0 oy
174 göst.
Aile kategorisinde (2,817 puan) tarafından
Çok sık uyanıyo 11 aylık nasıl gece emeyi bıraktırcam 

12 Cevaplar

0 oy
(159 puan) tarafından
19 aylıkken komple meme biraktim 
(2,817 puan) tarafından
Bende yaşına girince bırakmak istiyorum
-Reklam-
0 oy
(3,559 puan) tarafından
19 aylık hala gece beslenmesi var canım
0 oy
(76 puan) tarafından
15 aylıktı hamile olduğumu ogrendim ve dediğiniz gibi sadece emmek istiyordu hiçbir şey yemiyordu. Bende memeyi biraktirdim. Şimdi 21 aylık gece bir kere uyanıyor devam sütü veriyorum geri uyuyor 
0 oy
(785 puan) tarafından
21 aylıkken sütten kestim gece beslenmesi de bitti şuan maşallah sabaha kadar kesintisiz uyuyor saat 9-10 gibi kalkıyor gecede 10 buçuk gibi yatıyor 
(1,176 puan) tarafından
Aynı aydayız sizinle ama bemim bebeğim gece uyanıyor 2 kez mama mama diye bagırıyor o an ne yapmalıyım
(785 puan) tarafından
Ben anne sütü veriyordum mama hiç kullanmadım bir sabah göğüsümun ucuna salça sürdüm uf olmuş kanadı hasta oldu dedim dokunmadı bile gece de kalktı istedi onda da peçeteyi gösterdim bak hasta dedim geri suyunu içti yattı şimdi arada gece kalkarsa sulugunu ulaşabilecegi yere koyuyorum kalkıyor içiyor geri yatıyor
(785 puan) tarafından
Su içmesi iyi oldu gece çünkü konteyner da kalıyoruz sıcak oluyor geceleri susuyoruz
0 oy
(8,934 puan) tarafından
Uyku eğitimiyle 11.ayda bıraktım 1 aydır benden mutlusu rahatı yok sık uyanan bebek acıktığı için değil alışkanlıktan kalkar
(2,817 puan) tarafından
Nasıl bi yol izledin canım
(96 puan) tarafından
Seninle aynı başlamışız benim kız da 11aylık bende memeyi bıraktırıp uyku eğitimi verdim uyanmaları var ama ben yanına gitmeyince geri uyuyor 10 dk ya gece sadece 12 de biberon veriyorum
(8,934 puan) tarafından
Uyku egitimi verdim cnm ilk 3 günü çok zor oldu 3 gun sonra egitimi tamamlandiginda uyandığında mama vermedim uyumasını bekledim 10 dakika içinde uykuya geri dalıyor artık önce uyku eğitimini verirsen gece beslenmesine gerek kalmıyor seninki emiyormus memede uyutma asla uyumaya calisirsa zorla uyandır emmesi bittikten sonra uyut
0 oy
(1,799 puan) tarafından

4 aylık filandi bıraktırdik gece beslenmeyi

0 oy
(283 puan) tarafından
İhtiyacı olduğu için kalkıyor mecbur kalkacan. Hiç karışmafım biyolojik durum bu ihtiyacı vat ki kalkıyor 1 yaşından sonra bi tık azaldı 1 buçuk yaşında bi tık fçdaha azaldı 21 aylık şimdi bazen kalkar az yediği.zamanlar kalkıyor. Yatmasına yakın yulaf yoğurt yedir tok tutsun eğer.kalkarsa da kalksın. Kendisi bıraksın sen müdahale etme
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Kızım 1 yaşında emmeyi bıraktı biberon da tutmadı o yüzden artık gece beslenmiyor yani kendi de uyanmıyor cok iyi oldu 
0 oy
(2,660 puan) tarafından
Ben 18 aylik tum disleri ciktiktan sonra gece emzirmeyi yavas yavas kestim. Emmeye kalkmasi ac oldugundan degil dis sancisini hafifletmek icin. Daha kucuk zaten.
0 oy
(318 puan) tarafından
Emzirmeyi bırakmadan maalesef çok mümkün değil. Hem uyku hem gece beslenmesi olayını bitirmek için emzirmeyi bırakmanız gerekiyor. Benim oğlumda o aylarda saat başı kalkardı, sonra emmeyi bırakınca hem gece hiç uyanmadı uykusu düzeldi.  Gece 12 de sadece 1 kez mama iciyor. Tabi sizin bebek kucuck daha memeyi bırakmak icin
0 oy
(2,208 puan) tarafından
6.aydan sonra kendi bıraktı gece beslenmeyi 
0 oy
(96 puan) tarafından
Canım benim kızım da 11aylık ben uyku eğitimi ve memeden keserek başladım iki haftadır o da  bende rahatım yine uyanıyor ama yanına gitmiyorum alışkanlık edinmiş ben gece 12 gibi kendim yatarken biberonla kaşık maması veriyorum sabaha kadar uyuyor gece beslenmesi bu aylarda çok zor maalesef kesilmesi gece 12 de biberon vermeyi 18aylıken bıraktıracam inşallah 12 den sonra kalksada bakmıyorum mızmızlık yapıp geri uyuyor 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 200 göst.
16 Şubat 2023 Aile kategorisinde 3mhnads (1,956 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 96 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 394 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,176 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.