0 oy
487 göst.
Diğer kategorisinde (206 puan) tarafından
Eşim bugün izinli sabah Lahmacun yap yiyelim dedi bende tamam dedim kıyma al gel dedim gitti annesi babası alt katimizda oturuyor onlar bizim yemegimiz var siz yapın yiyin dedi diye eşim onlar istemiyor diye vazgeçti anne babamin yemeği var onlar yemez dedi bende tamam da biz yicez dedim anne babası için böyle yapması normal mi gerçekten mesele yemek değil linçlemeyin hemen

23 Cevaplar

+1 oy
(2,068 puan) tarafından
Onlarsız yemek istememiştir, sonuçta siz yiyeceksiniz annesi babası içinde başka bir zaman yapabilirdi. 
(206 puan) tarafından
Ya anne babası para için istemiyorum diyor yapıp yollasam yerler bunu oda biliyor cimrilikten yok dediler
(206 puan) tarafından
Bana göre saçma ama ya 2 çocuğu ve eşi var anne babasız yemek istemiyorsa evlenmeseydi ne saçma birşey
(2,068 puan) tarafından
Tabi ki saçma sonuçta sizin eviniz ayrı istediğin yemeği yersin. Çocuklarda heves etmistir yazık
-Reklam-
0 oy
(137 puan) tarafından
Hep beraber yemek istemiştir belki 
(206 puan) tarafından
Ama ailesinin bir adeti var beraber yemek yiyemiyoruz ayıp yapsaydk bile onlar üçü yiyecekti bende tek başıma çocuğumla yiyecektim beraber yemek yok
(2,006 puan) tarafından
Aaa çok değişik neden öyle hepiniz aynı sofrada yemiyormusunuz
(137 puan) tarafından
İlginç
(206 puan) tarafından
Eski adetlerini sürdürüyorlar daha neler var neler
(137 puan) tarafından
O ne öyle be . Al yap kendin ye çocuğunla.  Belki canımız çekti
0 oy
(612 puan) tarafından
Ayy ne alaka ne alaakaaaaa sizin canınız istemiş olamazmıymiş 
(206 puan) tarafından
Oğlum çok sevindi oleeyy felan dedi çünkü çok seviyor
0 oy
(150 puan) tarafından
Bugün siz yeseydiniz başka gün de beraber yerdiniz hiç bir şey de olmazdı bu erkeklerin kafası düz mantık çalışıyor canım üzme kendini 
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Nasıl kocalar var şaşırıyorum tamam evet vermek isteyebilir ama yemekleri var diye yapmamak ne demek sen ve cocugun insan degil misiniz çok tuhaf yinr verseydi kaynanan gile yarin yerlerdi vallaha ben acayip sinir olurum oylesine 
(206 puan) tarafından
Bende çok sinir oldum çok saçma
0 oy
(297 puan) tarafından
Hani güzel bi yemek olunca insan paylaşmak ister ya canım öyle düşünmüştür. Senin de canın çekmiş haklısın ama öyle düşün insanın boğazından geçmez 
0 oy
(3,030 puan) tarafından
İyi niyetli düşünmek istiyorum, hamurunu vs sen yapacaksan belki yorulma hafif bişeyler de yeriz biz demek istemiştir. :/
0 oy
(13,426 puan) tarafından
S.....mayada onlarsız gitmesin. İnsanın zorla ağzını bozduruyorlar onlara biraz gönderirdi veya başka zamanda onlarla yapardı benim eşim biz hamile iken güzel bir şey yapsak fazla yap annemlere de götüreyim derdi ( tam tersi olması gerekiyorken) ama yemeyiz deseler siz bilirsiniz der en fazla istemeseler de ısrarla götürür veya yerken bir daha arayıp çağırır 
(43 puan) tarafından
Yok karşim nerde öyle düşünceli insan. Ben hamileyken kayınvalidemde yemek yapmaya niyetlendik, yiyemeden nerdeyse ağlayarak çıktım evlerinden. Bır de eşim torunlarıni görsünler falan diyince, diyorum sanki bayılır ya torununa.
(206 puan) tarafından
Benim eşim de öyleydi doğum yapmıştım 3 üncü gündü yemek yapardim kaynanam alıp aşağıya götürürdu
(13,426 puan) tarafından
Hiç unutmuyorum bir gün karnıyarık yaptım pilavda yapmamıştım kaynanamlar geldi yarısını bölüp onlara verdik eşim ise gitmişti gece kendime poğaça yapmıştım tekrardan bir kere de pizza yaptım götürüp verdi geldi onların fırını yok diye. Ama başka bir zaman biz gittik kaynanam yanımda canımız çekti kıymalı mantı yaptık yedi. bu üç anıda da hamileydim :)
0 oy
(526 puan) tarafından
Yorumlarda gördüm de çocuğun lahmacun yapılacak diye çok sevinmiş ona rağmen yaptirmamışya . Ben ağzıma geleni sayardım. Sanki göbeği anasigille kesilmiş. Evlenmeseydi süt kuzusuuu. Sinir oluyorum böyle erkeklere yaaa . Senden yemek isterse git anneni em deseydin . 

Bi de şey gördüm yapılsaydı bile ben çocuğumla eşim annesigille yerdi ayrı yerdik diye . Ne alaka be sen onların öz kızı gibi sayılıyorsun ne diye ayrı yiyormuşsunuz 
(206 puan) tarafından
Ayıp mıs gelin kayinbabayla yemek yemezmiş
(526 puan) tarafından
Tövbe ya millet neresi ayıp sonuçta hiç bir şekilde haramsal boyut yok . Bunların cahil kafaları da beni bitiriyor
(206 puan) tarafından
Onların yaninda eşimle konusmam ayıp eşimin ismiyle cagirmam ayıp çocuklarım kucağıma almam ayıp isimlerini soylemem ayip :)
(538 puan) tarafından
Bu değigin şey vardı bı ara bizde vardı ama eskide kaldı kayın pederin gil nereli cnm bende eşimin amacasi gilee cekinirim yanlarında yemem ama kayntam bana izin verdi saygı yemek le olmaz kimsemiz yok tekiz eşimde dedi ayrı sofralarımı kurlcak evde birlikde yeriz yani
(206 puan) tarafından
Bitlisliler bende bitlisliyim ama bizde yok onlarda var böyle adetler
0 oy
(526 puan) tarafından
Yatmak istediğinde anneni de arayım mı yoksa yalnız yatabilir miyiz derdim ? Her şeyde başına kakar dururdum. Tuvalete giderken bile annensiz gidebilir misin derdim . 
0 oy
(737 puan) tarafından
Bazen benim eşimde yapar bosver sürekli yapmıyorsa dert etme 
0 oy
(4,723 puan) tarafından
Ben konuyu direk kendi tarafıma çekeyim bende isterim annem babamla yiyeyim ama yinede az olsa alır o gün kendi eşim çocuğum yesin bidahakinr daha fazla yapar hep beraber yeriz

Sende eşine de bu defa azda olsa yapıp yiyelim sonrada yine yaparız de
(206 puan) tarafından
Annem yarın yaparız dedi bende yarın yapmam bugün izinlisin evdesin yarın kim çocuklara bakacak kim kasaba gidecek dedim yapmam dedim
(4,723 puan) tarafından
Kız gitsin kasaba aldın kıymayı sende yarın biraz zorlanacan ama olsun ya yenemezlik yapmayın
0 oy
(2,591 puan) tarafından
Ben boyle kisilere emzikli diyorum. Madem onlarsiz bisey yapamicakti evlenmeseydi.
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Eşinin yaptığı ayıp annesi babası yemeyecek diye sizde mi yemeyeceksiniz yani 
(206 puan) tarafından
Öyle demekki
0 oy
(5,372 puan) tarafından
Eşin saçmalamış belki senin canın çekti hayret bişey
0 oy
(362 puan) tarafından
Yazdım yazdım sildim ya.. bı tane caksaydin ağzına...
0 oy
(223 puan) tarafından
Kesinlikle normal değil. Sonuçta eşi sensin siz istiyorsaniz yiyin.  Onlar da isterse buyurur gelirler yoksa çekirdek ailenle yersin. Ben böyle şeylere hiç gelemem ya. Linclenmekten korkmayın yazmak kolay yaşamak zor bazı şeyleri 
0 oy
(302 puan) tarafından
Çok saçma gerçekten siz yapardınız yerdiniz biraz da kayınvalidene ayırırdın verirdin o da sonra ısıtır yerdi ne var yani bunda vazgeçecek kadar bende olsam sinir olurdum evim ayrı kapım ayrı canım istemiş yaparım yaptığım zaman da ayırırım kaynanama gönderirim aşşağıya 
0 oy
(526 puan) tarafından
Kim ne derse boş, bazi erkekler ailelerine heleki annelerine taparcasına bağlılar ne yaparsanız yapın ne derseniz diyin değişmez bir kural
0 oy
(5,912 puan) tarafından
Lahmacun içli köfte mangal gibi yemekler kalabalık yenince güzeldir kötü düşünme bacım 
(206 puan) tarafından
Kalabalık yemiyoruz işte onlar beraber ben tek yiyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 236 göst.
16 Kasım 2023 Aile kategorisinde Yuska (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 178 göst.
1 Eylül 2023 Aile kategorisinde Eloff (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 127 göst.
1 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Cihataslanbebek (552 puan) tarafından soruldu