0 oy
197 göst.
Diğer kategorisinde (185 puan) tarafından
Kizlar merhaba. Bizim kendi evimiz kirada bizde esimin is yerine yakin bir yerde kiradayiz evin kirasini alip oturdugumuz yere veriyoruz. Kiralara gelen zamlar malum. Biz hic ani artis yapmadik 3 senedir oturuyor 600 tl 800 yaptik 1250 yaptik suanda 2000 tl oturuyor biz 750 den girdik suan 9bin tl kira veriyoruz cocug olacak dedi ailem depremzede dedi insanlik ölmedi ya üzerine gitmedik sözlesmesk bitti hala sesi cikmiuor biz kendi ev sahibimize mahcup olmamak icin kirada analstik evinin değerini vermek adına ama suan 2000 tl ye kiralik evmi var ayni yerde emsal evler 10bin tl ama biz 2bin kira aliyorz evide bosaltmiyor ne yapsak bilemedik satalim dedik en son daha büyuk biyer alalim is yerine yakin orda oturalim ama krediler malum faizede bulasmak istemiyoruz var mı önerisi olan 

10 Cevaplar

0 oy
(10,988 puan) tarafından
Annemde aynı durumda .mahkemeye verecek gibi.tabi bizim kontrat vs yok.annemde bundan 6 sene önce filan bir aileye çok acıdı o dönem 2000 TL kira hakkı olan evi 550 ye kiraya verdi.bizde uzuldugumuzden 4 sene zam yapmadık.4 .sene sonunda annem 150 TL artış yapmak istedi.ayaga kalktılar.bu arada o değerde evler 5000 TL olmustu.kavga dövüş iki ay önce 2000 TL anlastilar.cunku adam pislik yapıyor .bildiğin tehdit ediyor.ama hala adam kafasına göre 950 veriyor.yani beynine göre onu layık gördü.neymis onun 5 çocuğu varmış.5 çocuk yaptı diye biz mi bakmak zorundayız.biz salagiz ya dogurmayi bilmiyoruz .yazın bir gideyim ben ugrascam
(185 puan) tarafından
Eşim diyorki karisi hamileymis birde depremden cocuk evlat edinmisler Allah riziklarini bollaştirsin.
Ama ben kendi ev sahibime kirayi 4binden 10bine cukarmak istedi böyle yapmadim cunku ben burdan bugun ciksam burayi 15bine rahat verir adamin malina ortakmiyim? Bizim kiracida biliyor bizim evden ciksa 10binden assa böyle ev bulamayacak ama demiyorki abi degeri 10binse 8 bin verim hadi 7 bin verim yok 250 tl zammi zor yapiyoruz sanirim evi satisa koyacağiz ugrasilacak gibi değil cünkü ya evdende cikqramiyorsn ustedigi  kadar dava ac adam oturmaya devam ediyor davada kimbilir ne zaman sonuclanir
-Reklam-
0 oy
(758 puan) tarafından
Tabiri caizse  Acıma yetime olmuş kusura bakma canım lütfen 
0 oy
(762 puan) tarafından
Biz de ev sahibini dava edeceğiz. Evi tuttuk 6 ay peşin verdik. 3 ay sonra zam yapıyorum dedi. 1 yılda kontrat olmasına rağmen 4 kere zam yaptı. Ocakta 6 bin yaptı. Şimdi haziran gelmedi 10 bin yapacağım diyor. Şırnaktayız bir de yani 4 bin 5 Bin yani burda evler. Eşim avukata gidecek dava açabiliyor muyuz diye 
(185 puan) tarafından
Burda ay nini arkadasima yaptilar arkadasm yasal zam oranindan biraz fazla yapip gönderdi kirasini istedigi zammo vermedi cunku adam neredeyse %200zam yapti yasalar sizden yana canim ama insan ugrasmak ustemiyor
(185 puan) tarafından
Burda ay nini arkadasima yaptilar arkadasm yasal zam oranindan biraz fazla yapip gönderdi kirasini istedigi zammo vermedi cunku adam neredeyse %200zam yapti yasalar sizden yana canim ama insan ugrasmak ustemiyor valla kücük mücük rabbim hepimize kendi evimizde oturmayi nasip etsin
(762 puan) tarafından
1200 girdik. 3 ay sonra 2 bin yaptı. 3 ay sonra 3600 yaptı. 3 ay sonra 6 bin yaptı. Ben yasa falan bilmem diyor. Avukata gideceğiz artık. 1 yıl sonra tayin çıkacak 1 yıl için taşınmak istemiyoruz
0 oy
(1,740 puan) tarafından
Sözleşme bittiyse tahliye kararı alın davalık olacaksınız mecbur çıkmıyorsa 
(185 puan) tarafından
Bi süre daha otursun satariz dedi esim cunku olmuuor bu sekilde Allah hayirlisini versi
0 oy
(1,740 puan) tarafından
Haklısın bende böyle okudukça evimizi kiraya verip çıkarsak başka yere kiraya ne yaparım diye dert ediyorum eşim artış bile yapmaz çocukları doğsa bir kira almaz öyle iyi niyetli biz sanki eev sahibine öpücük vereceğiz aynı artışı yapmaz ama ben baştan anlatacağım bize ne kadar zam geliyorsa aynı oranda zam yaparım diye yazılı olarakta uymazsa direk çıkacağına dair kağıt imzalatmadan veremeyeceğim kiraya olmuyorsada vermem uğraşmak çok zor 
(185 puan) tarafından
Eşimde bende cok merhametliyiz bu konuda 6bine anlastilar az önce ama bizim ev sahibi 2ay sonda arayip kirayi en kötü 13 bine cikaracak eminim benim derdim satip baska ev alip oturmak inan sinirimde  agliuorim 1saattir vicdanim bi yandan aaahj malin mülkün asıl sahibi rabbim dogru yoldan ayirmasin
0 oy
(3,119 puan) tarafından
Annem ev sahibi istanbulda maltepede konumu çok güzel bir caddede, deniz manzaralı çarşıya 2 dk marmaray metroya 10 dk yürüme mesafesi. 2 sene önce bi kiracı girdi durumum yok durumum yok her sene aynı muhabbet baktım arabası rahat 800.000tl değerinde.  Bunu anladım çoğu kiracılar fazla zam yapılmasın diye mağdur numarası yapıyor. Geçim herkese zor, ev sahibinin zaten 12 aylık kiranın 2 aylığı vergiye gidiyor. Şahsen değeri neyse- ihtiyacım varsa tabi -o kadar kira isterdim. 
0 oy
(6,247 puan) tarafından
canım bu durumda anlaşmaya varmanız lazım. babamlarda kirada baya araştırdık, mahkeme vs iş uzun sürüyor ama en sonunda orada en ucuz kira ne atıyorum 1000 lira, en pahalı ne 9000 lira topla ikiye böl 5000 lira kira bedeli oluyor. dava açıp süreci bekleyebilirsin ama 1 seneyi bulur
0 oy
(4,495 puan) tarafından
Ya işte bu postu burada kiracı açsaydı herkes ev sahibini linçlerdi. İşte 2 binden o kadar arttırılır mı falan diye madalyonun bir de bu yüzü var. Ben sizi hak veriyorum kardeşim. Kimse babasının hayrına almıyor o evleri. Kocaman kocaman paralar yatırılıyor. Herkes o dönemki piyasaya göre hakkı neyse verecek
0 oy
(1,345 puan) tarafından
Yani o evde 2000. Tl vererek utanmadan gönül rahatlığı ile oturuyor olması ne kadar üzücü. Bazı kiracılae evi kendi üzerine yapmalarını istiyor. Cidden çok üzüldüm. Evden çıkıyorlarsa evi yakın akrabanıza satın. O zamN hemen evi boşaltmak zorunda. Sonra evinizi geri alın
(185 puan) tarafından
Eşim arkadasına satis gosterecekti ama satsa dahi cikaramiyor alan kisinin gelip oturmasi lazim yada benim cik ben gelecegim oturmaya diyip gidip oturmM lazm ki bunlar olsun istemiyorz tatlilikla cozulsun eşi hamile doğum olacak v.s
(185 puan) tarafından
Bende kiraciyim esime dedimki ara zam yapalim yazik degilmi biz ciksam burayi 2kati a kiraya verir esim aradi hep ara zam yaptim en son 4binden 9 bine cıktı kiramiz ve ödüyoruz
0 oy
(471 puan) tarafından
3 bin veriyorduk geçen hafta 9 yaptı bizde mahkemeye verdik 
(185 puan) tarafından
Suan cevredeki evlerin ederi  nekadar
(471 puan) tarafından
Çevremdeki evler yeni oturdum ev 30 senelik bina ve o kadar etmez eski 9 bin etmez avukatta öyle dedi

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 339 göst.
24 Aralık 2022 Diğer kategorisinde ElisaMina (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 70 göst.
12 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,069 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 165 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mami (581 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 272 göst.