0 oy
567 göst.
Aile kategorisinde (9 puan) tarafından
Kardeşim 2 yıl önce eşiyle boşandı. 3 yaşında oğlu var. Annem şehir dışında. Kız kardeşimde de hastaneye götürmek için para yokmuş. Dün akşam beni aradı. Oğlunun göğsü balgam dolmuş kusmaya çalışıyor ama kusamıyor elimde gidecek çocuk dedi. Bizi hastaneye götürebilir misiniz dedi. Bende eşime söyledim. Yeğenim dün bize gelmişti. Eşim, bugün bize geldi inşallah bizimkine de bulaştırmaz dedi. Bunu 2 3 kez tekrar etti. Kız kardeşim de duydu telefonu kapattı. Defalarca aradım açmadı. Eşimle tartıştım bunun için. Kız mecbur kalmasaydı senden yardım istemezdi dedim. Oğlumu düşünmek benim en doğal hakkım dedi. Evet oğlunu düşünmek hakkın ama yeri ve zamanı değildi dedim. Kardeşin küsüyorsa küssün ben yerden göğe kadar da haklıyım dedi. Dünden beri eşimin yüzüne bile gülmüyorum. Bana ailen için hep surat asıyosun diyor. Konu ailem olunca eşim vurdumduymaz oluyor ama kendi ailesi olunca hep en önde o var. Sizce ben mi hatalıyım ? Ben mi abartıyorum  ? 

23 Cevaplar

+1 oy
(10,978 puan) tarafından
Bulasmasindan korkmasinda haklı ne olursa olsun herkesin kendi evladı ama kardeşin telefonda iken bunu söylemesi ayıp olmuş.
(9 puan) tarafından
Yeğenim hasta değil. Sadece balgam vardı. Bunu eşime de söyledim ama kalp kırmakta üstüne yok
-Reklam-
0 oy
(13,328 puan) tarafından
E yani senin küçücük çocuğun götürmeyeceğine göre hastaneye götürürken çocuğa nasıl bulaşacak ki normal ev oturmasına misafirliğe gitmeyelim gelmeyelim bulaşmasın demekte haklı ama alt tarafj hastaneye götürecek 
(9 puan) tarafından
Yeğenim oğlumu çok seviyor. Dün bi 10 dk ablamla beraber geldi gördü gitti. Öpmedi, sarılmadı. Zaten hasta da değil sadece balgamı var. Eşim bu 10 dk'lık süreçten bahsediyor. İnşallah bulaştırmaz diye bunun için dedi. Ama kuzeninin kızını birkaç hafta önce hastaneye götürdü gıkı bile çıkmadı. Üstelik kuzeninin eşinin arabası varken.
0 oy
(8,357 puan) tarafından
Aynısını bende yapardım eşim sagolsun benden önce koşar bişey olsa ama eşin haksız telasını anlıyorum ama kızın duyacagı sekılde soylemesı hos olmamıs
(9 puan) tarafından
Evet bende buna sinir oldum. Üstelik kardeşimin cebinde parası yokken tamam götürürüm diyeceği yerde laf yaptı
(8,357 puan) tarafından
Eşin kötü gün dostu değil sanırım canım. Kardeşin sana küsmez umarım
(9 puan) tarafından
Bana da kırılır belki ama haklı yani. Bi abla kardeşinin kötü gününde bile yanında olamayacaksa niye var ki :(
(8,357 puan) tarafından
Sende başkasının elinde sin canım üzülme umarım bir daha tekrarlanmaz
0 oy
(31 puan) tarafından
Böyle bir durumda ben çok üzülürdüm  eşin bencillik yapmış direk götürmem diyemediinden çocuğu bahane etmiş yalnızlık çok zor Allah yaşatmasın 

Kardesinde haklı olarak alınmıştır çünkü evlat söz konusu

Sizin evladiniza geçme ihtimali tabiki düşünebilirsiniz ama önlemini alıp yardım etmemeniz için engel değil 
(9 puan) tarafından
Evet aynen öyle. Ama eşime göre kendi haklıymış. Kız kardeşim kırılmakta haksızmış. Tamam çocuğunu düşünebilirsin bunda haklısın ama kız o durumdayken senin direkt gitmen gereken yerde lafını yapman yanlış. Kendi ailesi olsaydı direkt koşar giderdi.
0 oy
(739 puan) tarafından
Hiç abartmıyorsun. Benim annem akciğer kanseriydi. İstanbulda göğüs hastalıkları hastanesinde yatıp kalktık tam 30 gün. Bebeğim için riskliydi ama mecbur kaldık yani veremli hastaların olduğu yerde kalmaya. Abim karısıyla Ortaköyde gezerken benim kocam annemin altını değiştirmeye yardım etti. 7 aylık bebeğe baktı günlerce hastane bahçesinde yattık. Hastalık bu yarın bir gün kim kimin eline düşecek belli olmaz. Kardeşin tek başına çocuk bakıyor. Ne kadar üzülmüştür. Benim annem de tek başına 3 çocuk büyüttü ne zorluklar çektik. Allah kocana merhamet versin sen sonuna kadar haklısın. 
(9 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun ve çok çok geçmiş olsun.
Eşim kendini haklı buluyor bu konuda. Ama bir tek bizimkilere karşı böyle. Söz konusu kendi ailesi ve akrabaları olunca hemen koşuyor. Bende bu haksızlığa tahammül edemiyorum. Kız kardeşim mecbur kalmasaydı aramazdı bile.
(739 puan) tarafından
Allah merhamet versin. Görümcen aynı durumda olsa sen o lafları etmezdin bence. Ne olursa olsun karşıdaki bir çocuk. Yazık
(9 puan) tarafından
Aslaaa. Görümcem başka şehirde yaşıyor. Buraya düğünümüz için gelmişlerdi. Biz evleneli daha 3 gün olmuştu. Oğlunun gözüne kum girdi diye ameliyat oldu. Hastanede 1 gece ben yanında kaldım. Daha 3 günlük gelin olmama rağmen bunu yaptım. Eşim aynı hassasiyeti aileme göstermiyor. Bu canımı sıkıyor
(739 puan) tarafından
Çok kırıcı. Ablana üzüldüm ben ya. Çok kırılmıştır
(9 puan) tarafından
Evet kırılmıştır. Kii kırılmakta da haklı. İlk defa böyle bir şey istedi. Annem şehir dışında olmasaydı zaten beni aramazdı direkt annemle giderdi. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Ne diyelim
0 oy
(3,560 puan) tarafından
Kocan aynı hassasiyeti kendi kıl akrabalarından hasta olanlarada gösteriyorsa ve gösterecekse oki . Ama göstermezse ağzına etsinler şerefsizinnnn 

Kocanın tarafından hasta grip vs olan kimseyi evine alma çocuğundan uzak tut konu açılırsa da maal eşine ablama bunu yapmıştın de .
(9 puan) tarafından
Hayır kendi ailesine aynısını yapmıyor. Kardeşi hastaydı oğlumu sürekli öpüyordu. Defalarca uyarmama rağmen yine aynıydı. Annesi hastaydı öpüyordu. Ben söyleyince de annem iyileşmiş diyordu. Hâlbuki kaynanam kendi bana o gün hâlâ iyileşmedim, kötüyüm demişti. Velhasıl kelam bizimkilere öyle sadece
0 oy
(9,659 puan) tarafından
Kendi götürseymiş sizin gitmenize gerek yok ki 
(9 puan) tarafından
Lafını yaptı götürmedi işte. Aradan 10 dk geçti ara kardeşini götüreyim dedi. Kardeşim kırılmış baya telefonumu bile açmadı
(9,659 puan) tarafından
Ne desem bilemedim üzüldüm kardeşine Allah düşürmesin kimsenin eline
(9 puan) tarafından
Amin amiiiin inşallah
(105 puan) tarafından
Bulunduğu durum kırılmaya çok müsait zamanla aşılır siz kardeşinize durumu anlatın eşinizde belli ki hatasını anlamış mevzu uzamasın
0 oy
(325 puan) tarafından
Benimde kız kardeşlerimin çocukları var hastlanadiklari zaman ablam çalıştığında eşimin bile tek başına Doktora götürdüğünü biliyorum. Bende alırım evime bakarım sonuçta çocuk bu yani o nasıl iş bencillik resmen sadece kendi çocuğunu düşünüyor
(9 puan) tarafından
Eşim hayatta öyle bir şey yapmaz. Kendi ailesinden biri olmadığı sürece
0 oy
(991 puan) tarafından
Sen haklısın canım 
0 oy
(7,993 puan) tarafından
Babanız felan yokmu sizin
(9 puan) tarafından
Var ama babam da yokmuş evde. Çalışıyor
(7,993 puan) tarafından
Kızının hesabına para felan atamamismi bunun için yani . Ben kardesinin yerinde olsam kimseden minnet beklemem. Kötü olmuş onun içinde üzüldüm.
(9 puan) tarafından
Babama parası olmadığını söylememiş. Zaten babamın da arabası yok. Kız kardeşimin evi ile bizim ev 2 dk mesafede. Eşim istese hemen götürebilirdi
0 oy
(224 puan) tarafından
Hiçbirimiz çocuğumuzun hasta olmasını istemeyiz. Kardeşinde çocuğunun hasta olmasını istememiştir fakat biyerlerden bulaşıyor. Ömür boyu pamuklara saramıcaz. Eşinin en önemli problemi vicdansız oluşu.. Merhamet denen şey herkeste olmuyor demikki.. Kardeşinin ve yeğeninin desteğe daha çok ihtiyacı var. Benim eşim kardeşime öyle yapacak mahvederim onu
(9 puan) tarafından
Ben ne dersem diyim eşim hep kendini haklı görüyor. Sonra da ailen için benimle aranı bozuyorsun bilmem ne diyip üste çıkmaya çalışıyor
0 oy
(1,719 puan) tarafından
Eşin hatalı evet bulaşmasından korka bilir ama kardeşim hastaneye götürün bizi diye arıyorsa o evi yakarım içinde eşimle beraber hemde çıkar giderim arkadan itfayeyi ararım ama gene ama sağlık konusu olunca gözüm hiçbirseyi görmez kendim ölmedik ten sonra koşarım ha kendi çocuğum ha yeğenim eşim bunu kendi abisi ablasının çocugu için bile yapsa davranisim aynı olur ortsda bir çocuk sağlık konusu yardım isteyen birisi varsa ve eşim yardım etmiyorsa ikiletiyorsa o adamida bosarim kırmızı cizgim bu konunun benim için affı olmaz 
(9 puan) tarafından
Eşim kendi ailesi için koşar ama benim ailem için bir şey yaptığında minnet ediyor.
0 oy
(602 puan) tarafından
Bu konunun abartmayla alakası yok. Kız kardeşine canı gönülden çok ama çok üzüldüm. Ve konu küçük bir çocuk. Benim eşim askeri personel ve çoğu zaman evde yok. Ve ben bambaşka bir şehirde yaşıyorum. Baba olmadan çocukların bakımını, ihtiyaçlarını geçtim bak sağlık ile ilgili durumlarda böyle şeylere maruz kalmak o kadar zor ki, o kadar insanın ömründen ömür alıyor ki. O yüzden bunu yaşamayan anlayamaz. Kalbi olamayanlar aile kurmasa keşke kurmasa da böyle insan içine çıkıp başkalarının gönlünü de kırmasa...
(9 puan) tarafından
Keşkeee. Dünden beri eşimle doğru düzgün konuşmuyorum, gülmüyorum. Dün akşam kardeşi bize geldi, hayırdır moralin bozuk dedi. Eşim hemen atladı ; yeğenini hastaneye götürmedim diye böyle yapıyor dedi. Kardeşi de başkaları için huzurunuzu bozmayın dedi. Abisine hak verdi her zamanki gibi
0 oy
(3,495 puan) tarafından
Allah kimseyi eşine muhtaç etmesin yaptığı gerçekten çok ayıp merhametsiz 
(9 puan) tarafından
Kendi ailesine koşar ama söz konusu benim ailem olunca hiçbir şey yapmaz. Yapsa bile minnet eder
(3,495 puan) tarafından
Biliyorlar ki kadınlar ne olursa olsun onların ailesine koşacaklar
0 oy
(749 puan) tarafından
Cokkkk ayıp etmiş,yardıma muhtaç bir cocuk ve anne varken telefonda bu yaptigı insanliğa sığmaz 
(9 puan) tarafından
İşte ona göre de kendisi haklı. Dünden beri doğru düzgün konuşmuyorum, gülmüyorum ona karşı.
0 oy
(1,172 puan) tarafından
Yani ben de bulaştırır derdim ama telefonu kapattıktan sonra söylerdim ayıp olmuş ama kim olursa olsun bayramda kız kardeşim hastaydı bebeğimi sevmedi gelmedi bile yanına bide uzak yani artık diğer bayramda evde bile kalmadık otele gittik bayramlasıp çıkmıştım. Bir kere halamın kızından bulaştı oda hasta değildi balgam vardı öksürdü etti biz 1 hafta yattık yazık günah çocuğuna benim önceliğim çocuğum tabiki 
(9 puan) tarafından
Kendi kardeşi hastayken salya sümük öpüyordu oğlumu. o zaman sesi çıkmıyordu eşimin. Aileme karşı hep böyle.
(1,172 puan) tarafından
Senin kardeşin benim kardeşim olayına girerseniz daha çok konuşmazsınız.
0 oy
(700 puan) tarafından
Bence haklısın kardeşinin çocuğunun babası yokmu bu durumlarda yanında olması gerekir kardeşin için çok zor bir durum çok üzüldüm onun adına sende dnun ailesi için aynısını yap
(9 puan) tarafından
Eşi burda değil. Ben onun gibi olamıyorum işte.
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Ben yorumlarda eşine hak verenlere inanamıyorum..

Tamam eşiniz oğlu için endişelenmiş telefon kapattıktan sonra söyleyebilirdi..

Kocası yok parası yok muhtaç nasıl yardım etmemiş.. inanamıyorum yazık üzüldüm kardeşiniz adına
(9 puan) tarafından
Evet keşke telefonu kapattıktan sonra söyleseydi. Ona göre de kendisi haklıymış
(1,044 puan) tarafından
Kusura bakmayın haklı falan değil..
Kendini kandırsın..
0 oy
(846 puan) tarafından
Bence eşin çok ayıp etmiş. Yazık günah değil mi çocuğa. Kardeşin onu adam sanmış bur şey rica etmiş ne olacak yani. Imkani olsa söylemeye tenezzül bile etmez.
(9 puan) tarafından
Evet. Çok mecbur kalmasaydı hayatta aramazdı. Annem de burda değildi. Çok üzülmüş, kırılmış. Haklı yani
0 oy
(521 puan) tarafından
Senin ailene yaptığının aynısının karşılığını sende ona ver. Kısasa kısas 
(9 puan) tarafından
Onun gibi yapamıyorum işte

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 933 göst.
6 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,507 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde yenibiben00 (189 puan) tarafından soruldu