0 oy
150 göst.
Diğer kategorisinde (536 puan) tarafından
Yeni yeni ek gıdaya geçtik henüz tadım yapıyoruz. Kayınvalidem bebeğime çilek alıp suyunu tattıracakmış. 1 yaş altı bebeklere alerji riski yüksek olduğu için verilmez diye biliyorum. Bunu ona söylesem ona verdik noldu buna verdik noldu diyecek. Her bebeğin yapısının farklı olduğunu anlamıyor. 

10 Cevaplar

0 oy
(1,133 puan) tarafından
Hayır kesinlikle fıstık olsun çilek olsun bunlar verilmemeli benim oğlum 17 aylık hala vermedim 2 yaştan önce de vermeyi düşünmüyorum kendini ifade edebilsin diye 
(1,133 puan) tarafından
Rica ederim :)
(536 puan) tarafından
Eczane de satılıyor sanırım, Trendyol falan baktım ama çıkmadı.
(1,133 puan) tarafından
Yok eczaneden alırsın zaten internette görürsen güvenme bütün ilaçları eczaneden al
(536 puan) tarafından
Eczaneye bir hayli uzağım ya oraya bakayım dedim. Neyse hallederim canım tekrardan teşekkür ederim ☺️
(1,133 puan) tarafından
Rica ederim ❤️
-Reklam-
0 oy
(13,156 puan) tarafından
Kızım da yapmadı ama oğluma 9 aylıkken verdiğim de dudak kenarları ve sırtında kızarıklık olmuştu 
(536 puan) tarafından
Demekki her bebek farklıymış, gel de anlat..
(13,156 puan) tarafından
Kesinlikle öyle
0 oy
(12,748 puan) tarafından
Her bebek farklıdır canım belli olmaz ben 8 aylıkken veriyordum kızım
(536 puan) tarafından
Ya işte bende onu diyorum her bebek farklıdır. Birine olmadı diye ötekine de olmaz diye kural mı var
(12,748 puan) tarafından
Çilek kivi yumurta beyazı ben verdim 8cı ayda. Alerji fln aksi durum olmadı şükür
Yapay şeker bal tuz dan uzak tuttum
(536 puan) tarafından
Benim bebeğim daha 5.5 aylık. Çok acele ediyor
0 oy
(1,095 puan) tarafından
Kiviyle inek sütü de veremezsin mesela canım ama cahil işte 
(536 puan) tarafından
Bebe bisküvisine süt katacakmış. Ben marketteki bebe bisküvisi bile vermek istemiyorum Allahım yardımcım olsun. Neden karışırlar ki anlamıyorum
0 oy
(1,089 puan) tarafından

Nı nı nı :angel::P ben hepsini tattirdım alerji olmayınca hepsini verdim hapur hupur götürüyor şimdi 

(536 puan) tarafından
MaşaAllah :)
0 oy
(5,911 puan) tarafından
Çilek yapısı gereği çok alerjen bir meyve kesinlikle 1 yaşına kadar beklemenizde fayda var 
(536 puan) tarafından
Ben vermeyeceğimde kayınvalidem işte.
0 oy
(7,256 puan) tarafından
Hayır canım sen doğru biliyosun izin verme bak böyle küçük seylerile basliyo bu işler sonra arkasını alamazsın müsade etme kendi kafasına göre biseyler yapmasın çocuğuna elmanın armutun suyumu çıktı cilege gelene kadar neler var neler 1 yaş altı diye herşeyden kisitlamiyoruz dünya kadar şey yiyebilir bi kaç şey riskli ben annelik hayatında tek bişey öğrendim acele etmicen 
(536 puan) tarafından
Dimi yaaa ne bu aceleleri anlamıyorum ki. Hayır ona ne zaten. Yok kendisi vermişte ne olmuşta..
0 oy
(7,467 puan) tarafından
Benim oğlumun patlıcana alerjisi var şuan sadece onu yedirmiyom 
(536 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım
0 oy
(4,278 puan) tarafından
Benim bebegim de coklu besin alerjisi vardi. Cilegi 2 yasindan sonra denememize ragmen asiri oksurttu ve kustu. Suan 30 aylik bi kez daha denedik yine ayni oksurdu ve kustu. 

Cilek,kivi,yer fistigi,findik,patlican bunlardan en az 2 yasina kadar uzak dur. Sut hic verme.
(536 puan) tarafından
Sütt :)) hahahahah Allah bana yardım etsin. Cici bebesine katıp verecekmiş onu da. Ben de dedim süt sağlıksız onun yerine kefir ya da yoğurt yaparım diye unuttu söylediklerimi
0 oy
(134 puan) tarafından
Biz alerji testi yaptırmıştık cilege yoktu o yüzden verdim
(536 puan) tarafından
Anladım canım

İlgili sorular

+2 oy
24 cevap 326 göst.
11 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 300 göst.
16 Kasım 2019 Diğer kategorisinde ..Hilal.. (3,187 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 102 göst.
19 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 99 göst.
26 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde &Gamzelimin.Annesi& (1,125 puan) tarafından soruldu

381,771 soru

11,429,381 cevap

34,989 kullanıcı

...