0 oy
86 göst.
Diğer kategorisinde (6,065 puan) tarafından
Kızlar 9 aylık bebeğim var sağ tarafı hiç tutmuyor emmiyor son iki üç haftadır artık süt de gelmiyor ordan tek memeden de doyumluk değil ancak ağlayınca sussun diye veriyorum bir veya bir buçuk dakka emiyor bırakıyor sonra ağlıyor süt gelmiyor sanırım . Günde iki üç kez ek gıda veriyorum ama kabız oluyor  

Tamamen sütüm kesilirse mama vermeden ek gıdayla devam edebilir miyiz tabi kabızlığa bir çözüm bulursak

5 Cevaplar

0 oy
(8,442 puan) tarafından
18. Aya kadar mama mutlaka almalı.
(6,065 puan) tarafından
Mama hiç kullanmadım cnm iki çocuğuma da o yüzden hiç bilgim yoktu bu konuda saol :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tam bilmiyorum ben 26 ay emzirdim ama kabızlığa zeytinyağı aç karnına öğlen akşam verin çay kaşığı iyi geliyor hurma haşla ver kayısı ver yumuşyo cann
(6,065 puan) tarafından
Verdim cnm bi ara sürekli verdim faydası olmadı doktora götürdüm ilaçl verdi onu da devamlı kullanıp vücudu alışsın istemedim biraz genetik sanırım bana çekmiş
tarafından
Benimki de 30 aylık keçi gibi yapıyor
0 oy
(448 puan) tarafından
Hayır hatta şimdi mama takviyesi yapmaya başla. Sütün yetmiyor olabilir. Sadece ek gıda ağır gelir bebeğe. 
(6,065 puan) tarafından
Yaa haklısın aslında mama da anne sütü yerine geçiyor dimi ben iki çocuğuma da hiç mama kullansmdım bilgim yok bu konuda
(448 puan) tarafından
Evet canım anne sütünün olmadığı ya da yetmediği durumlarda muhakkak verilmeli. 1 buçuk yaşına kadar.
0 oy
(601 puan) tarafından
Canım meme reddi olmadığı sürece emzirmeye devam et. Zaten süt azaldıkça bebeğin reddetmeye başlayacaktır. Şu an talep var. Talep ediyorken emzir sen bırakma. Bestlak falan kullansan belki fayda eder. E bebekteki anne bebek maltları var onlardan dene. O isterken bırakma. Sütün az geldiğinde doymuyorsa eğer en az bir yaşına kadar mama ile destek ver. Ek gıdayı bırakma. Biraz ters bir zamana denk gelmiş farkındaysan ama şu an emzirmeyi kesmemeni ve mamaya başlamanı tavsiye ederim. İki çocuğunu da beşinci ayından sonra süt azlığı ve meme reddinden dolayı emzirememiş bir anne olarak sana tavsiyem bu yönde. Hangi danışmanlara başvurmadım, hangi yiyecekleri-içecekleri denemedim, fil gibi su içtim ama yok olmadı. Bu konuda biraz bilgi edinmiş de oldum. En az bir yaşına kadar mama ile destekle. Bir yaşından sonra iki yaşına kadar mama vermek de senin tercihine kalmış.(Emzirme azaldığı için ve ya sonlanacağı için)Yeme alışkanlığı ve bebeğin vücudunun gereken diğer besin ihtiyaçları için de ek gıdaya devem.
(6,065 puan) tarafından
Evet herkes aynı fikirde cnm çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için mama alıp vermeyi deniycem eğer iyice azalırsa kesilirse. Mama hiç kullanmadım için bilmiyordum nasılsa yemek yiyor artık ek gıda veririm diye düşünmüştüm aydınlattın beni çok saol :)
0 oy
(774 puan) tarafından
Süt konusuna bişey diyemem bende tecrübesizim ama kabızlık konusunda şunu söyleyeyim benim oğlumda kabız oldu doktor dedi yoğurt patates muzu azalt ve duphalac şurup kullanıyoruz bide mamalarına zeytinyağı koy dedi size de söylemek istedim 
(6,065 puan) tarafından
Yemeklerine koyuyorum cnm ayrı yeten de çok verdim ama pek etkili olmadı bende çocukluktan gelen kabızlık sorunu var bana çekmiş sanırım doktor ilaç verdi ancak onu verince iyi geliyor ama omuda verip verip vücudu alışsın istemedim
(774 puan) tarafından
Ek gıdaya geçince oluyormuş ya bende ilaca alışsın istemedim ama mecbur kalınca yapacak bişey yok birkaç gündür ilaç kullanıyorum rahatsız olacağına ilaç veriyorum mecburen

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 51 göst.
26 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 93 göst.
1 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
14 Ekim 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 75 göst.
1 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Eliffff05 (208 puan) tarafından soruldu

381,817 soru

11,430,768 cevap

34,990 kullanıcı

...