0 oy
1,175 göst.
Aile kategorisinde (295 puan) tarafından
Eşimle çay iciyoduk dedimki canım sana bişey diycecgm ama alınma kızma sonucta ikimizinde cocugu ben ne kadar düşunuyosam sende o kadar duşunmelisin dedim. Deme dedi

Demem lazim önemli biraz bu salgin döneminde dedim cevap vermedi.

Dedimki ben desem alınırlar küserler ama sen uyarsan bişey demezler annene desen bebegin ellerini öpmese çunku surekli agzina aliyo ellerini dedim

Ee başka dedi

Babanda yuzunu burnunu yalattiriyo bi kac kez gordum dedim bebek kendi yaliyo babam napsin dedi

Bu arada oglum 4 aylik

O ne bilsin yalamayi baban yuzune tutuyo bebegi dedim 

Bende öpuyom bebegi dedi ama sen babasin opmelisin onlar dişardan geliyo ellerini bile yikamiyolar dedim.

Eşim enseme vurdu hafifce sus lan dedi

Bende elimdeki buskiviyi firlatip yataak odasina geldim agladim arkamdan geldi cok abattyosun herseyi sakinan goze cop batar dedi

Cocugumu korumak hakkim deglmi ben sadece uyarmani istedim ben kendi annemi bile uyariyorum dedim.

Sizce hatami etmişim kaynanama desem laf eder bi ton bebegi bizden kızıniyo der 

Cunku her onlara gttgmzde bebegin ellerini opuyo resmen yalyo kaynanam

Kaynatamda yuzunu burnunu yalattryo ogluma ben bu manzaralara şahit olmak zorundamiyim? 

Kendi annem bile uzaktan seviyi babam hic kucagna almadi dogdu dogali hastalik var diye

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kayınvalidenin yanında eşin çocuğu öptüğünde hayatım çok öpme istersen bağışıklığı düşük biliyorsun sağlık ocağında anne baba da olsanız opmeyin dedi hemşire bu dönemde de belki anlarlar
(295 puan) tarafından
Dedim eşime ama annesigilin yaninda agzimi actrmyo
-Reklam-
0 oy
(119 puan) tarafından
yani ben söylerdim zaten bu pandemi döneminde onların düşünmesi lazım söylemek lazım degil ama yapıyorlarsa söylerim uygun dille 
(295 puan) tarafından
Eşime dedim senin annen baban sen desen alinmazlar dedim yine suclu ben oldum
0 oy
tarafından
Ay sinir oldum esine ensene vurdugu an o biskiviyi agzna tikardim alinirsa alinsin kaynangilde soyle pat pat  yalamayn su cocgu hastalik var de
(295 puan) tarafından
Diyemiyorum 9 köye duyuruyor bi hatami
tarafından
Allah aşkına duyurursa duyursun çokta tın yani
0 oy
tarafından
Sanki beni anlattin ya . Kayinbabam  nefesini veriyo opucuk atiyor bastirarak konusuyo agzinin icine giriyor benim kucagimdayken  opuyo elini bacagini kafasini banada nefesi kokusu geliyor cok yaklasiyor cok rahatsiz oluyorum halimden belli ama bilerek daha cok yapiyor elini tutuyor opuyor bebegim 4 aylik eli hep agzinda  . Esim diyorli sanki bende korona yok herkeste var ben de opuyorum bilmem ne laf anlatamazsin bunlara sadece korona virus var baska mikrop enfeksiyon yok sanki Allah yardimcimiz olsun ne diyeyim
(295 puan) tarafından
Eşimi uyardim suclu oldum inan anne olmak cok zormus
0 oy
(402 puan) tarafından
En iyisi çok gidip gelmemek mesafe önemli...
(295 puan) tarafından
Artik asla gitmem bu kezde onlar gelyo bize onu nasil engellycem
0 oy
(62 puan) tarafından
Valla bizimkilerde oyleydi ben geldikleri zaman el yuz yikattiriyorum dezenfektan sıkıyorum bide buhar makinasiyla heryerlerini dezenfekte rdiyorum sonra aliyorum iceri ilk baslarda alindilar ama yapacak birsey yok mecburum bebegimde 6 aylik ben biryere cikmiyorum cunku onlarda dikkat etmiyolar cozumu boyle buldum
(295 puan) tarafından
Ben bunlarin birini yapsam onlara beni duşman ilan ederler
(62 puan) tarafından
Tabi herkezin huyu farkli banada cok sey dediler ama aldirmadim cocugum daha onemli istefiklerini desinler onlara gitigimdede evlerini buhar makinesiyle dezenfekte etmeden girmem
(62 puan) tarafından
Hatta birgun kayinvalidemle ablama gittik oda pimpirikli bu konuda 3 aylik bebegi var kayinvalidem girdi hemen oturdu bende ellerimi yikadim baktim o gelmiyo anne gel lavabo bu tarafta ellerini yikarsan dedim bozuldu ama ne yapayim :)
(295 puan) tarafından
Benm kaynanada girer oturur bebegi alir hemen kolonya dokerm napym
(62 puan) tarafından
Ah ah dusuncesizler iste helede bu donemde bide alimganliklari var
0 oy
tarafından
Kendin uyar yani eşine gerek yok alınan alınsın bebekten önemli değil 
(295 puan) tarafından
Ben dedim bi kac kez ama beni dinlemiyolar
tarafından
Her yaptıklarında uyar canım sürekli sürekli söyle dinlemek zorundalar dinlemezlerse de verme bebeğini
(295 puan) tarafından
Zorla aliyolar asılıyolar bebegi
tarafından
Ayyy nefretlik insanlar ya düşünceli olmak lazım yani ağız burun yalatmak nedir sen her seferinde uyar canım yapacak bir şey yok yani anlarlar elbet
0 oy
(14,048 puan) tarafından
Kendimi gördüm bir An okurken. Benim oğlum dà 5 aylık sürekli elleri ağzında kaynana sen git kendi tırnak makasiyla tırnaklarını kes kaşla göz arasında çıldırdım kendi tırnak makası var onun napiypsun dedim. Başka bir gün parmağını ağzına koyduğunu gördüm napiyorsun anne çek parmağını dedim çektim. Sürekli bezini açıp organiyla oynuyorlar. Aşırı sıkıldım aşırı her yaptıkları harekette uyarmaktan gerçekten. Eşime anlattım abartma falan dedi bende soktum lafımı seni de anan yetiştirmiş tabi alışkınsın böyle durumlara dedim 
(295 puan) tarafından
Evt benm bebegmn bezini acip pipisini sallyolar
(14,048 puan) tarafından
Sert bir dille uyarmama az kaldı sıkıyorum dişimi bi konusucsm pir konusucam
(295 puan) tarafından
Bende sabrediyorum
tarafından
Benim kaynanamda yaptı oğlumun kine aynı hareketi tövbe ya rabbim tövbe yaa
0 oy
(27,535 puan) tarafından

Eşine laftan anlamiyorsa ailesi hic anlamaz..

(295 puan) tarafından
Anlamiyolar cnm arsızlar
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Düşüncesizler bacım ne yazıkkı. Babam bebeği öpen görünce cok kızar. Bu virüsten once de boyleydi. Bebek öpülmez koklanır der hep. Biz opunce bile kızardı. Eşim öperdi kızımı şap diye babam sinir olurdu görünce kac kere agzını calkala bari diye uyarmıstı
(295 puan) tarafından
Kaynimda çook kizar ama dinlemiyolar malesef sanane operim diyolar
(1,094 puan) tarafından
Bilinçsiz ler. Bacım internette öpüldüğğ için ölen bir bebek vardı onu paylas whatsaaptan
(295 puan) tarafından
Kaynatam bakyo durumlarima kac kez paylastm
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Anlamiyolar canım ne yazık ki bizimkiler de yapıyordu ben en son baktim olmuyo alınan alınsın darilan darilsin dedim söyledim sürekli zamanla alıştılar .eşin yanlış yapmış ama ne biçim davranış şekli öyle 
0 oy
(5,375 puan) tarafından
Kusura bakma da canm eşine bi tane çakasım geldi valla benim eşimde pek umursamıyo söyleyince de tartışıyoruz kimi insan ne dersen de anlamıyo dar görüşlü işte sanki kendi evladı değil buarada
0 oy
tarafından
Bak kuzum aylardır evdeyim anamın babamin yüzüne hasret kaldım.  Hiç dışarı çıkmadım.  Bebeğime bisey olacak diye markete bile gitmedim.  Eşime elini sürdürmedim 2 aylık bebeği kucağına alıp doyası sevmedi oda korktu . Ve birgün kaynanamgil geldi iki gün sonra pozitif çıktılar.  Bende pozitif çıktım.  2 Aylık bebeğimin kokusuna hasret kaldım eldivenle 2 tane maskeyle emziriyorum . Elimde ateş ölçecegi bi bu yavrumu ölçüyorum bi diğerini. Çökmüş durumdayım.  Istersen bu mesajı eşine de göster.  Kotu bir durumdayız.  Keşke bende kaynanamgil e söylemiş olsaydım kaynanam dudaklarından öptü defalarca . Mucize bi şekilde kızlarıma bisey olmadı ama olabilirdi . Hâlâ acaba ateşi çıkacakmı diye gece uyumuyorum.  Evlat kolay buyumuyo . Onlar nefislerine hakim olamıyorlar diye biz evlatlarımızla sınanmamalıyız  
(295 puan) tarafından
Eşim bu uygulamayi kullanmama kiziyo ama az once dedimki annenmeri uyar yoksa asla gtmem onlara dedim
0 oy
(782 puan) tarafından
Ya cok korkuyorum bu durumlari yasamaktan bebegim daha dogmadan bu dertler var icimde 
0 oy
(3,754 puan) tarafından
Hay öyle kocaya sen demeden demesi lazım ya 

Bn açık açık dedim onlara Virüs var öpmek kucaklamak yasak uzakdan sevin diye  onlar Virüs iyiki var diyip kızdılar ama hak verdiler bişi olsa vicdanınız el mi verecek dedim sustular 
0 oy
(48,910 puan) tarafından
iyi dayaniyosun baba yalatma kendini desen herkes icinde belki anlar
0 oy
(1,583 puan) tarafından
Aay yemin ediyorum sen eşim gibi davranıyorum bende senin eşim gibi çocuk 1yasina geldi 1bucuk ay var yaşına daha annemlere bir kere gittim ama sakınma da normal şuan salgın bu herkeste olabilir kendi annemizde banamzdada biz korucaz çocuklarımızı başkası düşünmez
0 oy
(202 puan) tarafından
Allahim nefret ederimm benim kaynanamda oyle allahtan uzak oturuoz seneden seneye goruyoda hangi torunu doyarsa doğsun muhakkak agzina tükürür o bebegin bana çeksin diye en nefret ettiğim şey 
0 oy
tarafından
Benimkilerede aynısını yapıyorlardı ben eşime demedim ama çünkü biliyorum alınacak laf söyleyecek hem kendi anne babam olsun hem onunkilrr bu konuda kcuuk bişey i soyelrim hemen vermem çocuğumu mesela kayinbabam biseylerle uğraşıyor sonra kızımı istiyor baba elini yıka da veriyim diyroum tm kızım diyor gidiyor üstünü başını temizleyip geliyor onlar alınmıyor ama eşine diyince ters tepiyor canım 
0 oy
(21 puan) tarafından
Ayyy aynısı bizde de var babam elini yalıyordu öpüyordu yapma baba dedim o ağzına götürüro elini güzel değil sigara içiyorsun dedim baktım eşim göz edior bak yapmasin die bak bizim aileye gelince yapma Dior geçen annesi geldi ayak parmaklarını oynatior kız elio kendisi gülüyor yapmasin dedim Dior o bişey değil  babam su içti kıza verdi 2gun boyunca laf etti annesi madensuyu içip kıza verdi bak seninkide verdi dedim o bişey olmaz dedi nie babam verince oluor dedim çok sacmaliyorlar ya kendilerini birşey saniorlar
(295 puan) tarafından
Aynen oyle cnm benm

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 299 göst.
7 Şubat 2022 Aile kategorisinde umutsuzvaka (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 53 göst.
0 oy
3 cevap 82 göst.
16 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy