0 oy
463 göst.
Diğer kategorisinde (8,106 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kizlar ne yapacam düşün düşün bulamıyorum oğluma ne yapsam sizce 10 aylık tarif verir misiniz 

15 Cevaplar

0 oy
(449 puan) tarafından
Tel şehriye çorbası içine domates rendeleyebilirsin 
-Reklam-
0 oy
(3,870 puan) tarafından
Bnde bekleyim surda 

Geçen kabak çorbası yaptım hiç sevmedi 
(8,106 puan) tarafından
Benimde kabak hiç sevmiyo gerçi ne versem sevmiyo
0 oy
(4,136 puan) tarafından
Ayyy benimkide 10 aylik dün ilk defa makarna verdim domatesöi domates vermiyo galiba..

Mercimek vermedim renk gelip yapsam vercem inşaAllah nezaman dogru bebiş 
(3,870 puan) tarafından
Bnm kızım 7 buçuk aylık ve çubuk makarna bile yiyor siz yemekleri püre halinde mi verdiniz
(4,136 puan) tarafından
Canim uzun makarna kestim kücükkücük yedi bende korkuyodum vermeye .. ama dün verdim
tarafından
Evet canım püre verdim önce pirinçli pütürlü verdim öğürüp durdu gözleri çıkacak gibi oluyordu bende korktum püre verdim hep 10 aylık ve 2 haftadır devam sütünden başka bişey yemiyor napcam bilmiyorum eline veriyorum meyve dilimleri ekmek fln hiç ağzına götürmüyor
(4,136 puan) tarafından
Dişdendir canim yaa.. yinede yedirmeye caliş ama üzme kendini..
tarafından
Vallahi bugün 35 dakikada 3 kaşık meyve püresi yedirdim tam 35 dakika sürdü sabırlı bi şekilde verdim ağla ağladı afedersin kustu bende artık vermedim ya yemek yemeyi unutmasın diye günde 1 kez bi kaşık yesin diyorum ama kusunca pişman oluyorum Allah yardım etsin inşallah gerçekten moralim bozuluyor bişey yemeyince ve 3 haftada hiç kilo almamış 8300 den 8200e düşmüş 100 gramda zayıflamış alması gerekirken
0 oy
tarafından

Ben tavuk şehriye ve havuçla çorba yapıp püre yapıyorum ama malesef 2 haftadır hiç ek gıda almıyor dişten mi bilmiyorum verince yutkunmuyor kendini kusturuyor zorlayamıyorum 1 saat önce yine kahvaltı püresi hazırladım verdim ağladı öğürdü kustu vermedim bende gerçekten çok zor bebek bakmak benimde 10 aylık :(

tarafından
Bi tavuk butu 2 yemek kaşığı şehriye 1 de havuç dilimleyip haşlıyorum tuz çok aşırı az koyuyorum bide içme suyu sadece iyice haşlayıp eti kemikten ayırıyorum sonra çorbayı püre yapıyorum önceden severdi ama 2 haftadır artık içmiyor
tarafından
Yogurt ekmek pekmez vere bilirisn yada pirinç unu sade olandan içine hurma pekmez koyun tadlandirmak için hiç bişey kabul etmiyor sa yumurta haşlayıp içine cici bebe koyun bi kaç tane bn öyle öyle geçtim normal yemegine
tarafından
Bende canım mesela bugün sadece bebe bisküvisi ve şeftali püre yaptım onu da yemedi öğürdü afedersin kusana kadar eşimde o kadar zorlama dedi yani napsamda yemiyor önüne armut şeftali fln dilim yapıp koyuyorum ekmek koyuyorum asla ağzına götürmüyor elini ağzına götürüp tattırıyorum midesini bulandırıyor
tarafından
Dişi zor çıkıyor ola bilir canım
tarafından
Ya zaten 3 aydır komple şişmiş dişler ama daha 2 alt dişin ucu yeni görünmeye başladı
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Tavuklarını iyice ezerek sebzeli tavuk çorbası havuç kabak patates rendeleyin ya da haşlayıp püre yapabiliriz 
0 oy
tarafından
Tavuk çorbası, cennet corbası, kıymalı tel şehriye, mercimek, yogurt çorbası öyle 
tarafından
Cennet çorbasını denemeni tavsiye ederim oda çok güzel oluyor
(8,106 puan) tarafından
İlk defa cenet çorbası o nasıl bişey :)
tarafından
Aile için yapip bebegede vere bilirisn Cennet Çorbası (videolu) https://www.nefisyemektarifleri.com/cennet-corbasi/
tarafından
Sarımsak tozu yerine normal sarımsak da ata bilirisn
(8,106 puan) tarafından
Teşekürler cnm :)
0 oy
(1,989 puan) tarafından

Mercimek yeni yeni deniyorum 

9 aylık oglum

Un çorbası

Tarhana çorbası

Yoğurt corbasi yiyor ne yaparsam:)

Sebze çorbası kabak havuç o tarz çorbaları içmiyor malesef

0 oy
(3,669 puan) tarafından
Kesinlikle tavsiye edrrimhttps://vm.tiktok.com/ZMJhmodkp/
0 oy
(580 puan) tarafından
taze fasulye corbasi pancar corbasi prokoli tarhana bulgur mercimek pirinc crbsi 
0 oy
(399 puan) tarafından
Canım un çorbası yap çok güzel oluyor unu yağda kavur içine salça at kemik suyu tavuk suyu ne varsa ondan koy içine nane kekik ekle topak topak olmaması için  blendirdan geçir  çok lezzetli oluyor umarım yer benim yeğenlerime hep ondan yaparım çok da severler nasip olursa kendi bebisime de yapmayı düşünüyorum 
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Daha yeni bir tas kiymali sehriyeli corba yedik:D

(8,106 puan) tarafından
Afiyet olsun cnm:)
0 oy
(6,865 puan) tarafından

Yoğurtlu pirinç çorbası la sütlü çorbayı blenderdan geçirip öyle yer. Yumurta sevmez kahvaltıda yanlız  labne peynirin içine ekmek doğruyorum sadece onu yer:ermm: öğle akşam yine çorba yer. Napim başka ki sadece önden  2 altta 2 üstte diş var. Azılar  çıktığında makarna verecem.. Bi kere verdim suyla zor yuttu çiğnemiyor oğlum.  14 aylık zor bi bebek:angel:

0 oy
tarafından
Tel şehriye çorbası içine knor ve soğan da koy bnm oğlum öyle çok seviodu şwhriyeyi hamur gibi olana kadar kaynat bi iki parça ekmeğin hamurundan koy erit iyice ver 
0 oy
(477 puan) tarafından
Semiz otu çorbası yapcam bugün ogluma malzemelerin varsa yapabilirsin 

Ufak patates 

Yarim havuç 

Ufak bi Soğan 

1 çb. Kadar semiz otu 

Zeytinyağı 

Tat verecek kadar tuz (isteğe bağlı)

Tok tutması için biraz doğanmış ekmek 

Kaynar su

Hepsini ugak dogra Yağda sırasıyla 

Sogan ,Havuç, patates semiz otunu kavur,tuzunu koy ,göz kararı su ekle malzemeler yumuşayınca doğranmış ekmwgide koy altını kapa ılıyınca blandirdan geçirip veriyorum çocuğun pütürlü yiyorsa catallada ezip verebilirsin 
(8,106 puan) tarafından
Bende kaç kere yaptım bu tarifi zor iciyo bide semiz otu şuan yok gidip alamam saol cnm:)
0 oy
(8,106 puan) tarafından
Mesela ben sabah kalktığında ona süt veririm önce 160 mlm sonra kahvaltı olarak tek yoğurt yer bende içine ekmek dograrim öyle veririm ki tok tutsun sonra gene süt gene 160 ama anne sütü sonra çorba genelde kıymalı tavuklu çorbalar yaparım oda bı çay bardağı sonra gene süt meyve bazen 1 muz 1 şeftali bazen bu kdrda yemiyo bu benim yırtarak yedirdip icirdigim şeyler sizinkuler ne kdr yer 

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 146 göst.
0 oy
12 cevap 153 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (298 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 470 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (298 puan) tarafından soruldu

383,036 soru

11,465,498 cevap

35,065 kullanıcı