0 oy
147 göst.
Diğer kategorisinde (1,225 puan) tarafından
Oğlum bu sene anasınıfina baslicak nasip olursa babanneside daha çok küçükler nasıl okula gitcek benim yavrum sabah zor kalkıyor uykudan ztaen dedi bende oğluma bugün hadi erken yat dedim uyu neden dedi okula baslicaksin artık ozmaan Erken yatıp Erken kalkacaksin dedim aglamaaya başladı bu çocuklar okula nasıl alıscak gitcek birde küçük oğlum var gidip alışana kadar okuldada duramam tecrübeli anneler yorum yaparmisiniz

7 Cevaplar

0 oy
(2,381 puan) tarafından
Kaç yaşında ki ne alaka canım herkesin çocuğu gidiyor okul sosyalleştiriyor arkadaşı oluyor sorumlulukları oluyor el becerisi gelişiyor 
(1,225 puan) tarafından
Ya orası öyle bende o düşüncedeyim 5 yaşında oğlum ama oğlum on yargili bana bağımlı resmen gitmek istemiyor anne sende gelcenmi sende sınıfta olacaksın demi diyo hep
-Reklam-
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Anasinifi ogretmeniyim. Erken uyumak çocuklara hiç cazip gelmeyen bir şey o yüzden hadi okula başlayacaksın Erken yatalım demek zaten çocukta okula karşı bir olumsuz durum oluşmasına neden olabilir. Okulun açılmasına 2 hafta kala yavaş yavaş yarim saat yarim saat geri çekin uyku saatini. Alışması için de siz de değil de yanına teyze anane babanne gibi biri gidebilir alışma sürecinde. Sizden ayrılması zor olur onlardan daha kolay ayrılırlar
(1,225 puan) tarafından
Çok sağolun içim rahatladı biraz oğlum ağladı hemen gitmek istemiyor sende olcaksin demi sınıfta diyo Kac saat durcaz gecede mi orda olcam ben bana çok duskun o yüzden
(2,947 puan) tarafından
Bilmediği için korkuyorum bu çok normal. Ona siz kendi okul anilariizi anlatın oyun oynuyorduk sonra annem beni almaya geliyordu eve gidince de en sevdiğim yemeği yapıyordu falan gibi.
(1,225 puan) tarafından
Çok sağolun bu tavsiyelerinizi uygulucam
0 oy
(505 puan) tarafından
Erken yatıp erken kalkıcak sın diyince gözü korktu çocuğun :)  daha sevimli anlatın ilk zamanlar alışması zor olablr ama evde sürekli orda oyunlar oynıucağjnı etknlk ler olucağını anlatın keyifli bir yer olduğunu söyleyn zaten ilk hafta beraber gidersiniz biraz beklersnz filan sorun yaşamazsa alışır hemen bu çocuktan çocuğa değişiyor sosyalleşmeyi seven çocuklar arkadaş canlısı çocuklar okula daha çabuk alışıyor 
(1,225 puan) tarafından
Bende hani okul güzel yer bir sürü arkadaşın olucak bir sürü resim etkinlik oyunlar olcak öğretmen size şarkı soylucek yardımcı olcak dedim anlatiyormy ama oglum bana çok duskun valla ondan bir oğlum daha var bir bucuk yaşında ondan okulda beklemem zor olur okulda bize biraz uzak dedesi anneannesi biri beklerse belki olur
0 oy
(345 puan) tarafından
Ilk 1 hafta zor oldu bizim ayrilmak istemedi ama sonunda alisti simdi severek gidiyor
(1,225 puan) tarafından
İnşallah bizdede öyle olur
0 oy
(5,016 puan) tarafından
Kac dogumlu ki kucuk diyor benim oglum 4 yaş 8 aylikti verdim 1 gün yaninda durdum sadece sonra alıştı sevincle gidiyordu erken yatmayi cocuklarin geneli sevmiyor zaten kafana takma kesinlikle ver
(1,225 puan) tarafından
Beş yaş
0 oy
(488 puan) tarafından
Kac doğumlu canim anasinifindN sonra okul birinci sınıfAmi baslatiyolar peki
(1,225 puan) tarafından
2019 doğumlu 5 yaşında anasınıfından sonra bire gitcek
0 oy
(9,318 puan) tarafından
Oryantasyon döneminde kesinlikle gitmelisin. Ilk 1 hafta yani. Gerekirse küçuk çocuğunu da al öyle git. Yoksa çocuğun kendini yalnız hisseder herkesin annesi ordayken senin olmaman onu okuldan iyice uzaklaştırır. Ağlar gitmek istemez ve daha da soğur..
(1,225 puan) tarafından
Ayarlıcam artık bir hafta çok önemli alışma dönemi

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 248 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Elif6060 (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 116 göst.
11 Nisan 2022 Aile kategorisinde Elif5858 (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 442 göst.
0 oy