0 oy
158 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,006 puan) tarafından

Kızım 1 gün boyunca fototerapi tedavisi gördü sarılığı 9 da iken çıkış verdiler hastaneden 

Ama bir türlü geçmiyor bir gün bakiyorum geçiyor gibi bir gün yine sararmış 

Yarın hastaneye götüreceğim 

Ama burada bana tavsiye fikir verecek olan var mı ben böyle yaptım da geçti diyen yine kızımı benden ayiracaklar diye üzülüyorum hastanede yatmaktan başka çözüm yok mudur:(bu arada kızım 47 günlük yani sarılığı baya uzun sürdü 

13 Cevaplar

0 oy
(10,575 puan) tarafından
1 saate bı emzir.emmiyorsa kaşıkla ver cnm 
(1,006 puan) tarafından
Maşallah sütüm iyi emmesi de iyi tazyikli olduğu için boğazına çok kaçıyor ve kısa kısa ve sık emiyor
Hastanede yattigimizda da doktorlar hiç umursamadı baktılar sütüm var zamanla geçer dediler bol emzir dediler öyle yapıyorum zaten
(10,575 puan) tarafından
Geçer cnm.ya inşallah
-Reklam-
0 oy
(1,276 puan) tarafından
Bizde 7 günlükken baktık olmuyor fototerapi de kaldı bir gece. Geçti şükür. Bize batıl olacak ama altın takın demişlerdi,sarılık için :) denemekten bir şey kaybetmezsiniz yada en mantıklı paso emzir bacım
(1,006 puan) tarafından
Bana
altın tak
Sarımsak tak
Sarı yazma ört
Kabak tatlısı ye dediler
Hepsini yaptım ama sarı yazma ortmedimzaten konteynırdayim sarı ışık yanıyor bütün gün aynı etkiyi görür bence
(137 puan) tarafından
Bilmiyorum onu canım ama yüzüne örtüyoduk.  Sık sık besle sürekli
(1,276 puan) tarafından
Bizimkine beyaz ışık takın demişlerdi bacım, acaba ondan olmasın
(1,006 puan) tarafından
Sarı ışık zararlı mı acaba
(1,276 puan) tarafından
Bilmiyorum ama bize beyaz ışık denmişti. İstersen bu konuda post aç , doktor eşleri var burada
0 oy
(44 puan) tarafından
Sık sık emzirmen gerekiyor yarım saate bir saatte bir emzir geçer inşallah geçmiş olsun 
(1,006 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım aynen öyle yapıyorum ama hem ishal hem kusmamiz var emdiği fayda etmiyor galiba
(44 puan) tarafından
Her emdiğinde kusuyorsa reflü de olabilir
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Sık emzireceksin canım yorumlardan gördüm sütün tayzikli geliyormuş süt pompasında en düşük modda çekim yapıp bebeğine kaşıkla içir şifa olsun inşallah 
(1,006 puan) tarafından
Aynen canım
İstiyorum ki dakikalarca emsin ama 2 dk falan emiyor boğazına kaçıyor biberon tutmuyor zaten mecbur kaşik
(2,119 puan) tarafından
Dr osman gönülal'ın tayzikli sütle ilgili bir videosu vardı onu izlemeni tavsiye ederim. Sütün bol bebeğine şifa olsun inşallah ben emziremedim inşallah sen doya doya emzir
(1,006 puan) tarafından
İlk çocuğumu bende emziremedim bu 2. De tecrübeli oldum
(2,119 puan) tarafından
Sağlıkla büyüt inşallah emmeyen bebek emmiyor canım malesef ilki ikincisi pek fark etmiyor
(2,119 puan) tarafından
Bir de canım sürekli ışıkta uyut bunun da faydasını görürsün
0 oy
(927 puan) tarafından
bizmki 1 ay surdu en sonunda kadinin biri yikama suyuna altin koy dedi sariligi 7ye dustu benmki ne emiyodu nede mama yedi zor bela kurtulduk
(1,006 puan) tarafından
Benimki emiyor yine geçmedi bende yediklerime dikkat etmeye başladım belki sütüm yaramiyordur diye
(927 puan) tarafından
maydanoz ye diyorlardi bi de onu dene inşallah gecer
(1,006 puan) tarafından
İlk defa duydum deneyim bunu da teşekkür ederim canım inşallah geçer
0 oy
(8,416 puan) tarafından
Hergun güneşe çıkar güneşte kalsın canım. Bol bol emzir.
(1,006 puan) tarafından
Şansa ya hava kapalı ya da güneş var ama fırtına kopuyor
Yarın bulutlu diyor inşallah bende güneşi görsem çıkaracağım aklımda bugün çıktık biraz yakaladık güneşi
0 oy
(2,809 puan) tarafından
Mama verdim emzirdim çok az şekerli su verdim şükür olmadı sarılık 
(1,006 puan) tarafından
Benim sütüm yeterli
zaten biberonda tutmuyor fazla sütümü sagmistim içmedi biberonla
(2,809 puan) tarafından
O zaman sık sık emzir saat başı
0 oy
(2,568 puan) tarafından
Bol bol beslemek tek cozum. Bazen anne sutu sariligi veya uzayan sarilikta olabiliyor.
(1,006 puan) tarafından
Nasıl yani sarılık benim sütten mi oluyor canım anlamadım
(2,568 puan) tarafından
Evet olabiliyor benim arkadasin kizi 4 aya kadar anne sutu sariligiydi.
0 oy
(414 puan) tarafından

Kan uyuşmazlığınız falan var mı cnm oda etkiliyor sarılığı. 

Mesela bn 0 pozitifim eşim b pozitif. Kızımda babasının kanını almış b pozitifti. Bzde sarılıktan baya çektik:( 3 hafta kuvezde kaldı mavi ışık açılıyordu. Hatta dr byle uyuşmazlık durumunda emzirmeninde tetikledigini söylemişti

(1,006 puan) tarafından
Yok canım eşimde bende a pozitif ayniyiz
0 oy
(71 puan) tarafından
Sık sık emzirmeye çalış aç kalmasın.bizim doktorumuz camın önüne yatırın güneşi o sekilde alsın demişti direk güneşe maruz bırakmadım camın önüne zibinla yatırdım bide sarılık için okuttum :) 
(1,006 puan) tarafından
Ablamda yeğenimi okutmuş
Ben konteynirda kalıyorum mecbur güneşi dışarda göstereceğim
0 oy
(93 puan) tarafından
Oğlum doğdu 1 hafta sonra 20 lere çıktı sarılık hastaneye yatirdilar dediğiniz işına orda Allah razı olsun biri dedi neden yaptırdınız 2.3 damla limon damlatin agzina direk düşürüyor neyse emzirmeye girdiğim de gizlice limonu 2 damla sıktım agzina 1 gün sonra bebeğimi çıkardılar:)) şuanda 7 yaşında
(759 puan) tarafından
Yenidogan bebege su bile verilmez limon tehlikeli değil mi :(
(93 puan) tarafından
Bize öyle dediler ve yaptık hiç bir problem olmadı:))
(759 puan) tarafından
İyi ne güzel vermeye devam edin :)
(93 puan) tarafından
Vermeye devam etmeye gerek yok oğlum 7 yaşında şu an yukarıda da yazdım
0 oy
(11 puan) tarafından
Benim bebeğim de ayni senin gibiydi 1 gün yattı çok üzülmüştüm. Sariligi uzunda sürdü hastaneye götürmeye korkuyodum bidaha alirlar diye bi taraftanda ya bisey olursa götürmedim diye korkuyodum ama uyunıyosa kendiliginden ve emiyosa sık sık korkma bi kaç güne geçer. Benim oğlum iki aylık oldu anca geçti şuan 3 aylık elhamdülillah bi sorun yok. 
(1,006 puan) tarafından
Hiç uyumuyor desem yeridir çok az uyuyor hiç bir işimi yapamiyorum sadece gece 4,5 saat uyuyor uzun onun dışında gündüz 5 dk,10 dk bende aynı korkudan götürmek istemiyorum
Zaten ilk cocugumda yoğun bakımda 12 gün kaldı bu da 1 gün kaldı insan korkuyor artik
0 oy
(759 puan) tarafından
Nw kadar doğru bilmiyorum ama sarı şeyler geçirir diyorlardı benimde tesadüfen çocuğumun battaniyesne kadar çoğu hastaneye götürdüğüm şey sarıydi sarılık olmadı hiç ama önlem için annem besigine uyurken sarı yazma kapatmıştı 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 112 göst.
12 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Lotus26 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 37 göst.
6 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde busra01busra (1,006 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 80 göst.
28 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sultan80 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.
23 Ocak 2024 Diğer kategorisinde birerkekannesii41 (98 puan) tarafından soruldu

381,714 soru

11,427,831 cevap

34,987 kullanıcı

...