0 oy
335 göst.
Aile kategorisinde (261 puan) tarafından
Geçen gün paylaştım eşim bir kulüp danışmanı ve o kulüp başkanıyla (öğrenci) eşim sürekli iletişim halinde. Neyse bu kulüp için bir başka öğrenci şehir dışında bir etkinlik teklif etmiş eşimde kabul etmiş yani yaklaşık gidiş 10 saatlik yol. Ve topla  20 öğrenci tek sorumlu da eşim. Gidince konaklama vs yapılacak. Ama zorunlu bir etkinlik değil. Bende eşime dedim ki bak bu büyük sorumluluk Allah korusun yoksa birinize birşey olsa sorumlu de olacaksın kaldı ki ben 1 saat uzaklıkta ki yazlığa gidelim desem bahaneler uydurursun. Hem kendi tezin işin varken niye böyle birşeye girmiştin dedim. O da önce hak verdi sonra da ben yaparım dedi sne bilirsin dedim. Şimdi eşim beni ihmal edip el iyisi olup ( sadece işi için değil genelde) beni yok sayıyor. Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız. Git gide yalnızlaşıyorum. Arada bir bir şeylere götürür sonra da onu bir süre söyler. Ben kendimde giderim sıkıntı yok. Mesela dün tiyatroya gittik. Giderken de yolda giderken farklı stilde bir kız sigarasını yakıyordu. Eşimde ona bakıp güldü ne oldu diye sordum yok birşry deyip geçiştirdi. Ve ben aşırı sinir oldum ne oldu dikkatini mi çekti kız dedim. Eşime sen başkasına bakarken başkası da karına bakıyordu. Keşke dikkatini o erkeğe verseydin dedim. Birşey demedi sizce ben abartıyor olabilir miyim? 

9 Cevaplar

+2 oy
(4,454 puan) tarafından
Ya dışarı çıktığınızda kocalarınıza laf sokmak, nerde kime bakacak, nerde hata yapacak diye kollamak yerine güzel keyifli vakit geçirmeye odaklanmanız belki sizinle de daha çok vakit geçirmek ister
(261 puan) tarafından
Bu eşimin kusurunu aramak değil mi yaptığı yanlışları farketmek. O başkasına baktığında başkası da bana bakıyordu ama eşim görmedi bile. Tabi bir nevi sen başkasına bir başkası seninkine durumu. Hoş değil ama ben isterim eşim sağa sola bakmasın. Siz de istemez misiniz?
(4,454 puan) tarafından
Yooo öyle bi eğ kafanı önüne dümdüz yürü yolundan gibi bir isteğim yok. Belki kız komik bir şekilde yaktı sigarası. İkimiz birlikte güleriz öyle bir durumda. Birlikte etrafımıza bakarız. Birlikte görürüz birlikte eğleniriz. Kaldı ki başkası da size bakıyor olabilir. Birine benzetmiş olabilir. Ay biri bana bakıyor koşuuun komşular yapmaya ne gerek var. Saçma
(261 puan) tarafından
Peki :))
-Reklam-
+1 oy
(7,992 puan) tarafından
Başkası sana bakınca ne oluyor canım ? Demekki sende o kişiye bakmışsinki baktığını görmüşsün. Eşinden ne farkın kalmış? Bunun için sidik yarisina girmiş gibi olmuşsun.
(7,992 puan) tarafından
Ayy bide postlarin hep eşinle alakalı çok takmissin kafayi eşine
+1 oy
(3,590 puan) tarafından
En az 100 tane sadece eş postu açmışsin esine takıntılı bağlanmis olabilir misin canım belki fazla bunalmis olabilir başka bi hobi vs edinsen biraz uzak kalsan daha sağlıklı olabilir.
0 oy
(3,560 puan) tarafından
Abartmıyorsun sana bahane uyduruyorsa işi ile de alakalı değil izin verme kendi kafasına göre öyle hareket edemez. Herkese gelince şappur şuppur bize gelince yarabbi şükür oldu de . 
(261 puan) tarafından
Bunu söylediğim de ben suçlu oluyorum. Geçen gün diyor ki sen asla asla asla suçunu hatanı kabul etmiyorsun. Çünkü daha önce çok kabul ettim. Ettikçe de yine beni suçladı eleştirdi artık kendimi koruyorum diye şimdi de hatanı asla asla asla kabul etmiyorsun deyip durdu
(3,560 puan) tarafından
Burda senin yaptığın hata neymiş pardon? Minareyi çalan kılıfını da uydurmuş deseydin ben bir hata yaparsam farkına varabiliyorum sen ben bay mükemmelim kafasında geziyorsun aynaya geç kendi hatalarına bir bak başkasına da yükleme o hatalarını de
(261 puan) tarafından
Bunu fajrlı bir şekilde dedim. Ama kendisini o kadar mükemmel görüyor ki ben kendimi savunmam korumam onun eline bir koz olarak kullanıyor. Ama artık umrumda bile değil
0 oy
(177 puan) tarafından
Hayır abartmıyorsum haklısın bence kendimi geri çek. Ve her şeyi çocuğunla kendin yap ona ihtiyacın olmadığını göster bunu ona hissettir bence cinsellik konusunda da aynı şekilde uzak dur tepkini böyle ver sende onun için fedakârlık yapma
(261 puan) tarafından
Çocuğum yok henüz. Ama evet dediğiniz gibi yapıyorum. Mesela bugün sinemaya bilet aldım kendim için eşime de söyledim sen müsait değilsin diye sadece kendime bilet aldım. Öyle yapacağım. Bir süre kendimi geri çektim. Bugün çalışmaya gitti. Aslında hafta içi kendi işlerini yapsa hafta sonu da bize kalır. Ama o Başkalarının işlerini yapıp kendi işini bugüne bırakmış. Bana da sen evi temizle dedi bende hayır evi temizleyemem. Benim planım dışarıya çıkacağım dedim
(702 puan) tarafından
Bu adam okumuş akademisyen galiba sen de yaşı küçük bir ev hanımı misin eğer öyleyse dışarıdan oku güzel bir bölüm bitir bu adam bu kafayla yarın sana cahilsin seninle konuşacak konum yok da der fırsat verme yoksa o yer içer gezer sen evi temizler yemek yaparsın yapmıyorum dediğin ilk anlarda da kapıya koyar
(261 puan) tarafından
Evet eşim akademisyen. Eşimle aynı yaştayız ondan küçük değilim. Ayrıca aynı bölüm mezunuyuz yani bende üni mezunuyum. Ayrıca eşime maddi manevi ihtiyacım yok. Yani o beni asla ezemez ve küçük göremez. Ben sadece ona saygı duyup seviyorum küs kalmak istemiyorum ve alttan alıyorum. Ama eşim bunların farkında bile değil
(702 puan) tarafından
Eşin kendine bambaşka bir dünya kurmuş yani madem aynı bölüm mezunusun bence sen de akademisyen ol bakalım eşin erkekli gruplara seni sokup senin gibi anlayışlı olacak mı yanlış anlama üniv ortamında genç kizlar reşit oluyor ama akılları bir karış havada akademisyenlere aşık olan mi dersin ne ararsan var toz pembe görüyorlar dünyayı bildiğin ergenlik dönemi yani ama kesinlikle suç bulmuyorum onlarda çünkü daha küçük gözü acilmamislar eşinde suç yani bizim hocalar asla muhattap olmazdı ders dışı hani yaşlı vb hoca olsa neyse de gencecik adam yani yuva kurmuş kendi yuvasina odaklansin
0 oy
(664 puan) tarafından
Haklısın bence iyi yapmışsın 
0 oy
(297 puan) tarafından
Çok üstüne gitme kendine sosyal bir çevre kur ona bağımlı hissetme. Sen de gez toz o camdan çıkıyorsa sen bacadan çık ben de şuraya gidiyorum diye. Para harca bolca o zaman kendine gelir :D
0 oy
(43 puan) tarafından
Hepsinden bağımsız olarak "el iyisi olma" durumu başlı başına bir problem bence. Çünkü biz bunu babamda çok yaşadık. Hiç sevilmedigimi düşündürürdu bu bana.
(261 puan) tarafından
Evet el iyisi maalesef. Yani şöyle diyeyim kurbanda kendi kurbanımız yerine gidip dayısına yardım etmek isteyecek kadar. Ve bu daha bir tanesi
(43 puan) tarafından
Bu kafaları anlayamıyorum gerçekten.
0 oy
(15,336 puan) tarafından
Eşin böyle bir etkinlige katılmak isteyebilir. Sorumluluğu alıyordur.  Bu onun işiyle alakalı bişey. El iyisi olmak değil bence bu durum. Diğer durumları bilemem. Ama zaten sen eşinle hep problem yaşıyorsun. Hatırlıyorum. O seni yok sayiyo sen kendini kBullendirmeye çalışıyorsun gibi. O kendi ne isterse onu yapiyo senin anlattıklarına göre. 

Dışarıda kız komik gelmiş olabilir hakikaten. Kötü gözle bakmadiysa sorun etmem ben. Senin söylediğin söz daha kötü bence. Sen başka kadına bakarken başka erkek de senin karına bakiyodu falan. Hoş değil yani. Bence 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 518 göst.
19 Kasım 2020 Aile kategorisinde Aslı saray (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 647 göst.
2 Şubat 2023 Aile kategorisinde Mutsuzevlilik (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 542 göst.
27 Eylül 2020 Aile kategorisinde Emine zerrin (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 675 göst.