0 oy
129 göst.
Diğer kategorisinde (30 puan) tarafından
Kızlar doğum yapalı 24 gün oluyor.coksukur bir kızım oldu.cok huysuz ve sınırlı bir bebek. DHA 3 haftada o kadar yoruldum ki .üstelik kolik hep ağlıyor . tansiyon yüksekliğinden 37 hafta doğurdum ve çok zor bir amiliyat geçirdim.Rabbime büyük konuşmak istemiyorum ama o kadar zordu ki ikinciye bida cesaret edebileceğimi düşünmüyorum.belki şuan yeni doğum yapmış olmanın etkisidir bilmiyorum ama hakkımda hayırlısi olsun. nasıl korunabilirim.dha önce eşimde bende hiç korunmadik.iki senelik evliyim .yani geri çekilmeyle korunmustuk ilk zamanlarda ama onunda bir korunma yöntemi olmadığını söylüyorlar.bu arada emziriyorum da.emdigi süre zarfında hep emzirmeyi düşünüyorum.isimi şansa birakmak istemiyorum.en azından bir 10 sene falan geçsin.cocugum büyüsün.siz nasıl korundunuz ya da korunuyorsunuz.kaza kurşunu olur diye korkuyorum.tavsiyeniz nedir.emzirirken nasıl korunabiliriz hangi hap kullanabilirim

8 Cevaplar

+1 oy
(569 puan) tarafından
Spiral+ geri çekilme 
(30 puan) tarafından
Teşekkürler canım
-Reklam-
+1 oy
(2,011 puan) tarafından
Öncelikle geri çekilme korunma yöntemi değildir onu söyleyim. Sütün korur yalanlarina falanda inanma. İkinci çocuktan ziyade doğumdan sonra bir kadının rahminin toparlanması iki seneyi buluyor. Kendi sağlığın için korunman lazım. Şuan spiral taktiramazsin. Emzirirken kullanabilcegin haplar var doktoruna sorup ona başlayabilirsin. Yada eşin korunacak prezervatif ile. Eşine güveniyorsan tek başına prezervatif yetiyor bence biz iki buçuk senedir öyle korunuyoruz. Tabi en iyi markayı alarak :) yoksa oda sıkıntı 
(30 puan) tarafından
Hangi kondomu kullanıyorsunuz peki.hangisi iyidir
(2,011 puan) tarafından
Ok marka
+1 oy
(5,410 puan) tarafından
Kesinlikle spiral ile birlikte geri çekilmeyle korunun ve spiral için sürekli kontrole git. 
(30 puan) tarafından
Spiral taktirirken acımıyor mu çok korkuyorum
(5,410 puan) tarafından
Acımıyor diyorlar bi kaç saniyelik bişeymiş riske atma acırsada acısın çocuk doğurmak bakmak kadar zor olamaz
(30 puan) tarafından
Evet canım haklısın.alt muane beni hep çok korkuttu ama ikinci çocuk sorumluluğunu kaldiramam.
0 oy
(10,579 puan) tarafından
Spiralle cnm 
(30 puan) tarafından
3 kuzenimde spiralle kaldı.spiral taktırmak için kirkimizin.cikmasini mi bekliyoruz
0 oy
(4,723 puan) tarafından
Ben evlendikten sonra 9 ay geri çekilme ile korundum ve bıraktık hamile kaldım bile isteye 

3,5 yıldan fazla tekrar geri çekilme ile korunduk ve çok istiyordum eşim erken diye istemiyordu sonra bit iki kere korumadık şükür şimdi korumadık korumadık vel hasıl eşine güveniyorsan geri çekilmede bir koruma yöntemidir (bana göre)

Yeterki eşin güvenilir olsun ben doğumdan sonra da aynı şekil düşünüyorum 

Ha bide şu var hapla da sprellede hamile kalan nice insanlar var
(30 puan) tarafından
Yüzde yüz korunma yöntemi yok sanırım.esime güvenmiyorum canım .çünkü biz henüz bebek dusunmuyorken çok dikkatsiz davranıyordu.oylenhole derken ztn hamile kaldım
(4,723 puan) tarafından
Malesf ki değil hata diğer bölümde okudum geçen gün kartonları bağlamasına rağmen bir kadın hamilelik kalmış

Sende eşine güvenmiyorsan asla geri çekilme ile korunma benimki aşırı dikkatli sonda ben adamı kandırıdm bir kaç kere den birşey olmaz diye şükür ki oldu
0 oy
(149 puan) tarafından
Kondom iyi bir yöntem ama yumurtlama dönemi ilişki yapmamak da etkili bir yöntem 
0 oy
(469 puan) tarafından
Bende öyle diyordum inanılmaz zor oldu doğumum normal gerçekten zor bidaha asla dedim yapmam ama oğlum 5 yasında şuan hamileyim koca malesef dinlemiyor istedmi saygı duymuyor nasıl doğurgan diye düşünüyorum
(30 puan) tarafından
Hayırlısıyla bir avazda kurtul inşallah
0 oy
(917 puan) tarafından
Şimdi şöyle 4 tane korunma yöntemi var 

Sağlık ocağı da bilgilendiriyorum zaten 40ın çıkınca 

1cerazette emziren anneler için kontrol hapı

2-Üç Aylık iğne(Bu iğneyi yapıp 3 ay boyunca yaptırmıyorsun)

3Spiral

4-Prezervatif

Ben ilk hap tercih ettim 3 aylık iğne de 3 ay geçene kadar (yan etki olursa) yan etkisi de 3 ay sürüyor hap da hapı kesince etki de kesiliyor hap da etki olmazsa iğneyi 3 ayda 1 vurdu durum demiştim fakat benim hap da yan etki oldu kanamam bitmedi ama bu her kadın da böyle değil bünye meselesi ne hap ne iğne olmadı spiral istedim onda da kanama günüm hemen bitti taktıramadım ama eşim kendi korunuyor

Hap+prezervatif

İğne+Prezervatif

Spiral+Prezervatif

Olarak korunma da yapabilirsin ama en iyi sağlık ocağı bilgilendirir korunma yöntemlerle ilgili 
(30 puan) tarafından
Kırkım çıkınca sağlık ocağına bir gidiyim bakiyim ne diycekler.3 aylık iğneler koruma sagliorsa iyiymiş.
(917 puan) tarafından
Hapın iğnesi olarak düşün hapı saati saatine alman lazım 1 de içtiyse ertesi gün yine 1 de içmen lazım fakat dediğim gibi iğne de yan etkin olursa 3 ay sürer

İlgili bir soru bulunamadı

381,951 soru

11,434,461 cevap

35,002 kullanıcı

...