0 oy
102 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (71 puan) tarafından
Yumurtalıklarda basit yumurtalık kistleri var ama boyutu büyük baya. 3 tane yanyana birleşik en büyüğü 9 santimmiş. Hamile kaldığımda muayenede öğrenmiştim yaklaşık 2 sene önce o zaman sezeryanla alırız diyorlardı ama normal doğum yapınca kaldı. Hic küçülmüyorda hep büyüyor. 1 haftadır orada olan ağrı sebebiyle kontrole gittim 7cm falandı 9 cm olmuş düzenli aralıklarla büyüyor. Etrafımdakiler yaşın genç 26 yaşındayım sakın ameliyat olsa kür karışım falan kullan küçülür diyorlar. Doktor da ol kurtul diyor gidecek olsa 2 sene içerisinde giderdi diyor. Oğlum 21 aylık. Annemler burda o bakacak eğer ameliyat olursam ama hiç ayrı da kalmadık bu zamana kadar emiyorda. Doktora emdiğini söylemeyide unuttum o an. Zaten 2 yaşında kesecektim emzirmeyi. Şuanda çalıştığım için akşamları emiyor ve akşam uykusuna geçerken. Bu şekil kist ameliyatı olan oldu mu tavsiye ediyor musunuz 

7 Cevaplar

0 oy
(1,573 puan) tarafından
Soğan kürü çok iyi geliyomus istersen dene zararlı çıkmazsın bellimi olur küçülür baktın 
(71 puan) tarafından
Öyle mi yapsam acaba. Bu doktor para için ameliyat diyor olabilir mi hacettepe tıpa gittim çünkü çok pahalıymış ameliyatlar
(1,573 puan) tarafından
Yani dene cnm bi 15 gün fln belki temizler fayda gören çok.
-Reklam-
0 oy
(71 puan) tarafından
Bilgisi olan var mı
0 oy
(2,087 puan) tarafından
Çevremde olanlar oldu. Belli bir boyuta gelince ameliyatla almak gerekiyormuş. Benim de oldu doktor büyümeye devam ederse alacağım demişti.
(71 puan) tarafından
Anladım canım büyüdü mü peki daha sonra
(2,087 puan) tarafından
Yok canım tarlusal içtim adet oldum adetle birlikte patladı
0 oy
(649 puan) tarafından
Eşimin yengesi oldu rahimi falan da aldılar kadının idrar torbasını delmisler eve geldi 2 gün sonra tekrar ameliyat masasına yattı 1 aydan fazla yattı haftalarca sonta ile gezdi kadın daha yeni ayaklanıyor olucaksan eğer doktorunu çok iyi seç bacım kadın neler çekti onunki de yeni doğmuş bebek kafası kadar varmı düşün ne zamandır var bilmiyorum anlatmazlar öyle şeyleri bunlar ama karnı bilmem neyi komple birden gitti kadının 
(71 puan) tarafından
Ay Allah korusun çok üzüldüm ya. Benim kapalı yapacak yaparsa zaten ama hiç olmak istemiyorum
(649 puan) tarafından
Bacım senin icin en iyisi ne ise onu yap bir kaç doktora da git mutlaka Allah'ım şifani versin
0 oy
(34 puan) tarafından
Bendede kist var ama büyük değil arkadaşım soğan kürünü tavsiye etmişti hala yapmadım amaa
(71 puan) tarafından
Hm takip et canım bir anda büyüyor
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Oldum ,direndim ve Saraçoğlu nun bizzat yolladığı çayları içtim,fayda etmedi. Tek yumurtam alındı. Rabbim şifanı versin inşAllah 
(1,297 puan) tarafından
Kaç kere detaylı yazdım,sayfa kendini hep yeniledi. Merak ettiğin birşey olunca cevaplarım. Doktorum da Hacattepe yı derece ile bitirmiş biri.  Demem o ki iyi araştır. Boğulacaksan da büyük denizde boğul derler ya aynen öyle
(71 puan) tarafından
Ya canım kapalı mı oldun peki kaç cm di seninki nasıl ameliyat süreci. Ben 2 ay sonra emzirmeyi kesince olayım diyorum
(1,297 puan) tarafından
2 doktor kapalı olup duruma göre açılacağını dedi ama beni ameliyat edemiyeceklerini söyleyip, ameliyat olduğum doktora yönlendirdi. Karadeniz de seni yapda yapsa o yapabilir bu ameliyatı dedi bana.
Senin gibi emzirirken çıktı karşıma. 14 cm den yukarı değildi tam hatırlamıyorum ama. İlk gittiğim doktor ilaç la eriymeyi deniyelim dedi. Bende emzirdiğim için kabul etmedim. Düzenli aralıklarla kontrol altında kaldım.  O sırada mail attım Saraçoğluna. Çaylar kisti eritti 3-5 cm gibi birşey oldu. Ama sonra tavan yaptı 30 küsür olunca beni profa yönlendirdi. Hikayede öyle başladı zaten :) meğer bazı insanlara bitkiler de yan etki yaparmış
 En basitinden maydanoz kürü bile yapmam yasak benim. Benim de emzirmeyi kesmeye 2 ayım vardı mecbur oldum ameliyat. 4 gün emzirmedim ,hastaneden çıkınca pataloji sonucu gelene kadar da emzirdim. Olaki kemoterapi alırsam kesecektim mecbur zaten, gerek kalmadı şükür
(1,297 puan) tarafından
Direk açık oldum  bu arada.
0 oy
(603 puan) tarafından
9 cm baya büyük ya kürlerle gidecegini sanmıyorum bence ameliyatını ol ve başka doktorada gittin mi bunun için 
(71 puan) tarafından
Şehir hastanesine gitmiştim orada da ol dediler. 2 ay sonra bebeğimi emzirmeyi kesince olayım diyorum. Kesmek için daha bi girişimde bulunmamıştım direk kesememem yazık olur

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 31 göst.
19 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Bol gunesli gunler (727 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 434 göst.
5 Şubat 2023 Aile kategorisinde Lale030507 (266 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 88 göst.
6 Ekim 2022 Diğer kategorisinde denizimsi (6,510 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 116 göst.

382,419 soru

11,449,216 cevap

35,024 kullanıcı

...