0 oy
564 göst.
Diğer kategorisinde (28 puan) tarafından
Çıkardım makinaya atacaktım ocakta süt vardı sute bakayım dedim Allah'ım nasıl aldı bilmiyorum bir döndüm elinde emiyor hemen aldım ağzını yıkadım kusturdum çok korkuyorum evde tekim bu saatte ne yapcam ben bu arada 13 aylık 

22 Cevaplar

+4 oy
(266 puan) tarafından
Ambulans taksi akraba aıle eş aramak 
-Reklam-
+2 oy
(1,378 puan) tarafından
Yani buraya yazana kadar ambulansı arasana 

Buraya yazmak: evet

Ambulans aramak : hayır 
0 oy
(25 puan) tarafından
Ambulans arayın ihmale gelmez 
0 oy
(3,666 puan) tarafından
Ambulansı ara canım 
0 oy
(2,248 puan) tarafından
Hemen acile gidin, taksi çağırın gerekirse
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Taksi tutacaksın yada ambulans çağıracaksın hastaneye gideceksin acile gireceksin 
0 oy
(1,265 puan) tarafından
Deterjan tarzı kimyasallarda kusturmak çok tehlikeli. Bence hemen doktora gotur. Bişey yoksa da için rahat eder. Geçmiş olsun
(1,166 puan) tarafından
No no no asitlilerde kusturulmaz , bu tarz şeylerde kusturulup bol su içirilir
0 oy
(368 puan) tarafından
Ambulansı ara 
0 oy
(10,152 puan) tarafından
114 zehirlenme hattini ara sor
0 oy
(53 puan) tarafından
Canım Ne desem bilemedim parça ısırıp yuttuğuna Emin isen Tabii ki götür ambulansa ara bazen ambulans Taksi gibi gelip evden götürebiliyor bir de kusturmuşsun iyi mi kötü mü bilemedim ama kusturulmaması lazım diye duymuştum bol su içir İdrarla Atar belki Tabii dediğim gibi parça yuttuğuna eminsen mutlaka git doktora
(28 puan) tarafından
Parça yutmamis az bir ağzına almış bu arada ben kusturmadim kendisi kustu yanlışlıkla yazdım ya aklım başımda değil
(53 puan) tarafından
Iyi yutmamış şükür.  Sen daha iyi bilirsin Yinede atesine arada bak kusarsa falan hemen git doktora acile .
(1,166 puan) tarafından
Asit tarzı şeylerde kusturulmaz, kimyasallarda 2 saat içinde kusturulması gerek aklınızda bulunsun. Ardından bol bol su içilmesi gerekiyor
0 oy
(1,166 puan) tarafından
Bulantı, kusma, ishal gibi belirtiler olursa 112 ara canım 
(28 puan) tarafından
Aradım canım eğer kötü olduğunu hissederseniz acile guturun dedi
0 oy
(6,552 puan) tarafından
Yemediyse emmesinden bir şey olmaz. Zehir hattını ara sor 
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Bu beklenecek bir durum değil hemen acile gidin. 2 ay önce bende yaşadım bu durumu 16 saat gözetim altına aldılar. O yüzden hemen gidin hastaneye
0 oy
(408 puan) tarafından
Yoğurt yedir bol bol hemen uyutmatakip et götür gastaneye eminsen yutuguna tablete küçülme azalma varmı ağzının içinden bile anlarsın dolumuydu ağzı 
(28 puan) tarafından
Yok canım azıcık bir emmişti hemen bırakmıştı
0 oy
(4,434 puan) tarafından
eridimimi komple. benimki de bi iki yaladi da hemen yikadim agizni magzini. parmagimi sokup iyice.  hemen yakaladim ben
(28 puan) tarafından
Yok canım tablet duruyor bir tarafına sadece ağzını sürmüş
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Buraya yazana kadar doktora gitmek aklına mı gelmiyor yada burda troll musun 
(28 puan) tarafından
Aklım okadar var hanım efendi eşim şehir dışında burda kimsem yok bir çocuğum daha var gecenin bir saati öyle kolay olmuyor çıkıp hastaneye gitmek aynı hayatı yaşamadan oturduğumuz yerden konuşmayalım lütfen
(1,235 puan) tarafından
Canım benim eşimde bazen akşamları yanımda olmuyor hani temenni gece yalnız değilim ama işten çıkamayacağı zamanlar oluyor ama ben böyle birşey olsa hemen ambulans falan arardım bende küçük şehirde yaşıyorum bayburttayım keşke ambulansı arasaydın gelmemezlik yapmıyorlar zaten yaladığı şey çokta hafif birşey değil herkesin tepkisi ondan o da olmadı ailemden para alıp taksı bile tutardım
(28 puan) tarafından
Diğer çocuğum uyuyordu biliyorum hemen geldiklerini ama ikisini tek başıma nasıl alıp gidecektim onu da geçtim hastaneden nasıl gelecektim eve taksi demeyin binemiyorum travmam var
0 oy
(5,421 puan) tarafından
Allah yaridmcin olsun yine acile götür bide fairy mi tableti o poşetli yaa ağzına akmiş belki ayy inşallah bişey olmaz 
(28 puan) tarafından
Evet fairy canım evet sıvı tarafından emmiş ahhh bide okadar dikkat eden biriydim bir anlık oldu herşey
(5,421 puan) tarafından
Ah ah bişey oldumu cnm.bi sorun yok dimi
0 oy
(325 puan) tarafından
Benımkide yemişti bir yaşındayken ama birşey olmamıştı 
(28 puan) tarafından
Okadar korktum ki bide çok dikkat ederim asla birakmam öyle riskli şeyler bir an nasıl oldu anlamadım
(325 puan) tarafından
Anlıyorum seni canım benimkide fairydi  toz olanını bayağı dağıtmıştı.ağzının içini parmağımla bol su ile yıkamaya çalıştım kusturmaya çalıştım yoğurt yedirdim kayınvalidem görümcemler vardı bayağı kalabalıktı benımde bi an dalğınlığıma gelmişti
(28 puan) tarafından
Hastaneye guturdun mu o an
(325 puan) tarafından
Yok canım götürmedik
0 oy
(18,064 puan) tarafından
Ya acele edip ambulans aramak yerine neden buraya yazmak hemen git gerekeni yap lütfen
(28 puan) tarafından
Buraya hemen yazmadım canım belli bir süre den sonra
(18,064 puan) tarafından
E naptın gittinmi çocuk nasıl
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Bir sorun olmamıştır inşallah 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 197 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,591 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
7 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gammmze (1,321 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 228 göst.
18 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde nesibe4450 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 485 göst.
26 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Smyra17777 (512 puan) tarafından soruldu

383,016 soru

11,465,045 cevap

35,064 kullanıcı

...