0 oy
362 göst.
Diğer kategorisinde (825 puan) tarafından
Bir kez daha hamile olsanız bu defa tecrübelerinize dayanarak neyi yapar, neyi yapmazdınız? Eşya, olay veya durum gibi vs vs

Ben kimsenin eline çocuğumu vermezdim ve her an sütüm hakkında bir şey söyleyenleri sustururdum. Gereksiz bulduğum bazı şeyleri de almazdım.

24 Cevaplar

+1 oy
(7,866 puan) tarafından
Bu sefer hamile kalmazdim:)))
(481 puan) tarafından
En güzeli
-Reklam-
0 oy
(7,256 puan) tarafından
Ben bu sefer eşimi araya sokmam herkese cevabını veririm 
0 oy
(1,574 puan) tarafından
Hamileyken çok stresli oldum iki düşük yaptım ondan üçüncü sağlıklı oldu iğnelerle birdaha olsa Allah verdi o bilir der o kadar üzülmem takmam gereksiz kıyafet almam 
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Bu sefer yapmadığım herşeyi yaparım))) özellikle lohusa zamanimda misafir fln kabul etmem kim ne derse lafi agzina tikarim ;)
0 oy
(7,787 puan) tarafından
Allah'ım hayırlı vakitte nasip etsin ama şimdilik böyle bir düşüncem hiç yok. Olsaydı: Hamileliğim ve doğumum hakkında kimseyi konuşturmazdım. Çocuğumun cinsiyetini öğrendiğimde ismi hakkında kimseyi umursamazdım. Doğduğunda da ilk zamanlarda yanımda çok bir insan bulundurmak istemezdim. Yine doğum yapsam yine annemde kalırdım ama bu sefer kimseye de laf söylettirmezdim orada kalıyorum diye. Kırkım çıkana kadar misafir kabul etmezdim. İlk hallerimde eşimin de desteğini çok çok isterdim, gerekirse nazlanırdım. 
0 oy
(689 puan) tarafından
Hastanede yatarken bebeğimi kucağıma alamiycam bebeğimi kaybetcem gibi şeyleri hiç düşünmezdim panik atak oldum hala korkularım devam ediyor :((
0 oy
(481 puan) tarafından
Ben hamileyken çocuğuma köyde kiler kendi kafalarinda isim kurmuş öyle sesleniyordu tabi iyiki kendi istediğim ismi koydum 
0 oy
(87 puan) tarafından
Kesinlikle ikili tarama yaptırmazdım.  İlk iki cocugumda yaptirmamistim 3. Bebeğimde yaptırdım ve riskli çıktı detaylı ultrasona kadar hamileligim üzülmekle geçti detaylı ultrason da doktor herseyi normal görüyorum dedi çok şükür bebeğim de normal doğdu.
0 oy
(209 puan) tarafından
Fotoğraf çekimi ayarlardım kesinlikle. Hamile kıyafeti alırdım hatta hamileyken bile çekim yaptırabilirdim en azından kendi fotoğrafımı daha çok çekerdim. İnsan unutuyor çünkü o günleri. Bir de o ilk şüpheye dönebilsem, hiç üzmezdim kendimi. 
0 oy
(869 puan) tarafından
Stres asla yapmazdım bebeğimi stres yüzünden 36 haftada dünyaya getirdim bide sütümü hep verirdim ve kucağından indirmezdim
0 oy
(6,055 puan) tarafından
Bi daha hamile olsam nazlandıkça nazlarım canımın her istediğini aldırırım eşime. İki hamilelik geçirdim ikisinde de içimde kalan bu oldu ilkinde maddi sıkıntılar ikincisini de zaten 2 aylıkken öğrendim sonra evi taşıdık yaklaşık 2 3 ay da  topla temizle taşı yerleştir olayı oldu rahat bi hamilelik geçirmedim adam akıllı oturup keyif yapamadım doğuma bir ay kala da engelli kayınpederime baktım kaynanam ve eşim saolsun. Toplasan 2 ay belki rahattım o kadar şimdi olsa hiç kendimi yormam
0 oy
(2,573 puan) tarafından
Ilkinde de ikincide de kimseyi karistirmadim. Belki benim dobraligimdandir bilemiyorum. Hoslanmadigim seyi yaptirmam kim olursa olsun. Yapmayacagim tek sey gereksiz bi suru sey almamak olurdu ki ikinci de almadim :)
0 oy
(78 puan) tarafından
Bn sütüm baya baya olduğu halde görümceme uyup mama vermezdim, bide ikinci gebeliğim düşükle sonuçlandı eğer tekrar gebe kalırsam kimseye söyleme gibi birşeyim yok . 
0 oy
(190 puan) tarafından
Yaz kış demez hamile elbisesi giyerim, o yüzden bu sefer ki planım hamileligimi yaza getirmek bol bol elbise giymek istiyorum. Bol bol fotoğraf çektirmek istiyorum.hamikeyken hiç cekilmemisim. Hoş pandemi olduğu için hep evdeydim 
0 oy
(11,447 puan) tarafından
Karnımı sıkıca sarar 6 aydan sonra hemen spora başlardım 
0 oy
(1,973 puan) tarafından
Bebeğimi emzirmek isterdim gerçi bu benim elimde olan bişi değil ama
0 oy
(119,599 puan) tarafından
 marka hic bisi almam asla ana kucagi vs gibi seyler almam giyimi onem vermem ne bulsam giydirrim
0 oy
(2,442 puan) tarafından
Nihaha gebe kalmazdm bidaha başlı başina sorun ya :D
0 oy
(3,359 puan) tarafından
İkinci gebeligim yeni doğum yaptim ve çocuğumun her işini kendim hallediyorum ne hastanede refakatçim vardı ne de evde bakicim kimseye gebe kalmadım kimseninde benimde şu emeğim var demesine müsaade etmeyeceğim 
0 oy
(13,122 puan) tarafından
ya annem kızımda bir sürü şey almış şuan hamileyim fazla almıyorum çoğunu başkasına verdim ama boşa masraf olmuş hep 

kızımda isimli hastane çıkışı yaptırmadım pişmanım :/ 

çok şükür çocuk konusunda içimde kalan birşey yok

İlgili sorular

0 oy
45 cevap 644 göst.
26 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,069 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 176 göst.
22 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 155 göst.
17 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Dilancann (2,729 puan) tarafından soruldu