0 oy
141 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Fahrettin kocanın dün yayınladığı işçi alımına ben de başvuru yapıcam güvenlik olarak 6 aylık da kızım var. Hem bu fırsatı kaçırmak istemiyorum hem kızımı da bırakmak istemiyorum. O yüzden olur da inşallah alınırsam başlar başlamaz ücretsiz izin hak talep edebiliyor muyum ? 

5 Cevaplar

+1 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım bildiğim kadarı ile bir iş yerinde çalısman gerekiyor ilk altı ayda ücretsiz izin veriliyor diye biliyorum. Belirli bir günde sigortan olması lazım 600 gün gibi net hatırlamıyorum çalısmıs olman lazım.
(11 puan) tarafından
Sigortam var zaten farklı bi işte doğum iznimi kullandım sonra istifa ettim aslında
-Reklam-
0 oy
(11 puan) tarafından
Yok muuu kimseeeee
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Bilgim yok yeni bir güncelleme varsa ama bir işe başlayıp, başladığınız an ücretsiz izne ayrılabileceğinizi sanmam. Sadece şöyle bir şey var bebek okul çağına gelinceye kadar yarım gün çalışma hakkı. 
(11 puan) tarafından
Yaa öyle bi hakkım mı var nerden öğrenebilirim acaba
(1,580 puan) tarafından
Kadın çalışana doğum sonrası çocuk 6 yaşına gelinceye kadar kısmi çalışma hakkı sunuyor. İnternetten 'kısmi çalışma' olarak bir araştırın isterseniz. Ama bunun farklı şartları olabilir, siz doğumdan sonra o işe başlayacağınız için sizin için geçerli olur mu bilemiyorum.
(11 puan) tarafından
Tamamdır çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Sen talep edebilirsin canım ama onaylayip onaylamamak iş yerine kalmış.

Şuan bebeğin 1 yaşına gelene kadar 1.5 saat emzirme iznin var ister gün ortasında kullanırsın ister işe geç gider yada erken çıkarsın sana kalmış. Bide gece calistiramazlar seni
(11 puan) tarafından
Bunun için ne yapmam lazım ki
tarafından
Bir şey yapmana gerek yok canım. İş yeriyle konuşman yeterli olacaktır.
(11 puan) tarafından
Pekala teşekkür ederim
0 oy
(122 puan) tarafından
Ne güzel dünya çalışan kadınlar bile hakkı yokken sen iş başı yapınca 6 sy senimi beklicekler??
(44,800 puan) tarafından
Gulguzel değilmisin yani??
(11 puan) tarafından
Kadın çalışanların haklarından bi halt bilmediğin belli oluyor üstelik hesabı da yeni açmışsın kendine uğraş filan arıyon herhalde :)) gıızzz yazııkkk
(44,800 puan) tarafından
Hesap yeni ama eskilerden biride olabilir :D
(122 puan) tarafından
O kim ?
(44,800 puan) tarafından
Tamam bacı anladım değilsin burda hergun bı hesapla gelen 50 yaşında görgüsüz bı abla varda seni o sandım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 93 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Ümranşen (1,637 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 132 göst.
5 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 435 göst.
3 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 416 göst.