0 oy
139 göst.
Aile kategorisinde (27 puan) tarafından
Hanımlar başlayanlar neler aldınız? Ben baslamak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum kıyafet noktasında biraz bişeyler var ancak ufak tefek lazım olan detaylar hakkında bilgim yok büyük eşya olarak da gardırop, bebek arabası, anne yanı beşik, oturduğum yerde de olsun diye küçük beşik, mama sandalyesi belki gibi gibi şeyler geliyor aklıma. 

9 Cevaplar

+1 oy
(1,095 puan) tarafından

image

image

böyle aldım ben kuzucum iki kızımda da kullaniyorum

Kucuk olanı odaya kadar getiriyorum büyük olanda oda da duruyor

(27 puan) tarafından
Park yatak değil de şu anne yanı asansörlü beşik ler oluyot ondan dusunuyorum digerini aynen bwn de b yle dusundum
(1,095 puan) tarafından
Sen bilirsin kuzu
-Reklam-
0 oy
(1,516 puan) tarafından
Mama sandalyesi falan 6-7 ay sonra alınır, hemen almaya gerek yok. Tek park yatak alıp en az 3-4 sene kullanabilirsiniz. Kıyafet olarak da 1 tane hastane çıkısı alıp. Gerisini 3'lü , 2'li takımlardan alın derim. Bol zıbın alın. Ve unutmayın aldıklarınız hemen küçülecek 0-3 ayı en asla 1 buçuk ay gidecek
(27 puan) tarafından
Aynen aldm kıyafet noktasında var bseylerm zıbın n alırım
0 oy
(1,095 puan) tarafından
Öncelikle kiyafet yönünde alsan daha iyi olur canım mesela pusetle beşiği alıp beşiği yatağın yanına koyabilirsin ayrı ayrı almana gerek yok 

Sen ilk önce önemli olanları al sonrası geliyor zaten
(27 puan) tarafından
Besiğim olck yatagn ynnda anne yanı seklinde ama gunduz oturduğum yerde salonda vs sallamak uyutmak vs gerekeck onun icinde uyur dyorum
(1,095 puan) tarafından
O zaman benim aldığım gibi alacaksın canım trendyoldan çok değil ama ufak boylardan aldım ondan alacaksın bi de park beşik alacaksın ben öyle yaptım
0 oy
(366 puan) tarafından
Olmazsa olmazlar. 7 aylık anneyim. İlk doğum herhalde.

Emzirme yastığı müthiş kurtarıcı.... İlk başta memeden ayrılmak istemiyorlar kolun agiriyor bir zaman sonra emzirme yastığı büyük destek bence. 

Ana kucagi ( aslında biz o kadar kullanmadık ama iyi iş goruyor. Odadan odaya tasimalik beşik değil de ana kucağı öneririm. Mamma diye bir marka var. O tavsiyemdir. Ben o markadan almadığıms pişman oldum. Benim ki twin markaydı ve hiç güzel sallanmiyordu belki o yüzden kullanamadik.) 

Bol bol ağız mendilleri bol bol. 

Mama sandalyesi demişsiniz bence en güzel sandalye ucuz olan sandalye. Ikea onerebilirim. Ayaklık sonradan alırsınız. 

Bebek arabasına bence hemen gerek yok.... Puset diyorlar ya bence almayın... Onun yerine kanguru alabilirsiniz.  Ve arabalar için 360 derece dönen Bebek koltukları var onlardan alın tabi arabanız varsa. Bebek arabasi olarak tek elle kapanıp hafif fazla yer kaplamayan bir araba almanızda yarar var. Benim travel sistem arabam hem normal büyük hem pusetliydi puseti sadece hastane çıkışında kullandım sonra hep yavrumu kanguruda taşıdım. 6 aya kadar hep kanguruda taşıdım. Baby plus discovery kanguru almıştım. Öneririm. Şimdi biz büyük bebek arabasina geçtik puset kullanmıyoruz bebek arabasini merdivenlerden indir kaldır arabaya sığmıyor bir türlü sürekli oturma yerini çıkarıp takıyoruz falan çok zahmetli. O yüzden gerceten gönülden söylüyorum sadece kanguru ve katlanabilir hafif bebek arabası alın. Hem kanguruda kolaylık çünkü bebek size bağlı hala. Dışarı çıkıp dışarının sesleri vs çok rahatsız oluyorlar kanguruya koyar koymaz oğlum hep uyurdu. 

Kiyafet olarak yaz kış ne olur olsun bence sıfır kol zıbın alın. Kısa kollu zibinlsr benim oğlumun omuzlarını hep tahriş etti ve bir süre sonra ağzı yüzü eğiliyor onların tam güzel durmuyir üstünde. Yakaları hep açık kalıyor. Kış bebeği ise sıfır kol zıbın uzun kollu üst ve uzun kollu fermuarlı ya da çit çitli hırka tarzı uzun kollu sweatshirt giydirin tamamdir. 

Asla ayaklı tulum almayın. Çok çabuk büyüyorlar ve ben bir çok takımı ayaklı olduğu için giydiremedim. 

Hello baby kalıp olarak küçük. Bir beden büyük almakta yarar var. Mesela zibinlarini ben oğlum 3 aylıkken 6-9 aylık, 6. Ayında 9-12 aylık, 9. Ayında ise 1 yaşlik zibinlsr kullandım. Çıtçıt uzatan aparatar var ama çoğu uymuyor çit citlari. Arayıp bulmak lazım aslında. 

Bez olarak 1 numara sleepy alın o en güzeli çünkü. Kalıp olarak tabi. 3 numaraya kadar sleepy kullandım sonra Molfix e geçtim Molfix muhteşem ötesi bir bez. Eğer bez stoklamak istiyorsanız 4 numara Molfix pure soft alın. Biz o numarayı 4. Ayından beri kullanıyoruz şuan 7 aylık hala daha kullanmaya devam edicez gibi duruyor. 

Fazla kıyafet almayın ben 0-3 , 3-6 , 6-9 aylari hep 5-6 takımla geçirdim. Ayrı ayrı parçalar alıp kombin yaparak 6 sar takım yapmıştım. Gayet ideal. Çok çabuk büyüyorlar. Civil markasından almayın onun da kalıpları çok küçük bir beden büyük alın ve ben sadece büyük aldigim halde 1-2 ay giydirebildim. Herhalde benim oğlan çok boylu ondan olmuyor. Bilemiyorum. Aklma gelenler bunlar. 
(27 puan) tarafından
Ay uzun uzun yazmışsınız cok tesekkur ederm hepsini okudum tek tek sadeve kangru hiç dusunmemiştim arabayı travel sistem dusundım aynen kayınvalidemler teklif etti kırmadım alırlar smdiden dursun yanında onların puset veriliyor diye blyorum. Ayaklo tulum aynen almamaya dikkat ettm. Geçen seneden 1 bebegim olacaktı dogamadı malesef o yuzden vardıı aldıgım bişeyler. Oto koltuğunu eltimler kullanıyor sık sık buryaa seyahat ettikleri için ama hala net değilim alıp almamak konusunda pusete koyarım diye dusunuyodm. Emzirme yastgı da alıcam
0 oy
(692 puan) tarafından
Gebeliğin erken başla başlama o sana kalmışta canım benden sana küçük bir tavsiye kullanışlı olur diye park yatak aldım sallanma aparatı da var nasil olsa diye ama sallanma da beşik gacir gucur ediyor çocuk hiç uyumuyor kolik bir bebeğin olursa sürekli sallanmak isteyebilir bu durumda park yataklar ilk 4 5 ay kullanissiz oluyor naçizane tavsiyem sallanan bisey al ben 3.5 aylik yerden hamak almayı düşünüyorum kapanıyor istediğim yere de götürürüm 
(27 puan) tarafından
Tesekkur ederm tavsyenız icin
0 oy
(74 puan) tarafından
Ben 17 haftalıgim galiba cok acele ettik ilk gebeligim ve ikiz bununda heyecani oldu tabi park besik oyuncak biberon vs ne gorduysek aldık anakucagi bebek arabaları kaldı bir birde puset
0 oy
(13,122 puan) tarafından

kafamda biraz biraz oturttum 

banyo küveti file kova maşrapa banyo ilgili herşey aldım 

park yatakta yatacak bebek arabası puseti herşeyi tamam zaten 

kıyafet 2 hastane çıkışı 10 lu 

5 tane 0.3 takım evde veya dışarıda giymesi için 

10 tane zıbın aldım yeni 2. doğum olacağı için kızımdan kalan zıbınlar da var kurtarır fazla almadım o yüzden 

bebek yağı dalin vs. evde fazladan dolu var ekstra almadım 

burun aspiratörü sıfır varmış açmamışım 

nazal uç ve serum alacağım 

sallanan yataktan var hamak almakta kararsızım çabuk büyüyor diye 

nevresim takımı alacağım 

mama sandalyesi uyguna bulursan koyacak yerin varsa al bence çünkü fiyat da artıyor 
(27 puan) tarafından
Aynen mama sandalyesi hakknda aynı seyi dusunuyorum. Aldıkca not alıyorum ne aldıgomı da unuturum ben cnku
0 oy
(3,021 puan) tarafından
Müslin bez hayat kurtarıcı, bakım seti ( tırnak makası, ateş ölçer, burun aspiratörü..), kıyafet, beşik, dolap vs zaten standart, bebek havlusu, küvet ve filesi, bakım yağı veya kremi, şampuan vs., emzirme yastığı, bebek deterjanı ufak olarak aklıma gelen bunlar. 
0 oy
(248 puan) tarafından
Kaç haftalıksnz ve cinsiyeti ne bebegin 
(27 puan) tarafından
Kız 22 hafta

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 29 göst.
26 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bi garip kul (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.
9 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Salamlar (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 159 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,628 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 124 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,628 puan) tarafından soruldu

381,759 soru

11,428,910 cevap

34,988 kullanıcı

...