0 oy
141 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (469 puan) tarafından
Oğlum 4 yaşında konuşmuyor sinirli el çırpar gibi hareketi var dönen seylere ilgisi var hani anne baba mama dede hani toplasan 10 kelime yok doktorlar eğitim şart diyor köydeyiz rapor ile eğitim alacak kurbandan sonra kiraya gitmeyi planlıyoruz bide şöyle bir şey durumumuzda yok bu rapor dil ve konuşma için çıkacak gelecek de işine askerligine okuluna engel olurmu bide köydeki bazi kadınlar konuşur ya falan diyorlar bilmiyorum cikmazdayim kafam çok karışık stresliyim hani başkaların dediği hic umrumda degil psikiyatri dr çocuk gelişim doktoru eğitim almalı diyorlar böyle olup eğitim alan cocugunuz varsa bilgilendirimisiniz

7 Cevaplar

0 oy
(2,006 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Doktorun dediğini yapmalısınız eğitim almalı dil terapistinden, 4 yaş baya büyük bir yaş artık konuşmaya çoktan baslamaliydi geç bile kalmissiniz bu konuda şimdiden egitime başlayın ki en azından ilk okula kadar akranlari kadar normal bir seviyede konuşmaya başlasın ki , ilkokul hayatı etkilenmesin ,ama şuan bu sorunu görmezden gelir ,nasılsa konuşur diye düşünürseniz hep geri kalır çocuğunuz ,ve bu aldığınız rapor belli bir süresi oluyor iki yıl gibi süreci dolunca rapor kalkar çocuğun geleceğini etkilemez ,siliniyor rapor , ama şuan rapor çıkarmaz ve dil terapisine gitmezse konuşma geriliğinden dolayı yaşıtları arasında geri kalır ve aradaki fark gittikçe açılır , bir an önce doktorun dediğini yapın bence dahada geç kalmayın canım 
(469 puan) tarafından
Teşekkür ederim cvp için
-Reklam-
0 oy
(1,687 puan) tarafından
Canim doktor gitur dediyse götür çünkü çocuklarda gerileme oluyor çok çocuk geliyor oraya hatta daha geçen birinin raporunu iptal ettiler iyileşti konudmya basladi diye askerlikte falan hiçbir konuda önüne çıkmıyor hani Allah korusun bedensel fiziksel bir engel olursa anlarım ama dil teyzem de kızı kekeliyordu önüne çıkar diye korktu götürmedi kızı beter kekelemeye başlayınca götürdü şimdi düzeliyor yavaş yavaş etrafa falan bakma 
(469 puan) tarafından
Teşekkür ederim cvp için
0 oy
(63 puan) tarafından
İnanki. BEnimkide 3 buçuk yaşında konuşuyor ama ve geveleyerek konuşuyor bazen dedikleri anlaşılıyor bazende anlaşılmıyor.bazi tanidiklarm yakınlarım kimi konusuyr Yavaş yavaş kimide  bbende öyleydim ilkokulda konuşmaya başladım diyor kimi si ..4 yaşını doldursun aynıysa eyer özel dil terapistine götüreceğim belki bende.boyle postlar çok çoğaldı eskiler de hiç ilgi alaka sifirdi konusurmus çocukları yada kafaya takmamislar hiç.biz ilgileniriz dortdortluk ama  genede dertleri bitmez...
(469 puan) tarafından
Teşekkür ederim cvp için
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Cnm,bnm oğlum 4 ay sonra 4 yaşına girecek ve kelime hazinesi çok az, çoğu şeyi elleriyle işaret ediyor ve anne bu bu diyor, Bikac kelime tek söylüyor baba,anne,su,gel,dede yani 1,5 yaş gibi geçen hafta psikiyatri ye gittik ve Dr ekran yasak, balık yağı, konuşmalı hikâyeler,ve akran ziyareti falan bizde akran ziyareti hiç yok, balık yağı veriyorum,televizyon,telefon,tablet ne varsa yok ettik evde hikayeli oyun falan yani arabaları konuşturma oğlum böyle de falan tek kelimeli falan diyince inanın 2 gündür bayağı zorluyor konuşmak için hatta bikac kelime öğrendi bile mesela 2 kelimeyi kullanmaya çalışıyor şuan hiç bilmemesine rağmen 4 günde falan evet,baba gel,anne at,bebek gel,su ver,topu at,diyor tabi bizde bayağı yardımcı oluyoruz zorlamadan yavaş yavaş hatta görsellerde ki hayvanları tanıtıyoruz ismini söyleyince hangisi o tanıyor ve sesleri bire bir taklit ediyor Dr gelişim olmazsa dil terapisine başlarız dedi inşallah gerek kalmaz KUSURA BAKMA UZUN OLDU MORAL OLUR BELKİ 
(1,070 puan) tarafından
Geçmiş olsun
(469 puan) tarafından
Teşekkür ler cvp icin
(63 puan) tarafından
Aynen canım valla dert oluyor  içinize.hem neden otizm düşünüyorsun ki canım tek sorunu konusmaysa açılır inşallah rabbim başka deet vermesin bizlere evlatlarımızı korusun bülbül gibi sakisinlar kafamızı sisirsinler..
(1,070 puan) tarafından
Rica ederim cnm
(1,070 puan) tarafından
Amin inşallah Allah başka dert vermez..
0 oy
(1,954 puan) tarafından
4 yaş baya geç. Köydeki kadınlarım ağzına bakmayın sakın. Ne kadar erken eğitim alırsa o kadar faydalı olur 
(469 puan) tarafından
Saol canım cvp icin
0 oy
(2,715 puan) tarafından
Merhaba eğitim alsa da almasa da tv telefon izliyorsa kesin, izletmeyin. Sürekli çocukların yanına katın. 
(469 puan) tarafından
Sagolun cvp icin
0 oy
(8,106 puan) tarafından
Benimde oğlum 4 buçuk yaşında ben 6 ay önce o raporu aldım ve benim oğlum senin oğlun kadarda geride değildi dili. Bende araştırdım ağladım zirladim rapor almam diye ama ne askerliğe nede memur olmasına engel değil sadece spikerlige rütbeli asker olmasına engel uzman çavuş astsubay vs. Benim bildiğim böyle ve çok sordum ztn rapor süreli ve süresi bitince siliniyo. Rapor alın konusmamasindan daha iyi rapor okula başlayınca akran zorbalıği psikolojisinde etkileyecek 
(469 puan) tarafından
Evet canım teşekkür ederim cvp icin

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 272 göst.
23 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Evramm (469 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 356 göst.
0 oy
1 cevap 48 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
12 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gul2727 (225 puan) tarafından soruldu

383,036 soru

11,465,498 cevap

35,065 kullanıcı

...