0 oy
451 göst.
Aile kategorisinde (69 puan) tarafından
Eşim altın yüzük fotoğrafı attı anneler günü için alsın ben almasın demiyorum durumumuz kötü değil onlara da eşim bakıyor çünkü evin tek oğlu kayınbabam da çalışmıyor bende dedim ki kardeşlerinle beraber alın daha güzel bir şey alırsınız iki tane evli görümcem var birinin eşi müteahhit diyor ki ne alaka onların kendi evi kocaları da kendi annesine almak ister dedim sadece kocanın parası mı kadının da parası onların da o parada hakkı var neyse uzatmadan kapattım konuyu kendi anneme bir çöp bile almadım diğer anneler gününde de bu anneler günün de alsam biliyorum sorun çıkarır sizce ne yapmalıyım bir şey yokmuş gibj attığı yüzükler hakkında yorum yaptım çok güzel falan dedim ama çok kırıldım kendi anneme hiç değer vermiyor bana da para veren biri değil köşede hiç param yok lazım olduğu kadar iste falan diyor diğer türlü vermiyor üniversite mezunuyum altı aylık bebeğim var kpss den atanıp çalışacağım günü dört gözle bekliyorum başkasının eline bakmak çok zormuş 

15 Cevaplar

+2 oy
(8,404 puan) tarafından
Ben çoktan olay çıkartmıştım. Çalışmıyor olabilirim ama eve giren para ortaktır. Onun annesi varsa bende ağaç kabuğundan çıkmadım. Mecbur bana annem için para vermek zorunda. 
(69 puan) tarafından
Bende anneme hediye için kardeşlerimle konuşuyorum ordan karar verip para isticem vermezse olay çıkacak artık
(43 puan) tarafından
Yani ben de utangaç biriyim, mesela kendim için kolay bı şey isteyemem. Ama kendi ailesi için o kadar para harcayıp hediye falan aliyorsa ben de almak isterim. Paranın ortak olduğu konusunda sizinle hemfikirim. Gün içinde yaptığımız şeyleri dışardan biri gelip yapmıyor sonuçta. Bu işler için de emek, zaman, enerji harcıyoruz neticede.
(8,404 puan) tarafından
Kesinlikle öyle, eşit birşey almak zorunda değiliz. Eşim annesine yüzük alıyorsa. Ben kahve fincanı alırım, ama yine alırım.
-Reklam-
+1 oy
(2,126 puan) tarafından
Asla güzelmiş falan demezdim bence eşit davranmak çok önemli bu günlerde
(69 puan) tarafından
Napiyim ki sonra adım kıskanç geline çıkacak
(2,126 puan) tarafından
Çıkarsa çıksın bana ne eşim blyle bir şey yapsa haddini bildiririm ya ona da alınmayacak ya da ikisine de eşit yapılacak
Aynı şey kayinvalide için de geçerli. Anneme yaparsam ona da yaparım çok ayıp ikisini birbirinden ayırmak
(69 puan) tarafından
Kayınvalidem çok iyi bir kadındır bize iyiliği çok dokunuyor sanki ona alınmasından rahatsız olmuşum gibi algılanmasını istemiyorum ama kendi anneme de haksızlık geliyor bana
0 oy
(137 puan) tarafından
Söylemedin mi para ver hediye alacağım diye 
(69 puan) tarafından
Daha söylemedim kardeşlerimle konuştuk annem üst baş almak istiyordu para olarak vermeyi düşünüyorum kendi seçsin beğensin alsın para alıp anneme veririm diye düşündüm iyi mi sence
(137 puan) tarafından
Olur canım neden olmasın.  Sen söyle ağzınla. Yokmu diyo valla o hediyeyi aldığına pişman et. Onunki ana da seninki ne. Seni alana kadar mıydı.  Çok afedersin de yatmayı biliyo ya o zaman karısının anasına da saygı duyacak.  Öyle almayla olmuyor.  Bende büyük olay çıkarttım valla gecende iyi de yaptım aynı hediye konusuydu bizimkide
(69 puan) tarafından
Sizde mi aynı konudan tartıştınız canım
(137 puan) tarafından
Ya öyle değilde annem için canta aldım parayı verdi adamın surat oldu muşmulla. Bi betlendi bi görsen ne oluyor dedim birsey yok diyor . Benim ailem ne zamn konu olursa bu adam böyle surat asıyor hayır birsey de demiyor o zamn hep sinirleniyorum. Saydım saydım gecenin 3 e kadar. Normalde çok iyidir bak Allah razı olsun 4 senelik evliyizz hiç bir şiddet küfür alkol sigara Bile içmez. Benden korkuyor hastalaniyosun diyor üzemiyo beni ama benim elimde değil valla . Ama konu ailesi olunca ooooo bi değişir alır verir bulur.  Benim tarafım oluncada aliyo veriyor ama surat düşük iste
(69 puan) tarafından
İyi yaptın
0 oy
(2,779 puan) tarafından
Esin haksizlik yapmış benimki yapmazdi aliyosak ikisinede almiyosak hiçbirine
(69 puan) tarafından
En iyisi
(2,779 puan) tarafından
Sende anneni at ortaya seninkine aldik benimkine neden yok diye sorgula
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Asla ayırdım yaptırmam zaten eşime söylemem bile anneme hediye alacağım diye karışamaz bende ona karışmam istediğini alabilir.
(69 puan) tarafından
Hangi parayla arkadaşım
(4,390 puan) tarafından
Eşimin parasıyla tabiki;))
(69 puan) tarafından
Ben eşimin parasından bile bi haberim birikiminden bile habersizim maalesef
(4,390 puan) tarafından
Bilmiyorum eşim berber dükkanımiz var her hafta sonu kazandığı bütün parayı bana verir.Cebine alır harçlığını.Bana çok tuhaf geliyor eşinden para saklayan erkekler.
(69 puan) tarafından
Babasıyla yapar canım hesabını kitabını beni ailesi olarak görmüyor demek ki
0 oy
(753 puan) tarafından
2 tane beğenirdim biri annene biri anneme derdim 
(69 puan) tarafından
Aslında olması gereken de bu da neyse
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Yüzük neeyy bı tane yazma neyine yetmiyor 
(69 puan) tarafından
O yazmayı benim anneme layık görüyorlar galiba
(1,307 puan) tarafından
Hediyelerin eşit olması gerekiyor kendi annesine pahalı bir hediye alacaksa seninkine de o değerde birşey alması gerekiyor. Almıyorsa da olay çıkart burnundan getir belli ki çok susmuşsun
(69 puan) tarafından
Valla susmazdım normalde de artık kafam kaldırmıyor hangi biriyle uğraşıcam bilmiyorum çok iyi bir insandır normalde merhametli ailesine bağlı evine değer veren ama konu kendi ailesi olunca böyle kadın erkek ayrımı çok yapıyorlar benim anneme de değer vermiyor gördüğün gibi
0 oy
(1,731 puan) tarafından
Tek kelimeyle AA ne kadar güzelmiş ama aynı almayalım ya senin yada benim anneme biraz değişigini alalım Dalton kardeşler gibi olmasın derdim ne kadar güzel düşünmüşsün kocacım derim banada heralde pırlanta yüzük secmissindir helal kocama benim derim 
(69 puan) tarafından
Aynen bana diyor ki sana da senin oğlun alsın oğlum da altı aylık :))
(1,731 puan) tarafından
Hiç aşağı kalma annene ne alıyorsan benim annemede alacaksın de sana almasına çok takılma çünkü o sen onun annesi değilsin ama ağzıyla kutlayıp bir pasta alisada tabiki hoşluk olur
0 oy
(426 puan) tarafından
Çok güzeller hangisini alacaksan 2 tane al 2 annemiz var derdim 
0 oy
(1,420 puan) tarafından
Onunki annemi bitek seninki neymiş valla varya asla böyle birşeye sesiz kalamam dün benim eşimde dedi iki tane hediye bak annelere dedi olması gereken bu o neymiş öyle canım alırken bile aynı fiyata denk gelmesine dikkat ediyoruz ayrım olmasın diye 
(69 puan) tarafından
Olması gereken zaten bu da şimdi bunu ona anlatsan anlamaz onlara göre kadınlar evlenince artık anne babalarını siliyorlar galiba hiçbir şeyde hak sahibi olmuyorlar
(69 puan) tarafından
Ama kendi anneleri herşeyi hakediyor
0 oy
(1,193 puan) tarafından
Suç sende çünkü susuyorsun ben olsam çoktan kıyameti koparmıştım eşşek gibi bana para verecek bende gidip anneme hediye alırdım 
(69 puan) tarafından
Bende alıcam tabi verecek ama bi altın alacak kadar para da vermez canım
0 oy
(712 puan) tarafından
Ben olsam açık açık söylerim onun parası değil bana göre bizimde hakkımız var çamaşırı yemeği bulaşığı hep biz yapıyoruz 
(69 puan) tarafından
Ya ben aslında ona alınmasından şikayetçi değilim kayınvalidemi de çok severim bize çok iyiliği dokunmuştur benim zoruma giden ayrımcılık yapması
0 oy
(587 puan) tarafından
Kötü bir durum ya benimkide hiç almayalım derdinde ne gerek var diyor ama ben 2sinde almak istiyorum ufak tefek şeyler maksat gönül almak
(69 puan) tarafından
İkisine de almasak ben sorun etmezdim mesela geçen sefer almadık sesimi çıkarmadım alsam daha iyiydi tabi ama şimdi birine altın alıp diğerinden bahsetmemek insanın gücüne gidiyor
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Vallahi bayağı hoşgörülü karşılamışsın ben olsam kıyamet koparmıştım kendi çalışıyorsa eve bakıyorsa o parada senin de hakkın var sonuçta sen de evde çalışıyorsun çocuğa bakıyorsun yemek yapıyorsun çamaşır yıkıyorsun senin işin daha ağır madem öyle senin yaptığın yemeği de yemezsin yıkadığın çamaşırı da giymesin ya iki anneye de alınır ya da hicbirine
(69 puan) tarafından
Aynen defalarca kez söyledim aydan aya bana da para bırak diye istediğin bir şey oluyor da almıyor muyum diyor ya belki ben herşeyi senden istemek istemiyorum kenarda param olcak diye ödü kopuyor kısacası
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Ben kavga çıkartırdım kesin ve net. Benim aileme değer vermeyenin bende ailesine değer vermem. O annesinden doğdu da ben çöpten mi geldim. Güzelmiş gibi bir yorumda dahi bulunmazdım. İstediği kadar laf desin sende ondan ağır bas benim anneme ne alınacak de. Sustukça hep baskılamaya çalışırlar çünkü biliyorum. Eğer ki hala daha annene almazsa da tatsızlık cikartirsa da gitsin kendi versin yüzüğü peşinden bile gitme kim ne düşünürse düşünsün. Seni düşünen mi var da sen başkasını düşüneceksin aman üzülmesinler diye
(69 puan) tarafından
O kadar haklısın ki... İşte biz hep kimse kırılmasın tatsızlık çıkmasın diyerek büyütüldük şimdi de herkes bize laf geçirme hakkını Kendinde buluyor

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 547 göst.
8 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Nurgizem (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 436 göst.
7 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Tosbikkkk (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 338 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Nevbahar21 (557 puan) tarafından soruldu

381,704 soru

11,426,677 cevap