0 oy
94 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (69 puan) tarafından
Arkadaşlar aranızda kalbi delik olduğu için ameliyat olan var mı ben oldum iyiyim çok şükür de gebelikte doktorum normal doğum yapma iyi değil dedi son haftalarda sezaryen için gün almaya gittim ordaki doktor da normal doğum yapabilirsin gençsin daha deyip normal doğuma karar verdi bebeğim altı buçuk aylık oldu ben kontrole falan gidemedim ama uzanırken çarpıntım oluyor kendimi çok yorgun ve depresif hissediyorum aort yetmezliği var ama hafif derecesiymiş bir belirti vermezmiş şuan ama doğum oldu ilerlemiş midir diye korkuyorum on gün sonraya sıra bulabildim ama ciddi bir şey mi acaba özel bir yere gitsem bilgisi olan cevap yazsın lütfen şimdiden teşekkürler 

5 Cevaplar

0 oy
(2,719 puan) tarafından
Bilgim yok ama ben olsam riske girmem sezaryan olurdum. Başka bir doktora daha gidip öyle karar ver istersen.
-Reklam-
0 oy
(2,446 puan) tarafından
Kuzenmin hem kalbi delik doğdu doğuştan hemde beyninde sorun vardı ameliyatlar oldu doğuma gelirsek 3 tane de normal doğurdu canım kızın baya kalp ameliyatı karnından boynuna kadar izi vardı göğüs kafesini tümden yarmislardi ona rağmen üç tane doğurdu 
(69 puan) tarafından
MaşAllah sorun olmamış demek ki bende normal doğurdum altı ay önce ama acaba bir zarar gelmiş midir ondan mı çarpıntım oluyor diye korktum
0 oy
(190 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Ben öyle doğdum  delik kapandı ama ben yine cesaret edemedim bebeğim de iriydi riske almadım sezeryan oldum
(69 puan) tarafından
Kendiliğinden mi kapandı şuan nasılsın gidiyor musun kontrole falan
(190 puan) tarafından
Evet kendı kendine kapandı. Senede bir gidiyorum çok şükür bi sıkıntı yok
(69 puan) tarafından
Çok şükür ben iki kere ameliyat oldum
(190 puan) tarafından
Öyle mi çok geçmiş olsun yaşınız kaç
(69 puan) tarafından
23 ama ameliyat olduğumda birinde 8 aylık birinde 2 yaşındaydım
0 oy
(226 puan) tarafından
Canım bu kalp kapacigi olanmi yani mitral yetmezlik diyolar 
(69 puan) tarafından
Allah razı olsun bu arada kontrollere falan gidiyor musun bi ilaç bir şey yapıyorlarmı mesela ben ilaç kullanmıyorum ama koşamıyorum zıplayamıyorum koşmak istesem nefes nefese kalıyorum başım dönüyor senin de öyle mi acaba
(226 puan) tarafından
Çocukken öyleydi koşarken çok yorulurdum spor çok yapamazdım,şuan ara ara carpintim olurdu,ilaclik bı durumum yok ama çarpıntı çok olursa ilaç vereyim dedi ama kullanmasanda bir şey olmaz dedi ,yani çok ciddi derecede degilsec,ben aldım ama kullanmadım.ama hep bı gucsuzluk var bende bundan mi yoksa cocuklardanmi bilmiyorum.gene bı kardiyolojiye görün istersen
(69 puan) tarafından
Bende sıra aldım görünücem de dediğin gibiyim bebeğim var ondan mı bilmiyorum ama gerçekten güçsüz hissediyorum kendimi önceden temizlikte olsun yürümede olsun iyiyim gider gelirdim şimdi bir şey yapsam hızlıca nefes nefese kalıyorum doğum yüzünden mi böyle oldu diye korkuyorum gebeyken de basınç artmış ama bir şey olmaz dedi doktor bakalım hayırlısı
(226 puan) tarafından
Canım panikte yapıyor olabilirsin doğumdan kaynaklı.ve inan kosturmaktan d vitamini folikasit vs felan hep düsmus benim.basim dönüyordu bayılacak gibi birden uykum gelirdi ,kafamın tepesi yanardı ,emzirmekten vs felan hep dengeler şaşıyor bazen ,değerlerine de baktır canım ,gitmisken vitamin vs bütün değerlerime bakın diyin
(69 puan) tarafından
Baktık iki ay önce herşey yolundaydi
0 oy
(6,057 puan) tarafından
Benimde kalbim delik hala ama ileri deerecede değil bunu ilk hamileliğimde de doktoruma söyledim kardiyolojiye yönlendirdi bir sürü tetkik yaptılar normal doğum yapabileceğime karar verrdiler ikinciyi hamileliğimde de hiç söylemedim zaten o da normal oldu yani benimki hayatımı etkileyen cinsten değil çok şükür. Ama sende mutlaka kardiyolojiye git çarpıntılarının sebebi bu mu değilmi öğren çünkü kadın doğum bunu bilemez. Hatta altında farklı bir sebep de olabilir veya normal de olabilir hamileliğin vermiş oldugu bir zorluk da olabilir 
(69 puan) tarafından
Doğurdum çok şükür bir sorun olmadı sen kontrole falan gidiyor musun koşman zıplaman konusunda doktor sınırlama koydu mu sana
(6,057 puan) tarafından
Yok cnm normal insanlar gibi herşeyi yapabiliyordum çok şükür iki doğumda da bi sorun çıkmadı hiçbir sınırlama koymadı doktorlar da
(69 puan) tarafından
Anladım çok geçmiş olsun sevindim iyi olmana

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 110 göst.
4 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Esra gezer (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 103 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Berf (6,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 332 göst.
26 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Esra gezer (18 puan) tarafından soruldu