0 oy
196 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (293 puan) tarafından
Kızlar oğlumun sol gözü kayıyor 1 yaşında farkettm göz dr na götürdüm o senn bildiğin kayma değil göz de kayma yok dedi ama kayıyor yani neyse 3 yaşında başka göz dr na götürdm o da dedi kayma var ama bir tedavi egzersz bilmem ne vermedi ne yapacağımı şaşırdım bebeğinde göz kayması olan var mı

7 Cevaplar

0 oy
(48,906 puan) tarafından
bizim hafif vardi doktor zamanla düzelir demisti duzeldide bide baska doktora gotur bakalim.ne dicek çoğu cocukta oluyomus belli bi yasa kadar normalmis
-Reklam-
0 oy
tarafından
Arkadaşım göz içeri doğru kayma varsa tedavisi var gozun birini kapatıp digerini calsitiriyorlar ve küçük yaşta tedavi olursa düzeliyor dışa doğru bakıyorsa daha zor bildiğim ama peşini sakin bırakma en iyi profesörler gotur
tarafından
Kesinlikle katiliyorum  ++++
(293 puan) tarafından
Cnm dışa kayma dedi dr
(782 puan) tarafından
Benim kizim ameliyat oldu ice kayma var ve dışa kayma daha zor dedi bizim doktorumuz ama tedavisi olan bir durum canını sıkma canim şaşılık ile ilgilenen cerrahi el operasyonu cok iyi olan bor doktora gorunmeni tavsiye ederim botoks yaptirin derlerse inan yaptirma ben yaptirdim gecici bisi yine eskisi gibi oldu suan 1.ameliyattan sonra baya duzeldi ama yine hafif kayma var zaten tek ameliyatlada duzelmiyor bence suan gözlük kullanıyoruz sonuc verirse gozlukle devam etcez vermezse tekrar ameliyat ve 5 yasindan önce islem gormesi lazim  dedi bizim dr cunku cift gorme kabiliyetini ilerki surecte zor oldugunu soyledi  .
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Geçmiş olsun dışa doğru mu kayıyor gözü ara ara mı her zaman mı. Türkiye de iyi göz doktoru çok az. Kayma ile ilgili kayseri acıbademde Ayşe hanım var ve Diyarbakır da ihsan çaça kaymada 1 numara
(293 puan) tarafından
Ara ara dışa kayıyor
(1,928 puan) tarafından
Benim büyük oğlumda da var sizi çok iyi anlıyorum.. 10 14 yaşına kadar ameliyat için zaman var. Nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama İhsan çaça ya mutlaka gidin
0 oy
(67 puan) tarafından
Kayma durumu neden kaynaklı hicbirsey yokken mi yoksa ekrana baktığı zaman mi oluyor içe doğru varsa tedavisi var zaten başka doktora götür benim kızımda 4 yaşında tek gözü telefona baktığında içe doğru hafif oluyordu doktora götürdüm düzelir dedi korkma dedi şuan 5.5 yaşında birde uzun süre değil 5 dakika izlesin kayiyor işin ışık kırıcı gözlük verdi baktığında takıyor ama hafif oluyor yine eskisi kadar olmasa da şimdi okul spor vs derken bazen bakmıyor bile bakmadığı zaman normal 3 doktora götürdüm bak ben hepsi aynı şeyi söyledi doktor gözlüğü de çok kullandırma dedi bakalım
(293 puan) tarafından
Canım arada oluyor ekrana bakmadığı zaman da oluyor çol üzülüyorum iyi bir dr a denk gelmedik
(67 puan) tarafından
Tmm gözü yorgun göz bir kere olduğu için bu aralar sakın ekrana baktirma ilerlemesin birde uyku saati çok önemli uykusu geldiği zamanda oluyordur eminim kızımda da olmuştu maksat ilerlemesin şuan bir tedabi veremezler yaşı zaten küçük siz uzak tutun ekrandan birde uyku saatini geçirmeyin
(293 puan) tarafından
Bakktrmasam da ben işteyken izliyormuş bidahaki ay bir dr a daha götüreceğim nasipse
(67 puan) tarafından
Siz işteyken kimdeyse lütfen uyarın biraz büyüdüğünde gerçekten o hale üzülürsünüz bizim 4 yaşında başlamıştı tek goz nasıl moralim bozuluyor di bence daha çok küçük beni. Kızım 3 yaşına kadar ve TV ne TLF na baktı atıyordu nefret ediyordu 4 yaşında tablet e bakmaya başladı gözü kötü oldu keşke hiç vermeseydim ama şuan çok dikkat ediyorum lütfen sizin bebiş daha 1 yaşında daha küçük bakmasın
0 oy
(800 puan) tarafından
Araştirma hastanesine git profösör görsün. Küçükken bende de vardi göz egzersizleriyle düzeldi mutlaka yaşı geçmeden tedavi ettir küçük yaşta tedavi daha kolay. 
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Canım yalancı kaymadir o aynı durum bizde de var 14 ayligiz 3 doktora götürdüm hepside gözünde kayma yok göz yapısı ve de burun bitiş yerleri geniş olduğu için öyle duruyor dedi gören herkes kayma var diyor anlatıyorum bazısı anlamamışlardir o doktorlar diyor gözleri badem gibi benim iki çocuğumunda oğlumda da vardı 1 yaşına girince geçti kızımdaki hala geçmedi bekliyoruz bakalım ne zaman geçecek
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Benim  kizimda da war gözlük kullanıyor  doktor ameliyat dedi ama  bir kaç doktora daha  goturucez 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 129 göst.
28 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 525253 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.
14 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sunshine (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 73 göst.
18 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde brck (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 98 göst.
21 Ağustos 2021 Aile kategorisinde 12345678 (138 puan) tarafından soruldu

383,042 soru

11,465,767 cevap

35,066 kullanıcı

...