0 oy
151 göst.
Diğer kategorisinde (16 puan) tarafından
Kızlar bebek bakımından sordum cevap yazan olmadı adam akıllı sorum yukarı da deneyimli anneler bebeğim iki hafta sonra yaşını dolduracak geceleri uyudu dediğim gün sabaha kadar en az beş kere kalkar emer uyur ama bazı geceler hatta genellikle 1 gibi uyanır sabah 5 e kadar salla dur uyumaz bu niye oluyo ne zaman bitecek çünkü ben bittim. Gündüz bazen tek uyku 1,5-2 saat arası yapar eğer ilk uyku erken olduysa akşam üstü yarım saat uyur. Şuan ayaktayız gündüz sadexe tek uyku yaptı 1,5 saat kdar ben nerde yanlış yapıyorum yardım edin yazın lütfen tek bakıyorum bebeğime danışacağım kimse yok

13 Cevaplar

0 oy
tarafından

Hiçbir zaman  örnek A 31 aylık ahahaha

image

tarafından
Saklambaç oynadık 11 den beri körebe basketbol:D
Asla uyumuyor 10 dk dır telefon verdim baba parmak bakıyor
(16 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun
-Reklam-
0 oy
(22 puan) tarafından
Kesinlikle ve kesinlikle ekrandan uzak tutun eğer veriyorsanız çünkü ekrana bakan çocuk uyumuyor 1 dk bile olsa vermeyin benim çocuğum aynı sizin söylediğiniz gibiydi aslında çocuğunuz gece ve gündüzü ayırt etmiyor denebilir mesela siz gece atıyorum 2 ye kadar oturuyorsanız o çocukta oturur onun yerine yatağına köyün ışıkları kapatın evde sessiz bir ortam sağlayın inşallah en azından akşam 10 da bile yatarsa sabah 5 sizi daha az zorlar (biberon vs veriyor musunuz?) 
(22 puan) tarafından
Kısacası bebeğiniz gece beslenmesini alışkablık haline getirmiş halbuki verdiğiniz periyodun daha azalmış olması gerekir
(16 puan) tarafından
Biberon da veriyorum ama memeyi gündğ emmiyor gece uyanınca emiyor sadece geceyi kesmek için erken değil mi sizce
(16 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim zaman ayırıp yazdınız
(16 puan) tarafından
Siz kaç aylıkken kestiniz gece beslenmesini
(22 puan) tarafından
Ben bunu 18. Aya kadar sürdürdüm verdikçe verdim verdikçe verdim o içti verdim gece 1 litreye yakın mama süt ne ararsanız zaten çocuk gece doyduğu için hem gündüz aşırı iştahsız oluyordu hemde uykusu bölük pörçük oluyordu şuan 2. Bebeğimde (5 aylık) o kadar büyük ders aldım ki taş çatlasın 2 defa kalkar emer ve uyur gündüz demeden mama ve emme ile devam ediyorum uykuları şuan her ikisin de gayet bizim gibi
0 oy
(798 puan) tarafından
Sütten kesince uyuyorlar ..Benm iki oğlum (4 ve 5 yaşlarında) sütten biberondan kestigim gibi gece sabaha kadr uyudular ha bide tlfn vs vermeyin zaten arkadaşlar söylemiş ..
(16 puan) tarafından
Telefonu sadece yemeğini yedirken bir iki video şeklinde izliyor artık vermem bir de biz ayrı ilde olduğumuz için annemlerle görüntülü konuşurken bakıyor öyle açıp televizyon bakıtmıyoeum
(16 puan) tarafından
Siz kaç aylıkken kestiniz sütten
(798 puan) tarafından
Vala ben birini 7 aylıkken kestim cnku hamileydim..birirni de tam bir yaşına basınca..:) onu da artk bende hal kalmamisti emiyordu ve asla uyumuyordu kestim ama çok pişman oldum çok erken die
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Ya yemin ederm bu yeni dogan cocuklarda dogmadan sanki yukleniyor gibi kimi gorsem bu yaslarda bu aylarda bebegi asla uyumuyor ornek benm oglum 10aylik asla uyumuyor sabaha kadar belki 5 belki 10kez uyanyor sadece ayakta salliyorum kafayi yemek uzereyim 2cocugm daha var onlar asla bole degildi dogduklarindan beri uyurlardi ama bu yok asla ekranada maruz kalmiyor hemde sifir o oldgu zamanlad asla tv acilmaz ama artk ben pes ediyorum yani dayancak gucum kalmadi diyebilirim 
(16 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun :(
0 oy
(1,141 puan) tarafından
Ahh bacım akşam 21.00 yattı 23.30 da uyandı 1.30 da geri uyudu 2.30 da uyandı hala ayaktayız ben hiç uyumadım mahvoldum 
(16 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun
0 oy
(48,738 puan) tarafından
2.5 yasinda basladi bizim 
0 oy
(3,582 puan) tarafından
Oğlum iki yaşında sütten kesince deliksiz uyudu ilk defa 
0 oy
(6,803 puan) tarafından
Okula gidip oyun oynadiklarinda eve gelince yorgun olup uyuması:( uzun bii süre. Sabır gerektirir bizlere beklemek.
(6,803 puan) tarafından
Şükür ki, anaokula başlayacak inşallah bu yıl.. gündüz uyumuyor gece 1.  2  uyuyor.
0 oy
(40 puan) tarafından
Sizin aylarınızda benimde kızım uyumuyordu memeden kestim uyku eğitimi verdim şimdi rahatım böyle bebeklere memeden kesmek şart oluyor ileride daha zor oluyor kesmek akıl ediyorlar Ben burda 5 yaşındaki çocuğu ayağında sallayanları anlamıyorum zaten böyle devam ederse sonuç 5 yaşında bile sallamak maalesef 
(16 puan) tarafından
Uyku eğitimini nasıl verdiniz
(40 puan) tarafından
Ben 7.ayında sallamayı bıraktırmıştım zaten  beşiğine koyup ağlamasına göz yumdum diyebilirim ordan merhametsiz  gibi görebilirsiniz ama bu şart olmuştu artık ne uyku düzeni vardı ne uykusu Allah’a şükür bir aydır rahatım oda sabaha kadar uyumaya başladı yatağa bırakın siz kademeli yapabilirsiniz ilk sallamayı bırakıp beşiğe yatırın ninni söyleyin konuşun bir süre yinede ağlar duymamazlıktan gelin 45.dk da uyumuştu benim kız en fazla 45 dk ağlıyorlar zaten uykusu olması gerek ama ona emin olun
(40 puan) tarafından
Sizi yanında görerek uyumaya alıştığı zamda artık her gün beşikten uzaklaşarak odadan çıkın ağlaması normal maalesef ağlatmadan uyku eğitime inanmıyorum ben
(16 puan) tarafından
Bu yöntemi duymuştum işe yarayan tek yöntem gibi ama ben bunu yapabileceğime inanmıyorum ağlarken görmemezlikten gelemem çok teşekkür ederim zaman ayırıp yazdığınız için
(40 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(6,444 puan) tarafından
22 aylık sütten kestim sonra deliksiz sabaha kadar diyemem ama yine de uyuyor maşallah. Gece uyanır sabaha kadar uyumazdi öğlen 1 saatten fazla uyumazdi. 
0 oy
(5,410 puan) tarafından
İki çocuğumda sütten kesince uyudu. Emerken sabahlara kadar defalarca uyanılardı. Oğlumu 22 aylıkken kızımı 27 aylıkken kestim sanırım
0 oy
(2,593 puan) tarafından

Anası kadir günü doğan bebekler erkenden uykusunu düzenler dermişim:D

Valla benimki de öyleydi kırk kere kalkardı daha yeni sayılır düzeldi. 3.5 yaşında. Bazen anne uğraşsa biraz toparlıyor bazen ne yapsan olmuyor. Bazı bebekler kolay yapıda uyku konusunda. 2.ye hamileyim inşallah öyle bi bebek olur:) 

0 oy
(1,972 puan) tarafından
1 yaşında gece beslenmesini kestikten sonra gece kesintisiz uyumaya basladi. Eger hasta falan değilse saat 10 gibi yatar sabah sekiz dokuzda kalkar

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 142 göst.
0 oy
14 cevap 242 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde Mesude (2,537 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 113 göst.
1 Nisan 2022 Aile kategorisinde Zeyneppp (632 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 271 göst.
19 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Berna bora (449 puan) tarafından soruldu

381,312 soru

11,415,198 cevap

34,966 kullanıcı

...