+1 oy
687 göst.
Diğer kategorisinde (1,005 puan) tarafından

YAZILI OLMAYAN KURALLAR

1. Kocası arkasında olan gelin ezilmez.. 

2. Kaynanasıyla yaşayan gelinin işi bitmez..

3. Aklı olan evin tek oğluyla evlenmez..

4. Köyüne aşık kocayla kavga bitmez ..

5. Evin en küçük oğluyla evlenilmez (evlendim) 

Varmi daha sıralamayı devam ettirecek :D

25 Cevaplar

0 oy
(18,087 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
1 kocası arkasında olan gelin ezilmez bu ben ❤️
(50 puan) tarafından
Aynen aynen bende bende :)
(18,087 puan) tarafından
Maşallah maşallah :D
-Reklam-
0 oy
(7 puan) tarafından
6. Deger  vermeyene  deger verilmezzzzzzzz
(1,005 puan) tarafından
5 bendendi 6 senden bakalım 7 ne :D
(4,454 puan) tarafından
listenin ilk basina anasi babasi olmayan abisiyle yengesiyle küs  kalan uc bes akrabalari yaklasik 800 km uzahimdaki sehirde yazdan yaza uc bes gun görülen isi gucu iyi olan efendi durus bir bey ile evlenilir:)

sansli oldugum dogrudur cöpsüz üzüm aldim  hatta soyadimi da  vereyim dedim ama vok benziyordu neyse dedim ben onunkini alayim:) hahahha
(1,005 puan) tarafından
Şanslısın o zaman:D
0 oy
(16,222 puan) tarafından

Kocam genelde hem arkamdadir. Evin en küçüğü köyüne aşık ki köyde oturuyoruz ve ve ve kaynanamın tek erkek çocuğu şansa evlenmisim demek :D

(1,164 puan) tarafından
Bende ayniijj
(1,005 puan) tarafından
Benim ki de evin en küçüğü kaynanam kuyruk gibi peşimizden nereye gitsek orda olmak istiyor hatta ilk evlendiğimde onlarda kaldık yatak odasından da cikiyormus bende burda yatcam diye sakalasiyorduk eşimle:D
0 oy
(9,021 puan) tarafından

4 çok doğru :D:D

(1,005 puan) tarafından
Hepsi doğru hepsi :D
(9,021 puan) tarafından
Aynen ♡
0 oy
(2,189 puan) tarafından
Oğluna aşık kaynananın oğluyla da evlenmez. Tabi benim eşimin hem anne hem babası ölüyolardı eşimin yoluna yalan dümya burnumuzdan geldi. Şimdi akıllandılar çok şükür. 
0 oy
(4,008 puan) tarafından
Evın kucuk ogluyka evlendım ama sankı tek oğluymus gıbı. 
0 oy
(3,359 puan) tarafından
Dökme suyu ile değirmen dönmez kafiye olsun dedim;)))
(1,005 puan) tarafından
Hahhah:D
0 oy
(7,946 puan) tarafından

Akli Olan varsa kesinlikle evlenmez :D:ermm:

(1,005 puan) tarafından
O ayrı canım:D
0 oy
(121 puan) tarafından
6. Evlenecek erkek önce anne sütü emmeyi bırakmalı ana kuzuları 
(1,005 puan) tarafından
Bu 7 oldu:D
0 oy
(1,149 puan) tarafından
Abi kardeş ortaklarsa o evde de kavga bitmez hesabın kitabın ayrı olacak onu bunu bilmem... Annem örnek o duruma
(1,005 puan) tarafından
Evet oda zor ya
0 oy
(1,282 puan) tarafından
3. 4. 5. Hepsi ofsayt moralim bozuldu, eşim istanbuldan kasabaya tayin  istedi, bugun tatili aslında ama tarlaya gitti beyimiz .. :D
(1,005 puan) tarafından
Hahah ne diyim bilemedim :D
0 oy
(1,005 puan) tarafından
.........................
0 oy
(73 puan) tarafından
Evin tek oğluyla evliyim kayınvalidemle altlı üstlü oturuyorum kayınvalidemlere de eşim bakıyor böyle yazınca korkutucu geldiğinin farkındayım ama iyi yönleri de var mesela çocuk konusunda bana çok yardımcılar pazarımı alışverişimi ben soylerim onlar yapar eşimi evet çok severler ama eşime saygılarından benle pek aralarını bozmazlar eşim annesine aşık bende eşimin yanında annesini çok överim falan bu durumun benim aleyhime olmasına müsade etmem özellikle gebeyken evde hiç yemek yapamazdım kayınvalidem hep yapardı hazır yemeğe inerdik temizliğimi yapardı bana prenses gibi bakardı şimdi de oğlumu oğlu gibi görüyor ama ben ufak ufak bi algıyı değiştirdim Allah herkesin evine yuvasına huzur versin inşAllah 
(215 puan) tarafından
Valla maşallah diyelim canım ya gerçekten kaynana postları okuyunca bir tuhaf oluyorum yada görümce postları 6 görümcem var geldiklerinde bize ben otururum onlar bana hizmet eder 4 kaynım var küçüğü benimle kalıyor yenge değil ablam diyor Kayinbabam kiyamiyor benden bir bardak su istesin 7 senedir evliyim
(73 puan) tarafından
Benimde üç görümcem var ikisi evli evleri yakın arada gelir giderler ama çok içli dışlı değilim bekar görümcem benimle aynı yaşta o da bana yenge der bebeğime deli olur o kadar çok sever ama bence herşey karşılıklı illaki anlaşamadığımız noktalar oluyor yeri geliyor sesler yükseliyor ama herkes haddini bildiği sürece çok fazla sorun yaşanmıyor
(215 puan) tarafından
Kesinlikle öyle. Ben hep şu dusuncedeyim  nede olsa evlerine gidecekler akşam o yüzden onlar bana iyi yaklaştiginda hep iyi gidiyorum. Anlasamadugimiz zamanlar oluyor ama öyle tavır almiyorum böyle daha iyi olduğunu düşünüyorum ve mutluyum inan ki :)
(73 puan) tarafından
Ne güzel Allah mutluluğunu daim etsin
(215 puan) tarafından
Amin canım cümlemizin inşallah
0 oy
(50 puan) tarafından
Bir ve 5 ben eşim beni ezmez

Evin son oğluyla evlendm
0 oy
(1,005 puan) tarafından
Jjhhhjjnjjmknbkojb
0 oy
(1,005 puan) tarafından
Ssssssssssssssssss
0 oy
(3,107 puan) tarafından
2 yi yaşamadım Allah da nasip etmesin 3 de değil 4 pek değil 5 en küçüğü değil en büyüğü evlenilecekse ortancayka evlenilir 1 numaraya gelirsek de onu benim kocam gururdan mı korkaklıktan işine gelmediği için mi nedir yapmıyor malesef en iyisi hiç evlenmemek
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Kocası arkasında olan gelin ezilmez..

(Bana söylenen en ufak bir şeye benden önce cvp verir)

2. Kaynanasıyla yaşayan gelinin işi bitmez..

Altlı üstlü yaşıyoruz en son geçen hafta gördüm kaynanamı:)))

3. Aklı olan evin tek oğluyla evlenmez.. 

(3 oğlan ama tek de olsa alırdım valla)

4. Köyüne aşık kocayla kavga bitmez ..

(Köyünden de köydekilerden de nefret eder:)))

5. Evin en küçük oğluyla evlenilmez..

(Evlendim, Çok aşık oldum napimmm:)))
(1,005 puan) tarafından
5 benim için de geçerli ama benden sonra adam değerlendi altın dolar euro gibi düşün :D
0 oy
(1,698 puan) tarafından

Kocam her zaman arkamda. Kocama kalmadan ben had bildiririm :) kocamda Duygu yaptıysa vardır bildiği doğrudur der geçer. Evin tek oğlu ve ortanca çocuk iki görümcem var. İkisi de canımdır. Kayınvalidem kayınpederim annem babamdan farksızdır. Eşim Köyünü sever her kurbanda gitmek ister ama ben istersem gideriz. Benim hiç köy hayatım olmadı o yüzden sevmem köy ortamını. Gittiğimde de hiç bir şeye dokunmam zaten. Bildiğin tatile gider gibiyim. Yatar kalkar çocukla ilgilenirim sadece.

0 oy
(34 puan) tarafından
Anasına bağlı olan adamla evlenilemz bu da ben

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 619 göst.
30 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde ❤️Aşk-ı Mucizem❤️ (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.
26 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevmm (1,988 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 345 göst.
24 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Ummuaviyeh (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 988 göst.
26 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Asena'nın annesi∞ (10,046 puan) tarafından soruldu

383,309 soru

11,471,639 cevap

35,076 kullanıcı

...