0 oy
392 göst.
Diğer kategorisinde (1,370 puan) tarafından
Kızlar eşimin ailesiyle annesi kardeşleri vs görüşmüyorum konuşmuyorum her sene eşimin hatri diyip köye gidiyordum önceki yaşadıklarını hep sineye çektim adım attım ama ikinci hamileliğim de riskli olduğum halde ne çektim bı Allah bilir bide üstüne onlar çektirdi artık ne konuşmak ne gitmek istemiyorum hayatımdan çıkarmak istiyorum bunu da eşime söyledim bana diyor ki o zaman sizinkilerle de artık gorusmiycez bu haksızlık değil mi annem sekiz senelik evliyim her derdime koşar maddi olsun manevi olsun babam abilerim ailemdeki herkes öyle sizce böyle bı kıyas olabilir mi hamileyken nerdeyse hep yemek annem yaptı getirdi yakın oturuyoruz bir aydır doğum yaptım kızımın peşinde dolanıyor kadın hemde yine yemeğimizi yapıyor ben erken doğum yaptım bebeğe bakayım kendim iyleseyim diye böyle bı kıyaslama olur mu sizce 

13 Cevaplar

+1 oy
(1,036 puan) tarafından
Size karşı ne yaparlarsa yapsınlar eşin ailesini atamaz yani siz olmadan giderse de sizden zamanla uzaklaşır. Siz eşinizden dolayı yüz göz olmayacak şekilde bayramda seyranda görüşün. Diğer şekilde huzurunuz kaçar ve sizi ailenizden de uzaklaştırır 
(1,370 puan) tarafından
Niye yani evlendik diye onları görmeye mecbur unutamıyorum yaptıklarını
(1,036 puan) tarafından
Tamamda ailesi işte o da arada kalıyor yani. Bence samimi olmadgnz sürece eşinizle bazen gidin. Belliirli saat oturur gelirsiniz o arada konuşup etmezsnz. Eşiniz için
(1,370 puan) tarafından
Uzak olduğu için kalmak zorunda kalıyorum
(1,036 puan) tarafından
O zaman eşinize tartışma ile değil de güzel bı şekilde belirtin
(1,370 puan) tarafından
Tartismiyorum da anlamıyor maalesef ailesi dolduruyor
-Reklam-
0 oy
(13,403 puan) tarafından
Valla bana mantıklı geldi herkes ailesine tek gider gelir benimde kafam rahat olur sırf eşim anne babamla görüşsün diye bu rezilliği çekemem ben kendim ana babamdan vazgeçmem yaşanmış somut geçerli bir sebebim varsa da eş aileme mesafe koyarım o da isterse benim ailemle görüşsün isterse görüşmesin ailem ona mı kaldı. 
(1,370 puan) tarafından
Bende onu diyorum canım bende gitmiycekmisim aileme yoksa o gelmesin umrumda değil
(13,403 puan) tarafından
Yok ya kimse senin ailenle görüşmene engel olamaz o kendi ailesi ile görüşmeyi kesse bile sana öyle bir şey deme hakkı bulamaz. Ben mi ailen mı sorusunun cevabı üzgünüm ama ailem olur ha ailem biz mi kocan mı dese kocam derim kimse için bir diğerinden vazgeçilmez
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Niye herkes bakıp geçiyor kimse mi böyle şeyler yaşamıyor 
0 oy
(8,424 puan) tarafından
Siz gitmeyebilirsiniz ama eşinizden ailesini silmesini istemek bencillik olur. Sana yapılan durumu kendin hallet eşini katma. Ha eşin sana yapılanı affedemez kendi de tavır ailesine o ayrı.
(1,370 puan) tarafından
Eşime görüşme konuşma demiyorum ki bana ısrar etme ben konuşmak görüşmek istemiyorum artık tahammülüm yok onlarla görüştükce psikolojim bozuluyor
0 oy
(7,256 puan) tarafından
Eşine anlattın mi bunları benim ailen napti da gorusmucem senin ailenin hatalarının bedelini neden kendiaileme de odeteyim onların suçu ne dedin mi 
(1,370 puan) tarafından
Evet dedim ben öyle istiyorum diyor
(7,256 puan) tarafından
Sen eşinin isteklerine göre mi yasiyosun emrine amade kolesi mısın tobe estağfurullah o onun keyfine göre olacak bişey değil eşin sanasaygi duymuyo canım sana birşeyleri zora ya da tehditle yaptıramaz bunu anlaması lazım önce benim eşim bana hiç biseyi zorla yaptırmaz şart koşmaz yani bende o biswy diyosa sozubden cikmam bizimde kaynanamlara sorunlarimiz oldu mesele benicok aile ortamlarına sokmuyolar 2 sene önce eşimin amcasının oğlu evlendi brni o zaman düğüne goturmediler çocuk küçük diye aradan zaman geçti eşimin babanesi öldü ilk gitmedim beni sordular heralde orda ikinci gün brni de çağırdılar eşim gidelim dedi hayır gitmicem düğüne kim geldiyse cenazeye de o geldi dedim düğün bayram olsa goturmuyosunuz cenaze olunca duş yola Merve gitmiyorum hiç biyere nereye istiyosan git dedim gitmedim anlatabildim mi zorla yaptıramaz bunun dışında da çok sorunlar oldu eşim annemlere gidelim mi dediğinde gitmeyelim demedim bende hiç çünkü o bana zorla bişey yaptirmiyo bende onun gönlünü kırmam gidelim derse giderim ha ailelerimizi kiyasladigi olmadı mı illaki oldu mesela ben kendi aileme sık gidemiyorum diye gidip kalıyorum ara ara bizimkilere de gidelim dedi bi kere gittik ağzımızın payını aldık 4 günlüğüne gidelim dedim 2 günü dolduramadan geldik bi daha gitmicem yatılı dedim sen kendi ailene gidiyosun ama dedi bende benim ailem senin ailenin yaptığını yapmiyo dedim
0 oy
(700 puan) tarafından

Sonuçta eşinin ailesi hepimiz neler yaşıyoruz sırf eslerimiz üzülmesin evimizdeki huzur bozulmasın diye sineye çekiyoruz sende bu kadar katı olma esin arada kalmasın

0 oy
(1,765 puan) tarafından

Sizin bu yapmak istediğinizi ben yaptım oğlum doğdu doğalı 1 kere göstermedim bile ama kendi ailemle görüşüyoruz kaynanamla aynı havayı solumak bile istemiyorum dedim diye istanbula taşındık darısı başına inşallah 

(1,370 puan) tarafından
Eşinle aran bozulmadı yani öyle mi ne güzel inşaallah bizde öyle oluruz
(1,765 puan) tarafından
Hayır tersine daha çok birbirimize bağlanıyoruz görüşmeyi kestim ufak tartışmalarimiz bile son buldu
0 oy
(751 puan) tarafından
Ben de bir sustum 2 sustum 3 sene dayanabildim. 5 aydır görüşmüyoruz çok mutluyuz 
(1,370 puan) tarafından
Ohhh mis valla
0 oy
(111 puan) tarafından
Canım seni ailenle görusturmemesi çok saçma eğer gercekten affedemiyirsan gitme eşin gitsin görüşsun o da senin ailenle girusmesim kendi bilir ama seni de engellememeli
(1,370 puan) tarafından
Valla ben bugüne kadar hiçbi gün benim aileme gel demedim ama o hep zorladı ve hep sıkıntı çektim üzüldüm hala görmüyor benim mutsuz oldugumu
0 oy
(396 puan) tarafından
Es tarafiyla 5 sene olacak gorusmuyorum, ama esim benim aileme gider gelir, hic bana karismaz.Bana da baski yapmaz ailemle gorus diye.Omurboyu da gorusmeyecegim o insanlarla netim , yok buyukluk ben de kalsin vs gibi sahteliklerde yapmam.
(1,370 puan) tarafından
Bende bunu diyorum ama herkes sanki ben suçlu gibi davranıyor
(396 puan) tarafından
Benim kararim diyip duymayin ben oyle yapiyorum, bir iki konusur susarlar...Baskalari icin aile huzurumu bozmam.
(1,370 puan) tarafından
Aynen bu kez tavrım net çünkü bıktım artık beni huzursuz etmelerinden
0 oy
(3,560 puan) tarafından
Senin dini yönden kocanın ailesi ile görüşme zorunluluğun yok . 
(1,370 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bide eşim anlasa
0 oy
(4,551 puan) tarafından
Yemin ediyorum klasik erkek 
(1,370 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(115 puan) tarafından
Canım eşimin ailesi banada çok şey yaptılar ama ben eşimle kötü olmamak için bayramda hep giderim napalım evlendik artık yapıcak bişey yok

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 232 göst.
3 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 383 göst.
29 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 143 göst.
0 oy
3 cevap 144 göst.

381,771 soru