dinleyince kalbin öyle huzur doluyor ki o bile yeter aslında. Evet çok sıcak oluyor evet bir sürü kapalı var açık var herkesten herşeyden var zorluğu oluyor sıcak oluyor misafir oluyor ama bunların hepsini imtihanın olarak görüp sabredersen bizim mükafatımız cennette inşallah bunu düşünürsen hep aklında inan zor da gelmez hele ki evlat Rabbim bağışlasın hepimizkini onlara örnek olmak bak beni en çok ne etkilemişti bir hocanın konuşmasında evladını tut elinden yanan ateşe at hadi atabilir misin yanan sobaya elini değdir ocak açıkken al elini ateşe tut yapabilir misin peki onca sakındığın evladını cehennem ateşinden nasıl korumazsın. Işte bu yüzden onlara hakkıyla hakkıyla Allah'ımızı öğretmek, Peygamberimizi öğretmek onların ahireti için namazlarını öğretmek zorundayız çünkü anne babalar evlatlarını hep korurlar ♡
0 oy
(2,477 puan) tarafından

Tesettür zaten güzelliğini örtmektir, yakıştıramıyorum demişsinde :Dbende ay bu yakıştı olmaz , bu siyah yakıştı olmaz , şu şu renk yakıştı dikkat çeker bu da olmaz diye ne giyeceğimi şaşırıyorum;)

İçinde varsa Rabbim nasip etsin inşallah en güzel bir şekilde 

(2,477 puan) tarafından
Birde sizler nasıl kapanmışsınız demişsiniz.. Annem.. Öğretmenlik yaparken kapanmaya karar veriyor. Zamanın şartlarından dolayı başörtüsünü açmamak için tereddüt bile etmeden istifa ediyor. En etkili en güzel örneğim Allah ondan razı olsun. Rabbim hakkıyla yaşamayı, ne için kapattığını bilerek kapanmayı nasip etsin isteyen herkese. Tahkiki iman versin hepimize

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 205 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 124 göst.
0 oy
10 cevap 271 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 181 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Kaavi (2,133 puan) tarafından soruldu