0 oy
60 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Oğlum 3 yaşında asla bir etkinlik yapmaz sabrı yoktur eskiden bişeyler yapardı yine ama büyüdükçe bıraktı her şeyi çok çabuk sıkılıyor dikkat dağınıklıgı var bir şeyin başında oturup da tamamlayamaz bu davranışı nasıl kazandırabilirim ona 

3 Cevaplar

0 oy
(393 puan) tarafından
Benim kızım da öyle 5 yaşında olmasına rağmen çok çabuk bişilerden sıkılıyor bir oyuncak al ertesi gün yüzüne bakmaz atar kenara bir etkinlik yapma süresi 2 dk fazlası yok seneye 1. Ne olucak bilmiyorum 
-Reklam-
0 oy
(111 puan) tarafından

Normal cnm erkek annesi olmasi zor :) benimde oglum oyle iki dkk oynar atar hatta getirir salonun ortasina koyar sonra heryere firlatmaya baslar. 

0 oy
(558 puan) tarafından
Benim kızım öyleydi doğduğundan beri sabırsız.5 yaşında şuan oturup birieyleri bitiriyor.Ama ben baya uğtaştım bir etkinliği ya da kirabı bitirebilmek için önce bitirelim sonra bunu yapıcaz vs uzun bir dönem yanında bitirtmeye çalıştım.Şuan yapıyor kendi.
(7 puan) tarafından
Benim oğlum hareketli de herkes işte dikkat eksikliği ve hiperaktivite var sanki diyorlar
(558 puan) tarafından
Benimki doğduğundan beri hareketli.Kızım diyemeden olup bitiyordu herşey.Hala daha yemek yerken duramıyor mesela sürekli başka şeylerle uğraşır  kalkar tekrar otururdu.İki yaşındaydı parkta tırmanırdı  ondan büyük çoçuklar tırmanamazdı.
3.5 yaş kadar oyuncakla oynamadı sadece bisiklet scooter bindi dışarda parkta çok iyi ama evde sürekli birşeyleri kurcalama oda iki ğç dakka ordan oraya sürekli.Yani oturması çok zordu süreç aldı tabiki ama başardı.Desteklemek şart.Bebekken kitap okutmazsı 3 yaşına kadar oluyamadımİlk başta çeker atardı ya da yırtardı .Biraz büyüyünce de bekleyemez sayfayı değiştirmeye çalışırken yırtar kitabın yarısı gelmeden kalkar koşardı.Çok uzum bir süreçte baya yol katetti.Kitap okusam bitirmemi bekliyor.Boyamasını bitirebiliyor.Oturup puzzle yapabiliyor.Bunlar çoğu için normal ama bizim için zafer.4 yaşından beri anca oldu tabi.Sabır ve istikrar çok önemli

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 47 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde Gizem eylul (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 35 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde Gizem eylul (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 259 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Eminebbk (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 54 göst.