0 oy
507 göst.
Diğer kategorisinde (851 puan) tarafından
Beni ve oğlumu bile bilir burada 2 sene boyunca uyumadım hala uyumuyorum zombi gibiyim uyumaz yemez yaramaz bir oğlum var oğlumun sepet beşiği ve park yatağını letgoya koydum ve müşteri çıktı eşime dedim " hayır ilanı kaldır 2. Çocuğa kalsın "dedi ve ben şok asla istemiyorduk eşimde bende yaşım da 32 gözüm çok korkuyor kızlar ilk bebeleri yaramaz olan 2. Leri nasıl kimi diyo uslu olur ilimli diyor ilk oğlun uslanir sakinleşir sizin durumlar nedir şuan hemen düşünmüyorum zaten ev taşıma işi var oda yaz sonu Ağustos Eylül gibi ondan sonra düşünürsem bilmiyorum çok korkuyorum da

19 Cevaplar

0 oy
(594 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kızım 3 yaşına girecek Ağustosta hâlâ geceleri bazen uyanır bebekliğinin bir ayı bir yıl gibi geçti 1 yaşına girene kadar sanki 5 yaş yaşlandım şimdi oğlum oldu 4 aylık ne ara geçti diyorum valla çok çabuk geçiyor çünkü maşallah çok akıllı hiç öyle baş bas bağırdığı olmadı ben inanıyorum ikinci çocuğun daha kolay bir bebek olduğuna en azından benimki fazlasıyla öyle gaz dolu olsa bile ıkınır mızmızlanr ama asla yırtınmaz kızımda haftada üç kere falan gazdan acillık olurduk acaba başka derdi mi var niye bu kadar ağlıyor diye 
(851 puan) tarafından
Galiba beni motive eden yorum sizinki oldu çevrem çok duydum ilki yaramaz olunca 2. Daha rahat oluyor diye peki ilk çocuk sakinleşti mi 2. Olunca
(594 puan) tarafından
Kızım hamile kalmadan önce çok iyiydi yani bayağı akıllanmıştı ama karnım büyümeye başlayınca hissetti galiba biz de anlattık işte orda bebek var senin kardeşin falan deyince o ara biraz bana düşmeye başladı bebeği eve getirince de hemen beşiğini salladı oyuncaklar verdi eline sinirlendiğinde mesela evde kaynımın da oğlu var 1 buçuk yaşında hemen ona falan vururdu kardeşine asla dokunmuyo öyle anlıyorlar ki her şeyi benim tek zorlandığım nokta oğlumu uyuttuğumda kızıma sessiz ol dedikçe olmaması o da benim kendi evim yok daha oyun odası kızımın odası olmadığı için mecburen benim yatak odama geliyor o yüzden zorlanıyorum sadece
(851 puan) tarafından
Rabbim sizi ev sahibi yapsın en güzel odalar evlatlarınizin olsun benimde şuan oğlumun odası yok depremde gitti evimiz şuanda küçücük yerde kalıyoruz odası yok tokide odası olacak inşallah oraya alışır o zaman rahat ederim
(594 puan) tarafından
İnşallah seneye benim de olacak Allah nasip ederse. Rabbim dileğinizi versin inşallah isterseniz çok akıllı bir de kız evlat nasip etsin rabbim size
(851 puan) tarafından
Amin ecmain ☺️❤️ çok sağolun güle güle oturmayı nasip etsin sizede
-Reklam-
0 oy
(220 puan) tarafından
Kendisi mi çekiyor zorluğunu sana sormadan etmeden ne 2. Çocuğu önce bir oğlun büyüsün evine çık düzene otur 2. Çocuk en mantıklısı ozaman olur eşin kendi kendine gelin güvey olmuş
(20 puan) tarafından
Kadın eşinden şikayet etmemiş ki etse bile birinin kocası için nasıl bu üslupla konuşulur anlamıyorum.  1 .çocuk zordu ikinci de aynı mı olur diye soruyor. Asla kocama böyle laf ettirmem ne kadar hadsiz bi yorum. Bu arada ilk oğlum da çok zorlandım 3 buçuk aylık bebeğim var hiç bi zorluğu yok şimdilik elhamdülillah.  Üstelik büyük çocuğum 1. Sınıfa gidiyor okula git gel sürekli aktif olduğum halde zorlanmıyorum şükür. Maşallah diyimm :))
(220 puan) tarafından
Tugbaca ( ben kendi yorumum da kesinlikle bir hakaret görmüyorum!! Hakaret yok küfür yok burda kimse eleştiriye açık değilse post açmasın bence maşallah çocugunuzun size zorluğu yokmuş herkesin her çocuğu bir olmuyor
(220 puan) tarafından
Kendisi mi çekiyor zorluğunu yorumunu nasıl bir hakaret olarak algıladınız ?? Kimseyi germemiş yorum sizimi gerdi hanımefendi
(20 puan) tarafından
Hakaret ettin demedim ki hadsizce bi yorum olmuş. Haddinize değil yani eşini o şekilde eleştirmek. Çünkü kadın eşinden şikayet etmemiş zaten.
(851 puan) tarafından
Evet Tuğba hanım haklı eşime anneme babama laf dedirtmemisim ben ve asla dedirtmem Allah başımdan eksik etmesin ki onu asla kötüleyen kelimeler konusmadim
0 oy
(441 puan) tarafından
3 yasına kadar uyku nedir bilmedim bende oğlumla çok aktiftim asla birdaha yapmıcam dedim oğlum şuan 5 yasında malesef eşim istediği için beni dinlemeden istiyorum ben diyerek yaptı hayır çocuğu bakan biz isteyen onlar bunlar hep çocuklarla evde tıkını kalalım istiyorlar tam rahatlıga alıştm derken 5 aylık hamileyim allah yardımcmz olsn 
(851 puan) tarafından
Ya benim oglanda çok zor bebe hala uyku nedir bilmem normalde eşimde tek çocuk kalsın derdi birden öyle diyince şok oldum sizin yaş kaç acaba
(441 puan) tarafından
Benim yaşım 30
(851 puan) tarafından
Anladım yaş gittikçe tahammül seviyeside dusuyor bilmiyorum Allah hayırlısını versin
0 oy
(1,445 puan) tarafından
Oglum 5 yaşında hâlâ cesaretim yok hâlâ zor cocuk 2. 3.4.leri yapanlara şok ustune sok geciriyorum demek cocuklari sessiz diyorum 
(1,445 puan) tarafından
Ha bu arada hâlâ yemegini ben yediriyirum düşün oyuncakci dükkanı gibi oyuncaklari var asla oynamaz surekli anne baba sürekli  dibimizde asla ama asla tek basina oynamayi sevmez  bebeklik zaten ayri zordu
(851 puan) tarafından
Eyvah eyvah benim çevremde kiler hep şunu söylüyor " kardeşi olsun durgunlaşır senden kopar " hep bu algı var
(1,445 puan) tarafından
Evet banada öyle diyolar zar zor 5 yaşına getirdim  simdi herseyi sil bastan tekrar yasamayi psikolojim el vermiyo diyorum
(550 puan) tarafından
Benim büyüğümde öyle inat bir yemek yemesi var.Defalarca kalkar oturur kardeşine birşeyler verir yesin diye.Ne kadar söylersem söyleyim aynı yemese de takmıyorum çok acıkınca istiyor.3-3.4 yaşa kadar mama sandalyesind oturttum sürekli döküp masaya filan çıktığı için.Yemeğini ben yedirdim oynardı hep.Küçüğüm 20 aylık bayadır kendi yiyor şok oluyorum.Oynamadan normal sandalyeye oturmak istediğinde izin vermedim sonra bir gün baktım kendi oturmuş uslu uslu ablasıyla birşeyler yiyor.Yani tam tersi çok şükür 10 tane olsa bakılır.Uyku gelse kedi gibi yatar yanıma üstüme.Büyüğümü uyutmak için saatler harcardım.uykusu gelse bile uyumazdı.çok hareketli duramıyor yerinde hala daha öyle.Kurallara uymak istemez.Allah yardım etsin zor.Ama uğreşımca ilgilenince çok zaman alsa da oluyor.Kardeşi olunca sakinleşti diyebilirim en azından onla enerjisini atabiliyor.Benim 10 dk olmadan pertim çıkıyor çünkü oturarak oynamak istemiyor.Sırtıma çıkar bacağıma yapışır yürüyemem belime sarılır bırakmaz vs tarzı seviyor.Her çoçuk farklı nasip artık.
(1,445 puan) tarafından
Benim komsumun cocuklarda oyle 1. Hareketli 2 tam tersi akilli sessiz kendi basina işini halleden cok farkli iki kardes
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Eşin doğru söylemiş. Satma ilerde 2. Çocuk düşürsen kullanırsın cnm. Benim Kzıım kolikti. Doğumumdan tutta şu an 4 yaşında. Her türkü zorluğunu yaşadım. Şimdi akıllandı şükür. Hamileyim. Çok istiyorum kardeşi olsun. İlerde düşünürsün Bence. Önyargılı olma. Akışına bırak
(851 puan) tarafından
Ya ben bekarken hep derdim 3-4 çocuğum olsun ne güzel bakarım hepsine canı sağolsun bir oğlum oldu beni mahvetti korkuyorum ya tekrar aynı şeyleri yaşarsam diye
(4,269 puan) tarafından
:)) bende ilcem yapmam ikinci ccgu diyordum be var ne yok attim sattim. 6 sene sonra hamile kaldim.bitek park besik duruomus o da annemlerin terasa koymusuz atilmamis demek kalmis oylece orda . herseyi sifirdan aldim
(851 puan) tarafından
Ayy inan bilmiyorum ben çok korkuyorum 2. Çocukta böyle olursa diye
0 oy
(8,385 puan) tarafından
İlk kızıma com zor bir bebek diyordum. Ta ki ikinci kızım olana kadar. Meğer benim ilk prensesim usluymus bunu ikinci olunca anladım..d..d
(851 puan) tarafından
Ciddi misin ☹️
(8,385 puan) tarafından
Hiç olmadığım kadar ben hamileyken kızıma yürüyen zelzele diyorduk evde süpürgelik falan kirilmadik bir yer kalmamıştı.d.d.

İkinci daha fena oldu. Çocuğa tövbe ettirir insanı o derece. Gittiğimiz yerden kovuluyoruz anne babamız bile tahammül edemiyor.s.s.
(851 puan) tarafından
Şuan biz öyleyiz gittiğimiz yerde zarar veriyor gecen kuzenimin kaynanası kayinbabasi 2. Yap o bunu durdurur demisti demekki oda yalanmis
0 oy
(2,316 puan) tarafından
Ben hamile kalıp doğurana kadar kızım 4 yaşına girer. Hatta kendisi uyuyan, huysuz olmayan, herseyi yiyen bir çocuk. Ben buna rağmen istemiyorum. Bu saatten sonra kızımı büyütüp, kendi hayatıma bakacağım. Tekrar çocuk bakmak istemiyorum. O psikoloji bende yok. 
(851 puan) tarafından
Yaa tek çocuk güzel tabiki ama ilerde o yanlız kalacak bende çok korkuyorum o anları tekrar yaşamak düşüncesi bile beni benden alıyor normalde eşimde istemiyordu biranda öyle dedi şok oldum bende
(2,316 puan) tarafından
Benim kardeşlerim var, pazartesi ameliyat olacağım ve kızımı yanımda götüreceğim. En azından yok diye ağlar, böyle ağlamasından iyidir :)
(190 puan) tarafından
Kesinlikle bende siİn gibi düşünüyorum. İkinci çocuk birincisi tek kalmasın diye yapılmaz
0 oy
(2,542 puan) tarafından
Benim ilk oglum asiri usluydu hala oyledir. Ikincisi firlama. Yani ilkine guvenip veya guvenmeyip cocuk yapma :),
(851 puan) tarafından
Ben kimseye güvenmem çocuk konusunda com zorlandim çünkü
0 oy
(350 puan) tarafından

Benjmde en büyük sorunum uykusuzluk. 7 ylik oğlum ama o kadar çabuk buyuyorlar ki. .. küçüklüğünü özledim bazen aklıma 2. Çocuk geliyor ama diyorum kendime sakin ol ve biraz daha bekle diye. :) bence satma. Ben şahsen satmayı düşünmem. Çünkü aldığım Çoğu şeyi hem kız hem erkek kullanılabilir şeyler ve aldığım fiyatla şimdiki fiyatalr arasında dağlar kadar fark var. O yüzden hiç gerek yok satmaya. 

(851 puan) tarafından
Yaa öyle de valla korkuyorum canım 2 senedir uykusuzluk mahvetti beni bende şuan öyleyim minik bebe özlemi var korkularimda çok var
0 oy
(350 puan) tarafından
Bende kızım uslu ikinci çocuklar çok fena oluyor diye asla cesaret edemiycem galiba :D
(851 puan) tarafından
Ben yaramazligi dibine kadar oğlumda yaşıyorum ya ikinciyi bünyem kaldırmaz ☺️
0 oy
(1,720 puan) tarafından

İnanma bacım oğlum kolikti çok zor bir bebekti 16 ay boyunca neler çektim bir ben bilirim bir Allah :ermm: 

Oğlum tam düzeldi tek büyümesin kardeşi olsun dedik rabbim esirgesin uzun ömürler versin iki evladima amaaaaa kızım oğlumun 10 kat beteri :woot: ay ayy ayyy demirime kurban olurum bu Deniz Nare hanım beni bitirdi dün gece üstümü başımı yırttım kapıları duvarları yumrukladim sinir sistemim çöktü resmen:angel: aman ha aman iyice psikolojini düzenle tamamen hazırsan öyle yap :angel:
(851 puan) tarafından
Hahaha iyi güldüm ya benim korkumda bu ya
(1,720 puan) tarafından
Rabbim korktuğuna uğratmasın inş canım ❤️
0 oy
(7,456 puan) tarafından
Eşimde bu konuda sinir ediyo 2 doğurmadım adam şimdiden 3 diyo yardimcı oluyo mu oluyo sağolsun ama 2 tane yeter 
(851 puan) tarafından
Benim gözüm 2 ye çok korkuyor
0 oy
(13,324 puan) tarafından
Oğlun 2.5 yaşında 3.5 4 olacak gibi bende ikinciyi istiyorum ki ben ikinci olmasın diye kocayı bosamaya bile razı idim 
(851 puan) tarafından
Vallahi bilmiyorum Allah hayırlısını versin ama çok korkuyorum
0 oy
(214 puan) tarafından

Korkuyosan yapma çok zor çünkü çocuk bakmak kolay deyil kendine güveniyorsan bakmaya gücün yetiyorsa yaparsın bende o yok işte ikitane var pişmanım tek olsaydı keşke çok zor çocuk büyütmek bakmaya gücü olanlar yapıyor 2 3 tane vallaha ben 2de kendimi unuttum resmen psikolojim çöktü:'(

(851 puan) tarafından
Benim yaş 32 tahammül seviyeside dusuyor
0 oy
(214 puan) tarafından
Korkuyosan yapma çok zor çünkü çocuk bakmak kolay deyil kendine güveniyorsan bakmaya gücün yetiyorsa yaparsın bende o yok işte ikitane var pişmanım tek olsaydı keşke çok zor çocuk büyütmek bakmaya gücü olanlar yapıyor 2 3 tane vallaha ben 2de kendimi unuttum resmen psikolojim çöktü
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Benim kizim 4 yaşında hala geceleri uyanir yaramazligi azaldi diye bilirim kendi kendine oynamalara başladı ve hergun dışarı cikmak istiyor... Bende ikinciyi düşünmüyordum yapamam diyordum ama şuan ikinciye hamileyim sürpriz şekilde bakalim bunda nasil olucak
(851 puan) tarafından
Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️
0 oy
(550 puan) tarafından
Benim ki çok zordu hala daha zorlukları var.Temmuz da 5 yaşı bitecek.18 ay zombi gibiydim geceleri defalarca karkardı.1 yıl öncesine kadar da uyutmak çok zordu uyumak istemezdi.Kardeşi 20 aylık tam tersi(çok şükür) o kadar kolay ki zaman nasıl geçti nasıl bu kadar büyüdü hiç anlamadım.Şunu söyleyebilirim kardeş iyi geldi en azından onunla meşgul oluyor  oynuyor.3.5 yaşa kadar oyuncakla da oynamadı doğru düzgün.
(851 puan) tarafından
İşte bu yönden cazip geliyor ☺️
0 oy
(7,051 puan) tarafından
Benim ikinci daha kolaydı canım ama her bebek aynı değil malum. 
(851 puan) tarafından
Evet kimisinin ki 2. Daha fena olmuş şans işi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 97 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Evin21 (330 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 243 göst.
7 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 276 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Meriiiii (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 623 göst.
24 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Alfa anne. (687 puan) tarafından soruldu

381,268 soru

11,413,863 cevap

34,960 kullanıcı

...