+1 oy
550 göst.
Diğer kategorisinde (10,978 puan) tarafından
Ben mesleğimi çok yapamadım.Evlendigim gibi bebek olunca da öyle devam etti.

Dün bir kaç işim vardı resmi dairede.

Dairenin bölüm başkanının yanına gittim.İslem yapılırken ,hanım efendi bilgisayardan nerden gördü bilmiyorum ama bana siz öğretmen misiniz dedi.Guzel bir şekilde yapmaya imkanım olmadigini anlattım.Baska bir kattan evrak gerekti .Gittim aldım.

Gelince hanımedendi açıklama gereği duydu.annesinin de öğretmen olduğunu ve öğretmenlere çok saygısı olduğunu anlattı.Kusurabakmayin hocam sizi yorduk dedi.İslerim haloldu , teşekkür edip iyi günler dedim ve yanından ayrıldım.O anda başka biriyle gorusuyordu .Arkamdan iyi günler hocam diye bağırdı.Haliyle diğer çalışanlar dönüp baktılar.

Bu hissi hissetmeyi unutmuşum :) Çok hoşuna gitti.

12 Cevaplar

+2 oy
(5,774 puan) tarafından
Bende öğretmenleri çok seviyorum en sevdiğim mesleklerden biri ☺️
(5,774 puan) tarafından
Olsun en azından o makama gelebilmişsin istediğin zaman yine çalışıp yapabilirsin ☺️ elbetteki zorluğu olacaktır ama çok güzel meslek bence. Hayalimdeki meslekti :):)
(10,978 puan) tarafından
Unutmuşum vallahi o hissi.o kadar hoşuma gitti ki.
(5,774 puan) tarafından
Gitmez mi ben okurken bile içim bir hoş oldu ☺️
(10,474 puan) tarafından
Sev beni hafsaaa sev beniii❤️sevenimiz nadir oluyor özgecan genel olarak insanlar düşman bize
(5,774 puan) tarafından
Sevmez miyim❤️❤️❤️❤️ sevmeyenlerin kendileri ile sorunları olduğunu düşünüyorum :/
-Reklam-
+1 oy
(580 puan) tarafından
Çok duygusal bir his olmuş gerçekten senin adına çok sevindim bir kaç dakika da olsa kendini öğretmen gibi hissettiğin için. Keşke gerçekten mesleğini yapma fırsatın olsa hiçbir şey için geç değil emin ol 
(10,978 puan) tarafından
Tabi ki de geç değil fakat özel okullar ileri deneyim istiyor.atanma zaten bizim bölümde hayal.oylece kaldi
(580 puan) tarafından
Anladım canım hayırlısı olsun inşallah emeklerin boşa gitmez
+1 oy
(7,637 puan) tarafından
Çocuğun büyüyünce yap bence mesleğini canım bir kadının para kazanması kadar güzel bir şey yok.
(10,978 puan) tarafından
Tabi ki canım .data bizim onumuz diğer bölümler gibi açık değil.
(1,714 puan) tarafından
Hangi bölüm
(10,978 puan) tarafından
Tarih canim
+1 oy
(4,171 puan) tarafından
Bende tarih öğretmenliği mezunuyum kısa dönem özelde çalıştım ücretli öğretmenlk falan yaptım sonra evlendim özellere falan başvuru yaptım tamda o dönem pandemi patlak verdi okullar kapandı zaten o süreç öyle geçti üstüne hamilelik çocuk derken Bi daha yapmaya fırsatım olmadı anlattığın olay zaman zaman benim de başıma gelir Bi ara hastaneye gitmiştim öğretmenler gününüz kutlu olsun dedi doktor bende şaşırdım mutlu oldum yapmıyorum ama diye açıklamaya giriştim yapmasanız da öğretmen değil misiniz sonuçta dedi ☺️❤️
(4,171 puan) tarafından
Aynen öyle canım özel okullar hem deneyim istiyor hem de affedersin kö.pek gibi çalışsın her işi yapsın diyolar maaşı da az veriyolar benim çalışan arkadaşlarım var misal derse de giriyor rehberlik de yapıyor dershanenin kağıt evrak işlerini de yapıyor yani özel her anlamda kullanıyor insanı dediğin gibi bizim bölümden atama da hayal zaten milyonlarca mezun var hala da okuyanlar var ya sırf herkes üniversite mezunu olsun diye ülke okumuç işsizlerle doldu taştı kapat o bölümleri de ki zaten bu bölümlerden şu anda milyonlarca mezun var elimizde dahssına ihtiyaç yok mesleki bölümler aç inan şimdiki aklım olsa meslek edinirdim kuaför güzellik uzmanı falan olurdum  şu an kendi işimin patronu olmuştum belki de
(10,978 puan) tarafından
Aynen vallahi canım.bende dershanede o dönem yaptığımda hem derse giriyordum ,hem eğer bir öğretmen rahatsizlanirsa onun yerine bakıyordum.donem arası tatil oldu 1 hafta müdür beni çağırdı gel özel kalemlikte dur dedi .o ara oradaki arkadaş izne ayrılmıştı.bir de gittim orada durdum .Müdür benden çay bile istiyordu.
(4,171 puan) tarafından
Ayy bak gel de delirme o kadar sene okuyup emek döküp çay hizmeti yap sonra da kesinikle küçümsemek için demiyorum işim o olsa seve seve yaparım ama beni öğretmen olarak alıp da çaycı olarak kullanırsa çıldırırım tabiki bende Bi ara Bi iç giyim pijama  firmasında çalıştım okurken mağazasının sahibi git bana sigara al gel dedi ertesi gün çıktım işten ben kimsenin sigarasını almak için gelmedim diye beni satış danışmanı olarak almışsın banane senin sigarandan git kendin al değil mi
(10,978 puan) tarafından
Ama dediğin gibi .atama yok .olsa da atanan o kadar az ki.ozel okullar zaten belki 10 senede bir değişiyor tarih öğretmeni.fakat her sene binlerce mezun veriyor üniversiteler.iste bu yüzden öğretmenim ama kasiyer olarak çalışıyorum ,öğretmenim ama şunu yapiyorum oluyor.Napalim aç mı kalalım.Bende neler yaptım .kaç farklı yerde çalıştım.
(1,262 puan) tarafından
Bende kendime yer alayım şurada tam da sizinle aynı durumdayım:)
+1 oy
(17,925 puan) tarafından
:) ya ben bile mutlu oldum mesleğini yapma şansın yokmu belki bu sana ilahi bi mesajdır ❤️
(10,978 puan) tarafından
Şu an ne yazık ki yok canım.cunku hep bakıyorum iş ilanlarina arayan bir okul var mı diye.
(17,925 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım
+1 oy
(2,056 puan) tarafından
Ben de nasipse yeni eğitim öğretim yılında eski okulumda başlamayı düşünüyorum.  O kadar özledim ki o günlerimi. Meslek lisesi zordu ağlardım bazen yorgunluktan,yoğunluktan ama yine de güzeldi.  Hala konuşurum öğrencilerimle.  Çok güzel bir meslek. Rabbim hepimize layığıyla yapmayı nasip etsin. Hocam dendiğindeki o hissi çok iyi anladım  :) ❤️
(10,978 puan) tarafından
Evet .butun gün yüzümde o gülümseme ile dolaştım.
+1 oy
(1,574 puan) tarafından
Benimde öğretmenlere saygım sonsuz. Gerçekten kutsal bir meslek. Onca çocuğa sabır etmek, onca gence bilgi aktarmak kolay iş değil gerçekten. 
(10,978 puan) tarafından
Değil de yapamıyoruz ki
(1,574 puan) tarafından
Allah mesleğini yeniden yapmayı nasip etsin diyelim o zaman canım :)
+1 oy
(3,590 puan) tarafından
Bölümün ne canım bana da hangi ortama girsem öğretmen misiniz diyorlar ama ben öğretmen değilim başka bi alan okudum yine de o his güzel :)
(10,978 puan) tarafından
Tarih canim
+1 oy
(6,053 puan) tarafından

Yorumlarını görüyorum hep mantıklı şeyler yazıyorsun bi bilgelik öğretmenlik edası vardı zaten sende.İnşallah birgün mesleğine devam edersin Özge hocam :D

(10,978 puan) tarafından
İnşallah canım .gerçekten çok isterim.
+1 oy
(119,578 puan) tarafından

sen ogretmenmisin:O

(119,578 puan) tarafından
ne ogretmenisin amaan hic bilmiyodum su uygulamada tek benmi lise mezunuyum hocam☹️
(1,278 puan) tarafından
Bende liseli :) Özge bacım ben seni güvenlikçi diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyorum demek ki. Ama bu naif meslek size yakışır
(10,978 puan) tarafından
Yok yavrum ben okudum.sonra çok az çalıştım bebek filan olunca bıraktım.zaten dershaneydi.o zaman eşim bana ben senin arkandan şehir şehir gezemem dedi.zaten atama da yok ya.sonra biz bir al aşağı olduk.o vakit bayan güvenlikler çok moda.ihtiyac var bayan güvenlik yok.bizim enişte de güvenlik.bana dedi ki gel seni de yapalım zaten atancagin yok dedi.babam da beni böyle üniformali bir işte görmek Cok istiyordu.hep derdi .çok güzel okudun ama keşke polis olaydın diye.hatta beni lise bitince filan polislik sınavına bile soktu babam.bende fırsat bu fırsat iş imkanı diye bir de güvenlik sertifikası aldım.onu da babamın gönlü olsun diye silahlı aldım.bir dönem onu yaptim.o yetmedi düğünlerde foto çekimi yaptım :D sonram Afrika saç örgüsü ve rasta vs onları yapmayı öğrendim bir ara evimde hizmet verdim.bende iş.cok
(1,278 puan) tarafından
Aynen,her telden varmış :)
(10,978 puan) tarafından
Ekmek parası canım.ben hep derim ne iş yaparsan yap helal şekilde kazaniyorsan gerisi bos
+1 oy
(2,158 puan) tarafından
Bende öğretmenim ama şuan çalışmıyorum oğlumun öğretmeni veliler meslek tanıtımı yapsın diye bir etkinlik yaptı bende bir ders anlattım çok güzel bir duygu tabiki  
(10,978 puan) tarafından
Bizde yaptık onu :D ben babasına kaktirdim
0 oy
(700 puan) tarafından
Ben ogretmen değilim ama çoğu gören nedense benm bir öğretmen hissesi varmiş gibi görür hem konuşmadan hemde tipimden kaç kez bana öğretmen misin diyen  oldu birine hatta din hocasısiniz sandım demişti değilim desemde sizin dediğiniz gibi o an öğretmenmişim gibi güzel hisllerim oluyor o an keşke de olsaydım dedigim çok oldu 

Siz öğretmenimiz bence mesleğimize devam edebilirsinz çocuğunuz büyükse 
(10,978 puan) tarafından
Ne yazık ki ufak çocuğum var ve bakanım yok.zaten özel okula giriyorsun kresler verdikleri maaşı istiyor
(700 puan) tarafından
Keşke aileden bir bakan olsaydı neyse sağlık olsun okula başlarsa belki o zmn yapabilirsin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 298 göst.
25 Kasım 2021 Aile kategorisinde OgretmenAnnee (1,685 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 393 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Mekiye (1,217 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 592 göst.
+2 oy
10 cevap 332 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mrvyilmaz (589 puan) tarafından soruldu