0 oy
322 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (41 puan) tarafından
Kızlar ne kadar tarif varsa denedim ama istediğim gibi olmadı. Yumuşacık puf puf poğaça tarifi olan var mı?. Kurabiye tarifi istiyorum birde. 

10 Cevaplar

+1 oy
(1,106 puan) tarafından
Puf poğaça için hamurun gayet cıvık olacak tatlım ele yapışan bir hamur yani
(41 puan) tarafından
Onu da deneyeyim kuzum. Ne cıvık ne sert yapıyordum ben hamuru
(2,479 puan) tarafından
Bende bunu yazacaktım bakayım varmı dedim :) bir tane içinde  sıvıyağ olan tarif var o ele yapışmadığı için cıvık kalıyor. Yoksa bende elimden ha ayrıldı ayrılacak diyene kadar un ekliyodum sert oluyordu :D
-Reklam-
+1 oy
(119,508 puan) tarafından

bu tarifi 1 kere yap dene bana dua edersin☺
(41 puan) tarafından
Tarifim olmasada dualarım hepinizle canlar.♡
0 oy
tarafından
bende kurabiye istiyorum beklim burda

canım nefis yemek tariflerine bakabilirsin aslinda
(1,862 puan) tarafından
Memnun kalmassan bulduğun tariflerden bana sor ben hem poca hem kurabiye çok güzel yaparım
tarafından
sağol canım sorarım. ben genelde ilk denemede güzel yaptim yaptim yapamadım bi dahaa yapasım gelmiyor  sjsj
(1,862 puan) tarafından
Bende çok kolay olmadı tabi ama işin sırrını çözdüm artik senelerdir yaparım
tarafından
ee senelerin verdiği ustalık ayrı tabi canım
bende idare ediyorum ya :))
(1,862 puan) tarafından
Bakma benim böyle durduğuma ben 15 yaşından beri yemek yapan hizmet eden bir kadınım gezme ne bilmem çocuklarım ve ben sadece Kayinnamin kaynanasına bile ben baktım hemde altı yıl altını temizleyerek o iki çocukla aksama kadar yemekleri bendeydi kaynana ebe iki kayin baba kocam iki çocuk Kayinnam zaten yardim etmek yerine öylee gezerdi örgü örerdi bi tuvalete kalkardi:)
0 oy
(7,051 puan) tarafından
Nefis yemek tariflerinde mayalı pamuk poğaça var canım ben hep onu yapıyorum gayet güzel oluyor. 
(41 puan) tarafından
Bir bakayım kuzum inşAllah güzel olur
0 oy
(2,205 puan) tarafından
Dun yaptim daha 

Yatim su bardgi sut

Yarim su bardgi ilik su

Yarim su bardagi sivi yag

2 yumurta aki

3.5 su bardagi un

Kabarytma tozu

2 yemek kasigi seker

1 tatli kasigi tuz

1 paket kuru maya

Mis gbi kabardi lastik gbi oldu kuzum
(2,205 puan) tarafından
Bu tariften bir tepsi cikiyor 2 tepsilik istyorsan hepsini 1 bardak yap sekeride 2 katina cikar.mayala 1 bucuk saat mayalanmaya birak. Sonra seklini ver bi yarm saat daha birak tepsi mayasi icin (ben birakmiyorum) yumurtanin sarilarini sur ustune puflugunu kacirtmadan 180° firinda 25 dakika dkika pisir .
(41 puan) tarafından
Ay kabartma tozunu ilk kez duydum canım deniycem kesin. Yoğurtla da olur mu ki? Yarın sabah gelecek misafirler evde süt kalmadı aniden çıktı.
(2,205 puan) tarafından
Yogurtda olur eksi olmasin ama kuzum.hamur eline yapissin cok civik olmicak sekilde sert olursa olmaz . Icinede bas kaşari mis gbi oluyo .
(41 puan) tarafından
Tamam kuzum çok teşekkür ederim Allah razı olsun♡
(2,205 puan) tarafından
Sendende kuzum afiyet olsun ❣❣
0 oy
tarafından
Poacanın puf puf kabarması ıcn ılk yogurdugunda 1 saat mayalanmasını bekle snra hamuruna sekıl ver tepsıye dız bı yarım saatte oyle mayalanmasını bekle canm. O zaman hepsı puf puf oluyo
(41 puan) tarafından
Çok teşekkürler canım olursa paylaşırım.
0 oy
(603 puan) tarafından
Ben katmer poğaça yaparm hep
(41 puan) tarafından
Hep yaptığına göre iyi oluyordur canım tarif alabilir miyim?
(603 puan) tarafından
https://youtu.be/RCs6dTFgR6Q bu bayanın tarifi yapıyordu. Kuzum çıtır çıtır puf puf oluyor cidden
(41 puan) tarafından
Teşekkürler canım♡
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Nefis yemekler tarifi brownie kurabiye yapabilirsin . Bn severek yapıyorum 
(41 puan) tarafından
Deniycem canım teşekkürler
0 oy
tarafından
Kız 3 senedir yapamıyordum ama arkadaş tarif attı onuda dikkat etmedim ikincisinde dikkat ettim en önemli şey 100 derecede pisir 15 20 dk sonra çıkar yumurtası sür 200 dereceye getir inanki bayıldım ilk defa bu kadar yumuşak oldu ya pamuk gibi daha iki saat önce yaptım kesinlinlikte fırında tepside dinlenecek ya vala yap
(41 puan) tarafından
Üzeri kurumaz mı ki hamurun ? Fırında mayalarken

Yaptığına göre kurumuyor herhalde onu da deneyeyim teşekkür ederim♡
tarafından
Yok vala kurumuyor 100 derecede 15 20 dk pişir baya sisiyorlar çıkar yumurtayı sür 200 dereceye getir dua edersin bana:)
0 oy
tarafından
Son postuma bak kuzum valla pambıkk gibi oluyor 
(41 puan) tarafından
Kuru maya olsa da olur mu? Yaş mayayla farkı var mı kuru mayanın?
tarafından
Hiç denemedim onunla canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 122 göst.
11 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Keremalimm (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 137 göst.
0 oy
4 cevap 122 göst.
17 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 3,058 göst.

381,312 soru

11,415,198 cevap

34,966 kullanıcı

...