0 oy
360 göst.
Diğer kategorisinde (831 puan) tarafından
Burdada varsa bildiği gibi yapsın.. sahibindenn de yorum yazamadım da burada sinirimi çıkarıyım dedim ya.

13 Cevaplar

0 oy
(10,085 puan) tarafından
Evet ya şoklardayim valla. Bizim evimiz yapildi yeni sukur kurtulduk kiradan 15inde son kiramizi vermistik. Allah herkese nasip etsin. Yeni evde alt katimi 20.000 e kiraya verdi emlakci gecen. 80 m2 evlerimiz
-Reklam-
0 oy
(156 puan) tarafından
Çok şey diyesim geliyor ama hangisini diyeyim ev kirasını mi uçan faturaları mı, günden güne artan gıdayı mı, artan tekstil ürünlerini mi, yine yükselen ilaç fiyatlarını mi, bezi mi hangisini diyelim. Yok olmuş bir ülkede yaşamak kadar zor bisi yok. Allah ıslah etsin diyeceğim de çığrığından çıkmış bir millet yola gelmez
0 oy
(4,707 puan) tarafından
Devlet suriyelilere surekli yardim para hibe edecegine ev sahiplerine yaptitim yapmalari lazim bizim ev sahibi normal de aidat icinde 35e oturuyorduk 73e zor ikna oldu beyfendi aidati da bize kitledi sorsan kiracinin yanindalar ama cogu kisi mahkemeyle ugrasmiyor bile 
(809 puan) tarafından
Neeeee  ben doğrumu okudum :////
(4,707 puan) tarafından
Hangisine sasirdin :)
(809 puan) tarafından
73 :/
0 oy
(282 puan) tarafından
Kenar mahalledeki standart 2+1 daireler bile 10-15 bin TL maalesef. Dolayısıyla tek asgari ücret ile kirada olmak çok zor.

Bizde kiracıyız. İnşallah ev almak için çabalıyoruz kaç yıldır. Aile desteği olmadan şakkkk diye alınmıyor maalesef. 
0 oy
(2,044 puan) tarafından
Tek kira olsa ülkede herşey pahalı birşeye elini atsana bu kadar para etmez diyorsun. Toz bezi olmayacak tişörtler 300 den aşağı satılmıyor, en iyi meyveler yurt dışına gider bize en kalitesiz meyve sebze kalır onlarda çok pahalı.   3 4 evi olanlar zaten onlara herşeye denmeli gözleri doymuyor. Allah şükrediyorum ki evim var. Önceden kiradaydim 1 sene önce oturduğum evin ilanını gördüm 10 bin koymuş oha dedim o ev kutu gibi asla 10 bin etmez ama ev sahibi aç işte. Pandemin ilk zamaniydi çoğu ev sahibi zam yapmazken o zam yapmıştı ona güzel bir ev bırakıp çıktım pişman değilim haketmisti :))
(831 puan) tarafından
Valla benim bu 4.evim 5.kez kiraya gidicez. Allah isteyen herkese hayırlı bir şekilde ev nasip etsin
(316 puan) tarafından
Ne yaptın eve merak ettim
(2,044 puan) tarafından
Amin. Valla bilerek zarar vermedik aslında, o sıra biz evlenmeden 1 ay önce deprem olmuştu TV duvarı monter ettik ama büyük vida kullanmak zorunda kalmıştik isteyerek olmamistik sonra tabi biz çıkınca adam köpürdü :) valla ilk de üzülmüştüm sonra hak ettin dedim evide boyamadan da çıktık
0 oy
(4,370 puan) tarafından
Allah merhamet versin gerçekten ya.
(831 puan) tarafından
Tek maaaşla napbiliriz ya prim mi gözlicez anlamadım ki şimdi 8 veriyoruz Eylül de ev sahibi kendi gelcekmiş daire bakıyorum minimum 15
(4,370 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah gerçekten çok zor.Devlet neden el atmıyor gerçekten anlam veremiyorum.
(831 puan) tarafından
Yani metrekare başına dairenin yaşına göre falan bir düzenleme gelse keşke de, gelmiyor. Gerçi yine yetmez bu pahalılıkta
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Bacım 2+1 kayınbabamın evi kiraya verdik 11 bine 17bin gerçekten çok fazla 
(831 puan) tarafından
Valla bana o bile pahalı geliyo babamlarda ev sahibi hemde avrupayakasında 5bin TL kira alıyorlar
(5,904 puan) tarafından
Bacım eski oturandır biz kiraya verdiğimiz zaman sorduk en düşük oturan yan binada 10bine oturuyordu evlerimiz m2 olarak şekil olarak sadece onun balkonu yoktu. 13bine oturanda vardı biz 11e verdik çünkü bizde ev aldık kredi ödüyoruz şuan ayda 24bin 5bine kiraya versek geçinemezdik
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Allah vicdan merhamet versin valla hayat zor insanlar dahada zorlaştırıyor
0 oy
(182 puan) tarafından
Anlamiyorum bende bu ev sahiplerini lan taş yanii ne gerek var o kadar para istiyolar sanki altin kaplama evker
0 oy
(3,445 puan) tarafından
Bu ay bizim kiramizda zamlancak o kadar çok korkuyorum ki esim 10.000 derse cikariz baska eve diyor evde yok ki ne olcak bilmiyorum valla insallah insafli davranir ev sahibimiz
0 oy
(119,519 puan) tarafından
asgari ucretli kiralayamaz o evi normal dairede degildir zaten kesin site ici falandir ortalama 10 15 arasi kiralar ev sahibi olarak yorum yapicam 25 bin tabiki yuksek bi rakam ama bi evede 6,7 milyon baglayimca insanda kiralari iyi olsun ister soyle dusun o evim jirasi 25 dir ama kredi odemesi 40 dir o yuzden herkez hakli 
0 oy
(2,999 puan) tarafından
Orda yorum yazsaydın daha iyiydi. Ev sahibiyiz, yıllardır kiracılarımız var genelde orta yolu bulup kira artışı yaptık hep. Sonuç ne oldu nankörlük, evi mahveden mi dersin, kira takan mı dersin. Şuanda hiç de öyle yapmıyorum, piyasa neyse o diyorum. Hayat pahalılığı sadece kiracılara değil, çoğu insan aldığı 1 kirayla geçinmeye çalışıyor, emlak vergisi gelir vergisi ıvır zıvır tonla şey ödüyor bir de. Hayat pahalılığını yaratanlar ev sahipleri de değil. 5 tane evi var vs gibi yorumlar görüyordum daha önce bu tarz postlarda. E o evi kiracılarla beraber mi yaptı ki adamlar kendi haklarından feragat etsinler. Herkes kendine göre haklı. Kiracıya destek olmak hükümetin işidir, ev sahiplerinin değil. Yaşanabilir ortam yaratmalılar.
(2,999 puan) tarafından
İstediğin yere yazıyorsan da alacağın cevaplara da tepki veremezsin. Herkesin seni pohpohlamasını bekliyorsun anlaşılan da hayatın gerçekleri böyle değil. Herkes kendinden sorumlu evet herkes de kendi hayatını kurtarma peşinde. Kiracı da ev sahibi de..
(831 puan) tarafından
Ben zaten postu tepki olarak açtım neyin kafasındasın ya pohpohlanmayı bekleyen kim bana buraya yazmasaydın diyen sensin valla sizin gibiler hayatını kurtarma peşinde değil milletin hakkını yeme peşinde işine bak
(2,999 puan) tarafından
Yoo sen başlığına bir bak da ondan sonra saldırıya geç. Tuzum kuru şükür evet. Okudum, yıllarca çalıştım, emeğimle ev aldım. Bundan utanacak halim yok. Asıl sen milletin hakkını yiyorsun şu başlığınla ve benim hak yediğimi iddia ederek… Ben bu postu yaşadığım kötü kiracı tecrübeleri nedeniyle açsaydım tonla tepki verirdin değil mi? Bencil olmayın. Ben ilk yorumumda da herkes kendine göre haklı yazdım ama siz asla kabullenmezsiniz bunu. Saygıyla konuşmayı bile beceremiyorsunuz, sonra da herkesten anlayış bekliyorsunuz.. Bu yediğin haklarla da sana ne ne kadar nasip olur onu da sen düşün. Şimdi hadi işine bak.
(831 puan) tarafından
Valla zaten böyle ev sahibi olup fahiş fiyatlara vereceksem evim olmasın benim babamda ev sahibi.(yarası olan gocunup yazmaz) Hak yiyen ev sahipleri üstüne alınıyor zaten sen kendin gocunmuşsun.
(2,999 puan) tarafından
ya he he..
0 oy
(105 puan) tarafından
Benim de evden çıkmam lazım, bu fiyatlardan çıkamıyorum. Ev sahibi kadınla da aynı apartmandayız ve ruh hastası kadın, takmış bana kafayı. Burada durmak strese sokuyor beni tekrar kapıma gelirse diye ama çıkamıyorum. Çıksam ayrı dert, kalsam ayrı dert. Allah bu vicdansız ev sahiplerini bildiği gibi yapsın. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 330 göst.
10 Ekim 2022 Aile kategorisinde Dilek6616 (5,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 187 göst.
5 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 537 göst.
27 Haziran 2022 Aile kategorisinde Bsmllah (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 252 göst.