0 oy
535 göst.
Aile kategorisinde (46 puan) tarafından
Arkadaslar 3 yaşına ağustosta giricek bir kızım var..Dogdugundan beri sadece uyurken sabit duruyor diyebilirim aşırı hareketli bir çocuk beni bedenen ve ruhen çok yordu..Herşeyden cabuk sıkılıyor oyuncak oynamıyor parkta çocukların oyunlarını bozuyor oyuncaklarını alıyor kum atıyor hiç normal bir şekilde kaydiraktan kayıp sallanmiyor bile ev hanımıyım çok ilgili bir anneyim sürekli oyunlar oynatıyorum 6 aylık hamileyim üstelik yinede onu evde sıkmıyorum sürekli gezdiriyorum ama çok yoruldum bağırmak yada vurmak istemiyorum konuşmaktan yada uyarmaktan da anlamıyor yemek yerken bile masa üzerinde oturuyor koltuk tepesinde birseye konsantre olamıyor ben napicam babası bugün bana işte daha çok dinleniyorum nasıl bir çocuk diyor ananesi bile 1 saat bıraksam annemin yüzü düşüyor durmadı diyor bana bir yol gösterin duzelirmi benim kızım bende tek çocuğum akıl verenim dertlesebilecegimde pek kimse yok benim çocuğum neden böyle 

10 Cevaplar

0 oy
(581 puan) tarafından
Bilgim dışında bi konu ama pedagog desteği alabilirsiniz
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Dikkat daginikligi ve hioeraktivite bozukluğu vardir sen bi cocuk doktoruna ve pedegogla görüş  bence
0 oy
(246 puan) tarafından
Ayni ben de senin gibiyim cnm anlattgin herseyle ayni benim kiz da oyle 3 yasinda ve ben 6 bucuk aylik hamileyim hic durmuyo paylasmayi bilmiyo soyledigim uyardigim seyleri anlamiyo dikkatini vermiyo ne gorse onu istyo baska cocuklarin elinden ne gorse istyo agliyo bebekliginden beri boyle cok yaramaz benim tek temennim ikinci cocuk olunca belki duzelir durulur dyom bakalm insan gercekten cok yipraniyo
(46 puan) tarafından
Bilmiyorum daha kötü olmasinlarda benimde tek temennim bazen böyle çocukları duran yanlarından ayrılmayan anneleri görüyorum 3 yıldır kosturmadigim tek gün olmadı valla Allah sabır versin gerçekten canları içinde olsun ama insan üzülüyor işte
0 oy
tarafından
Benim oğlumda öyle cnm dediğim gibi yaşıtlarıyla hiç bir şekilde sağlıklı bi iletişim kuramıyor eli dursa ayağı durmuyo ayağı dursa eli durmuyo.Yemek dersen zar zor bazen oyunlarla bazen kızarak yedirebiliyorum.Bnde 2.çocuğu istiyorm ama bazen öyle hareketleri oluyorki Allahım iyiki olmuyo kardeşi ikisine birden bakamam yetişemem diyorum. Bu arada benim oğlumda ağustosta 3 yaşına girecek:)Ne diyim Allah yardımcımız olsun
(46 puan) tarafından
Amin bende 33 yaşındayım doğuştan tek yumurtaligim yok yaş ilerleyince tek yumurtayla zor oluyor tek kalmasın diye yoksa bende asla düşünmüyordum çünkü çok yorduğum Allah sağlık versin ama hiç düzelmiyor hep aynı
tarafından
Evet cnm benimkide öyle ama benim yaşım.sizden genç daha 23 yaşındayım bn de:) Ama soguruyo çocuk fikrinden bazen beni =//
(46 puan) tarafından
Daha çok gençsin hiç acele etme güle güle sağlıkla büyüt çocuğunu daha önünde çok zaman var Allah sağlık versin
tarafından
Amin inşaallah cumlemizinkine:)ikisi beraber büyürler dedim ama ben birine yetemiyorum diyorum bazende olsun akıllanır diyorum bakalım artık Rabbim neyi nasip.ederse
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Yarim gun bi krese vermeyi denesen canim yasitlariyla ve ogretmen disipliniyle belki biraz kendine gelir cocuk hem bebek dogdugunda da daha uyumlu olur belki isin kolaylasir
(46 puan) tarafından
Benim oturduğum muhitte biraz okullar pahalı yarimgun kreşler 1000 liradan başlıyor devlette bezli almıyor malesef bizde yeni başladık tuvalet eğitimine oda iyi gitmiyor kreş belki iyi sokabilirdi ama burda çok pahalı
(1,422 puan) tarafından
Anladim canim yeni bebekte gelio o kadar ucret cok olur tabi simdi peki bi pedagogdan fln yardim alsan baska bisy gelmio aklima ins kardesi olana kadr biraz sakinler kizin
0 oy
(1,933 puan) tarafından
Benimkide öyleydi 8 yaşına girdi hala öyle kızdım bağırdım çağırdım gram değişmedi sanada Rabim yardimcin olsun belki bi kızkardeşi olursa uslu olur seninkide canm
0 oy
(475 puan) tarafından

Ne kadar doğru bilmiyorum ama bi yerde okmuştum diyoki aşırı hiperaktif çocuk zeki çocuktur dyrduk yere ilaca başvurmayın diyolardı çocuğa sebepsizbteşhis koyupta onun bünyesini ilaca erken yaşta mahrum etmeyin gibi vs yani hareketli çocuktan korkmayın asıl sessiz sakin çocuklarınızı pedagogla görüştürün diyodu yani onlar önemli oluyomuş gelecekleri konusunda hareketliler değil az sıkcan dişini canım sende durulana kadar napcan annelik kolaymı :unsure:

0 oy
(1,865 puan) tarafından
Bir pedagog ile görüş bence o daha saglikli yönlendirir. Benim tavsiyemde sen surekli cocuga ilgi gosterio onu mesgul edecek birseyler bukuyorsun yani uzerine cok dusuyorsun. Cocugunun biraz sklmasina izin ver ve sorumluluk almaya baslasin. Ornegin masada birsey mi doktu, cocugun temizlesin. Ya da yatagini o duzlesin, kiyafetini kendisi giysin. Oyle muntazam yaomasini bekleme ama coxugun kendine ait ozel alani olsun ve orasiyla o ilgilensin. Mumkunse kreşte iyi olabilir cunku doger cocuklarla sosyallesmeyi ogrenmesi gerekir kendi emsalleriyle daha saglikli vakit gecirmesi gerekiyor. Ayrica hiperaktivite olabilir belki bunu uzman degerlendirse iyi olur.
(46 puan) tarafından
Kreş iyi olucak sanırım tek sorunumuz bu sosyalleşmesi gerek
0 oy
tarafından
Canim bi psiyatrise gotur istersen anlasilan cok hiperaktif bi kizin var
0 oy
(338 puan) tarafından
Canım bi pedagog gormeli bence. Üzüntülü olduğu da yada biseye tepkili olduğunda böyle davranışlar gösterebilir. Konusuyomu mesela konusmuyorsa mutlaka gitmeli . Otizm olabilir. Dehp  olabilir geç kalmış olmazsın. Bunlar yoksa bile ruhsal olarak nasıl yaklaşmam gerektiğini çocuk doktoru veya pedagog size soyler
(46 puan) tarafından
Allah korusun çok zeki bir çocuk 30 parçalık puzzle bile yapıyor konuşuyor da sadece çok ama çok yaramaz hareketli
(338 puan) tarafından
Canim yanlis anla diye demedim benim kardeşim bi otizmli mesela çok zeki okula gitmeden 3 yaşında okumayı sökmüş bi çocuk. Ornek verdim. Yaramazliginin duygusal sebepleri vardır senin goremedigin . Bu yüzden bi pedagogla görüş kendi kendine vesvese yapma. Her çocuk bambaşka o yüzden sadece b3n yol göstermek adına dedim
(46 puan) tarafından
Yok asla yanlıs anlamadım :) hayat bu insanın başına herşey gelebilir tabiki randevu aldım muhtemelen hiperaktif dicek Çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 534 göst.
19 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Selmaaa❤ (4,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 355 göst.
18 Haziran 2023 Aile kategorisinde Aytu (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 122 göst.
0 oy
1 cevap 69 göst.
18 Haziran 2023 Aile kategorisinde Aytu (35 puan) tarafından soruldu